Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: slavok
2012-08-21, 12:40
Zakup Samurai'a
krzysztof7722
świeżak


Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 3
Wysłany: 2012-03-04, 09:11   Zakup Samurai'a

Witam wszystkich posiadaczy samuraja.Szukam sugestii dotyczących zakupu używanego suzuki samuraja . Pracuję w lesie , jestem drwalem i szukam tego samochodziku dla siebie . Warunki , moje potrzeby :
blaszanka (zostawiam różne rzeczy w środku)
jeżdżę 10-15 km asfaltem (w jedną stronę) , później 2-3 km po leśnych drogach (nie zawsze , nieraz tylko dojazd do bazy a później ciągnikiem z brygadą)
silnik benzyna , chciałbym założyć gaz (teraz jeżdżę astrą na gaz 9l/100km , więc spalanie jest ważne.
właściwości terenowe samuraja są mi potrzebne abym miał możliwość dojazdu na powierzchnie na których pracuję , bo teraz nieraz chodzę ze wszystkimi gratami (nieraz z 20 kg) czasami po kilka km piechotą , ponieważ astra nie dojedzie.
Moje pytanie brzmi :
W jakich rocznikach prowadzić poszukiwania , jakie modele , jakie silniki ( gaźnik , wtrysk ) , jakie zawieszenie (resory , sprężyny). Wiadomo , że chciałbym kupić dosyć tanio , ale nie badziewie , liczy się dla mnie m.in. niezawodność , koszty utrzymania.
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
 
     
yahoo33 
mechanik



Dołączył: 16 Sty 2012
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-03-04, 11:17   Re: Zakup Samurai'a

krzysztof7722 napisał/a:
Witam wszystkich posiadaczy samuraja.Szukam sugestii dotyczących zakupu używanego suzuki samuraja . Pracuję w lesie , jestem drwalem i szukam tego samochodziku dla siebie . Warunki , moje potrzeby :
blaszanka (zostawiam różne rzeczy w środku)
jeżdżę 10-15 km asfaltem (w jedną stronę) , później 2-3 km po leśnych drogach (nie zawsze , nieraz tylko dojazd do bazy a później ciągnikiem z brygadą)
silnik benzyna , chciałbym założyć gaz (teraz jeżdżę astrą na gaz 9l/100km , więc spalanie jest ważne.
właściwości terenowe samuraja są mi potrzebne abym miał możliwość dojazdu na powierzchnie na których pracuję , bo teraz nieraz chodzę ze wszystkimi gratami (nieraz z 20 kg) czasami po kilka km piechotą , ponieważ astra nie dojedzie.
Moje pytanie brzmi :
W jakich rocznikach prowadzić poszukiwania , jakie modele , jakie silniki ( gaźnik , wtrysk ) , jakie zawieszenie (resory , sprężyny). Wiadomo , że chciałbym kupić dosyć tanio , ale nie badziewie , liczy się dla mnie m.in. niezawodność , koszty utrzymania.
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.


Witam,

Co zastosowania do Samurai się nada, ma naprawdę dobre właściwości terenowe. Dojazd asfaltem napewno się wydłuży w porównaniu do jazdy astrą, spalanie też raczej większe niż 9 litrów gazu.
Szukaj raczej seryjnego Samuraja, lepiej wtrysk lub gaźnik ale tylko z Pony. Lepiej odrazu szukać auta z gazem, różnica w cenie zakupu mała a koszt nowej instalacji to ok . 1500 PLN.

Rocznikiem się nie sugeruj, wszystko powyżej 1990, ważniejszy jest stan w jakim kupisz auto.
Bolączką tego auta jest korozja, mechanicznie auto bardzo proste i przez to tanie w eksploatacji (jak na auto terenowe) dużo zamienników dostępnych.

Przejżyj forum, a zwłaszcza temat http://samurai.org.pl/viewtopic.php?t=135.

To tyle z mojej strony.
_________________
yahoo33,

Samurai 1.6 16v - twinpower ;), Spring by Krzykku. Simex 31x10.5r15 Mosty 5.125, LR tył.
 
     
tytus 
Moderator



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 717
Skąd: Kraków, Przeworsk
Wysłany: 2012-03-04, 16:54   

http://samurai.org.pl/vie...8bac00474#17398
_________________
Santana 95r., 1.6 8v, 31" simex , spring, wspomaganie, blokada, Montana 12000
LR D2 2.5TD :)
PGR4X4.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.