Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: slavok
2013-07-20, 11:35
Na co zwrócić uwagę przy zakupie terenówki
Arek 
stały bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 185
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-09-03, 16:59   

Policja nie sprawdza Vin-u w żadnej bazie, a jedynie zgodność z danymi w dowodzie oraz z rejestrem pojazdów skradzionych. Można więc mieć VIN taczki lub traktora, oby taki sam był w dowodzie rejestracyjnym ;)
_________________
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2013-09-03, 17:04   

...i oby taczka nie była kradziona ;)
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
Arek 
stały bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 185
Skąd: Poznań
  Wysłany: 2013-09-03, 17:16   

Dokładnie ;)
_________________
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
 
     
sztamgres 
nowicjusz
sztamgres



Wiek: 38
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 64
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2014-06-14, 13:39   

Witam Chciałbym kupoic blasznke a najlepiej taka z podwyzszonym dachem. Sam nie jestem mały a dwa musi byc blaszanka bo spodziewam się synka bo czasem bede go woził. Miałem Vitare w cabrio więc teraz padła decyzja na samuraja blaszanke, Najlepiej jakby byl na springach ale to nie istotne. :mrgreen: Na co zwrócic jeszcze uwage przy zakupie takowej. Dodaje ze mam spawarke i potrafie dłubnąc przy aucie conieco. Znając zycie to jako ze zapierdzielam KTM 620 to i samiec skonczy w błocie z przełozeniami i innym reduktorem . Co poradzicie przy kupnie :-D Pozdrawiam Sztamgres
 
     
tomeks
nowicjusz


Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 48
Wysłany: 2014-10-07, 16:38   

Panowie poradźcie.. Jestem aktualnie posiadaczem samuraia w wersji cabrio. Początkowo miało to być dodatkowe auto i docelowo miałem kupić jeszcze osobówkę. Ostatecznie doszedłem do wniosku, że jednak nie będzie stać mnie na zakup i utrzymanie dwóch aut. Poza tym stwierdziłem, że jednak nie będę zbyt mocno i często się "taplał". Samuraiem jeździ mi się dobrze, jednak jakikolwiek dłuższy przejazd, ze względu na telepiącą się na wietrze plandeką jest dla mnie katorgą, powyżej 60km/h w aucie jest zbyt głośno. Przez chwile przeszła mi przez głowę myśl, żeby sprzedać samuraia i kupić jakąś osobówkę, jednak w samim bardzo podobała mi się jego prostota i duża dostępność tanich części. A teraz do meritum.. Przez głowę przeszła mi myśl o zakupie jakiejś ładnej blaszanki, aczkolwiek nigdy takową nie jeździłem. Może są tutaj osoby, które mają jakieś porównanie i będą mogły pomóc. Jeśli chodzi o moją jazdę to w większości jest to kręcenie po mieście i od czasu do czasu trasy rzędu 100-200km. Będę wdzięczny za pomoc :)
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2014-10-07, 16:43   

a skąd jesteś?

a) może uda Ci się namówić kogoś żeby Cię przewiózł blaszanką i sam ocenisz
b) popatrz aukcje/tablice i znajdź blaszankę blisko siebie jedną czy dwie i jak zwykły potencjalny klient umów się na jazdę próbną

Moim zdaniem Samek często wywołuje skrajne odczucia w zależności od własnego "systemu wartości" i pytać można owszem, ale i tak decyzję trzeba podjąc samemu więc i samemu lepiej sobie sprawdzić co i jak. Pomijam już kwestie choćby rodzaju opony na jakiej jedzie Samcio i innych "drobiazgów" które potrafią zniekształcić odczucia...
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
tomeks
nowicjusz


Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 48
Wysłany: 2014-10-07, 16:52   

Właśnie przeglądam tablice i być może za jakieś dwa tygodnie (jeśli się nie sprzeda) podjadę obejrzeć jedną sztukę :)
Tak sobie kombinuję, że jeśli by wymienić resory na coś "bardziej" działającego to sami mógłby być całkiem znośnie jeżdżącym autem. Obecnie to też jest rzecz, która chyba najbardziej mi doskwiera. Aczkolwiek chyba ciśnienie rzędu 2 atm. też nie jest odpowiednie do tego auta, więc może to też ma wpływ na moje odczucia.
 
