Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: slavok
2013-09-26, 14:03
Wymiana przewodow hamulcowych elastycznych
pacmano
web m@ster
Pacmano



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 1139
Skąd: Skawina, okolice
Wysłany: 2013-09-21, 11:11   Wymiana przewodow hamulcowych elastycznych

Czesc,

To kolejna czynnosc ktora na mnie czeka jako poczatkujacego mechanika ;) Pytanko mam takie, jak odkrece przewod z przodu to najlepiej to jakims wacikiem przyktac? Jak to najsprawniej zrobic, prosilbym o porade ;) Plyn hamulcowy zakupic dot-3?
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2013-09-21, 13:39   

Moim zdaniem jak już takie manewry robisz to wymień płyn cały, zatem ja bym niczym nie przytykał. Najpierw odessał bym strzykawką ile się da płynu ze zbiorniczka, później zwyczajnie odkręcił przewód od zacisku i poczekał aż zleci reszta.

Na spokojnie wymieniłbym sobie przewody i co tam jeszcze chcesz. Poskręcał, zalał nowy płyn i odpowietrzył układ po bożemu.

Tak robiłem u siebie wymieniając obydwa przewody elastyczne z przodu. Poza tym to trochę nie robota po mojemu jak Ci kapie płyn na ręce, albo zalewa wszystko dookoła tak, że nie ma możliwości po zmontowaniu ocenić czy coś się gdzieś poci czy to stare osranie. No i pamiętaj że płyn hamucowy chyba nie jest obojętny dla blaszki i gumowych elementów nie przystosowanych do obcowania z nim więc moim zdaniem są dwa słuszne stany obecności płynu - w zamkniętym, sprawnym układzie hamulcowym i we flaszce po kontrolowanym spuszczeniu :)
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
pacmano
web m@ster
Pacmano



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 1139
Skąd: Skawina, okolice
Wysłany: 2013-09-21, 15:02   

Wydaje mi sie ze masz racje. Plyn pewnie tez nie byl wymieniany w tym aucie ladnych pare lat.
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2013-09-21, 22:54   

Warto mieć zaślepki (np na czas czyszczenia zacisków).
Ja sobie zaspawałem otwory w starych śrubunkach i jak jest potrzeba to po prostu je wkręcam w końcówkę przewodu.
Warto je wozić też ze sobą na wypadek zerwania przewodu. Wkręcasz awaryjnie np w wyjście pompy i jedziesz dalej.
:idea:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.