     
Gołąb4x4 
zapaleniec



Dołączył: 19 Wrz 2014
Posty: 378
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-10-07, 17:29   

Zmień oryginalne resory z amortyzatorami na resory i amortyzatory lovellsa ;-)
śmiga się mięciutko :-)
_________________
W terenie nie zawsze duży może więcej...
 
     
Starscream 
4x4 guru



Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 1731
Skąd: SZY
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-10-07, 18:45   

jak samurai do codziennej jazdy a masz wymagania co do komfortu to kup jimny. Daj sobie spokój z samuraiem
gdybym potrzebował auta do przemieszczania się z punktu A_B z lekkim wadzeniem o teren to 100% jimny.
_________________
Samuraj- neverending story...
Ostatnio zmieniony przez Starscream 2014-10-07, 18:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tomeks
nowicjusz


Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 48
Wysłany: 2014-10-07, 18:48   

Gołąb4x4, Amortyzator za 400zł od sztuki jakoś mnie nie przekonuje ;)

Starscream, No też się nad tym zastanawiam teraz..
 
     
Starscream 
4x4 guru



Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 1731
Skąd: SZY
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-10-07, 19:02   

ja od czasu do czasu użytkuje jimny teściowej :mrgreen: w teren bym go nie zabrał bo szkoda ale fajne autko miejskie krawężniki, dziurska mu nie straszne. No i komfort porównywalny z normalnym autem A zawieszenie lowelsa + auto to starszą wersję jamnika kupię i mam komfort a nie dalej traktor tyle że bardziej miekki
_________________
Samuraj- neverending story...
 
     
tomeks
nowicjusz


Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 48
Wysłany: 2014-10-07, 19:12   

Muszę to przemyśleć :) Jimny też mi się bardzo podoba, a jakiegoś wielkiego upalania chyba nie będę praktykował, więc może faktycznie ta opcja byłaby dobra :)

[ Dodano: 2014-10-07, 19:55 ]
Jeszcze pytanie dotyczące sprzedaży samuraia.. lepiej sprzedać go w całości czy rozebrać na części, ma to w ogóle sens?
 
     
Didymos 
Expert
SJ416



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 2027
Skąd: Węgrów
Wysłany: 2014-10-07, 20:01   

Żadnego, później będziesz te części sprzedawał parę lat.
Btw. jeśli mało terenu, a dużo asfaltu to vitara, najlepiej 2,0 w benzynie, jak dla mnie to vitara wciąga nosem jimniaka prawie w każdym aspekcie :mrgreen:
 
     
Starscream 
4x4 guru



Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 1731
Skąd: SZY
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-10-07, 22:29   

wciąga -szczególnie na stacji benzynowej :mrgreen: dziękuje są lepsze mozliwości na wydawanie pieniędzy. Przecież to pali jak LKT
A jamnik w DDis to ja się w 6 zamykam
_________________
Samuraj- neverending story...
 
     
Didymos 
Expert
SJ416



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 2027
Skąd: Węgrów
Wysłany: 2014-10-07, 23:14   

Dlatego napisałem prawie :mrgreen: z resztą spalenie rzędu 11-12 l/100 km to żadna tragedia.
Zawsze jest coś za coś, ja tam wolę jak fura zapierdziela i niech sobie pali ile musi, a nie zamula, choćby paliła dwa litry na setkę.
Za małymi dieslami jakoś nie przepadam, chociaż często jeżdżę, diesel jest fajny jak ma chociaż ok. 3 l pojemności ;-)
 
     
Gołąb4x4 
zapaleniec



Dołączył: 19 Wrz 2014
Posty: 378
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-12-01, 18:13   

http://olx.pl/oferta/suzu...html#854de8bf54

On chyba pod maską schował butlę z gazem :mrgreen:
_________________
W terenie nie zawsze duży może więcej...
 
     
Starscream 
4x4 guru



Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 1731
Skąd: SZY
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-12-01, 19:03   

to jest typowy przykład druciarstwa - byle się zamknęło. Mógł lepiej z wanny to zrobić . A jak mu mało mocy było to ja mam na zbyciu silnik perkinsa 150km 6 cylindrowy :mrgreen: może by go upchnął.
_________________
Samuraj- neverending story...
 
     
Baza 
świeżak
Użytkownik plaskacza


Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2015-10-07, 23:27   

Hejka. W przyszłości będę poszukiwał dla siebie czegoś do jazdy na codzień, do pracy i na lekkie wypady z żoną i dzieciakiem do lasu bez żadnych hardcorów.
Moje kryteria to 1.3 blaszanka jak najmłodsza i w jak najlepszym stanie najlepiej bez jakichkolwiek modyfikacji i oczywiście w miarę nie pognita. Docelowo ma to być mini fun-bulwarówka z ciemnymi szybkami i na aluskach. Chyba wiecie o co mi chodzi mniej więcej.
Nie kładę za bardzo nacisku na 2-3 lata w przód czy w tył i nie ważne czy to będzie ładny plasticzek(w sensie nowa deska rozdzielcza) czy poprzednik wiadomo liczy się stan.
A teraz pytanie czy 10-12tyś to wystarczający budżet na znalezienie czegoś ładnego i w stanie nadającym się do jazdy a nie do wstawienia na warsztat i generalnego remontu.
 
     
kurian 
mechanik



Pomógł: 13 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2012
Posty: 594
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2015-10-08, 00:17   

Baza dobrze trafiłeś bo to forum samurajo maniaków, aczkolwiek po tym co napisałeś nie wiem czy akurat szukasz samuraja skoro ma to być bulwarówka (może jednak lepsza będzie vitara).
Polecam przeczytać cały ten temat oraz zajrzeć do tematu "Zakup kontrolowany" sporo przydatnych rzeczy tam zostało powiedziane.
Opinia o braku komfortu i miejsca w samuraiu nie jest przesadzona. Jest kilku forumowiczów z twoich okolic, może warto byłoby się umówić i obejrzeć/pomacać autko na żywo.
Co do porównnania Samurai Vitara, poczytasz coś tutaj http://samurai.org.pl/viewtopic.php?t=5252 .

Samurai auto jak auto, sprawdzamy napędy, skrzynie, reduktor no i blachę (korozja jest wszechobecna na budzie za to rama przeważnie jest zdrowa). Oprócz tego rozglądaj się za tak zwanymi szerokimi mostami oraz wtryskowcem. Budżet 10-12kzł pozwoli Ci na zakup przyzwoitego autka, pamiętaj jednak o zostawieniu marginesy na pakiet startowy. Rzadko który samochód nie był używany zgodnie z przeznaczeniem.
_________________
Suzuki Samurai 1.3i '94 - seria
Radość zaczyna się tam gdzie kończy się rozsądek.
Będąc w terenie postępuj zawsze tak, byś z czystym sumieniem mógł wrócić kiedyś w to samo miejsce. Ty, albo ktokolwiek inny...
 
     
Baza 
świeżak
Użytkownik plaskacza


Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 3
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2015-10-10, 18:35   

Miałem już kiedyś sj413 i wiem co to brak komfortu i miejsca. Więc tą kwestię odpuszczamy. Chodzi mi też o to żeby auto było jak najtańsze do utrzymania w dobrym stanie. Myślałem też o jimny ale kumpel mi mówił że części są na ogół drogie. Vitary nie wykluczam jednak dużo bardziej wolałbym samca.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.