Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przekładnia Jimny + Elektryczna pompa z Astry G
Aksag 
rozgadany


Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 116
Skąd: GKA
Wysłany: 2016-03-11, 16:44   

Starscream napisał/a:
zgadza się jest za krótki :mrgreen: pospawałem na tulejkę. 20 min roboty spawarką i kątówka. Tak jest lepszym rozwiązaniem niż ten z samuraja z przegubem jak w hydroforze.


Nie każdy ma spawarkę pod ręką - zrób fotę proszę jak to rozwiązałeś jestem ciekaw ;)

Zasadniczo jimny też ma przegub gumowy. Tu zdjęcie zapożyczone ......



fakt może że jest on nitowany i dalej jest kardan ale tak czy inaczej jest ;)
_________________
Samurai Cabrio 92r. 1,3I seria / odwrócone trójkąty / wieszaki +2"/ wspomaganie
 
     
Starscream 
4x4 guru



Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 1731
Skąd: SZY
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-03-11, 17:34   

Jak masz taki drążek to porównaj z smurajowym i wyciąg wnioski. Ja to rozciąłem w miejscu tej kreski żółtej dobrałem kawałek rurki o średnicy takiej jak ten wałek i zespawałem to na odpowiednią długość -działa 2 albo 3 rok
Nie zrobie ci zdjęć bo mam grypę i nie wypełzam z domu.
MIG to jedno z potrzebniejszych narzędzi przy starym samochodzie
_________________
Samuraj- neverending story...
 
     
Aksag 
rozgadany


Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 116
Skąd: GKA
Wysłany: 2016-03-11, 19:09   

Tak sądziłem, że w tym miejscu ciachłeś ;) mam taki drążek od jamnika w rezerwie. Co do miga to pewnie jestem za ;) Pozdrawiam.
_________________
Samurai Cabrio 92r. 1,3I seria / odwrócone trójkąty / wieszaki +2"/ wspomaganie
 
     
DUŻY 
stały bywalec
:)



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 246
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-03-12, 16:26   

Starscream napisał/a:
Ja to rozciąłem w miejscu tej kreski żółtej dobrałem kawałek rurki o średnicy takiej jak ten wałek i zespawałem to na odpowiednią długość


Ci profesjonalni rajdowcy Ci tak podpowiedzieli? Jakbym już spawał to bym spawał rurę o średnicy wewnętrznej takiej jak jest średnica zewnętrzna tego drążka z żółtą kreską. Rurę nabiłbym z dwóch stron na drążek z pasowaniem dycha, dwie dychy. Ale ja nie jestem profi... :mrgreen:

Dla osób dopiero zaczynających przygodę z MIG'iem jednak polecam wbicie samuraiowego drążka :-D Szybko, tanio, bezpiecznie.. Dodatkowo przy wspomaganiu sprzęgło elastyczne (vel. przegób od hydroforu) przenosi daleko mniejsze obciążenia niż bez wspomy. Stąd dziwi mnie stwierdzenie Stara że się nie nadaje.
 
     
Starscream 
4x4 guru



Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 1731
Skąd: SZY
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-03-13, 21:43   

Wiesz dla mnie to sa tak oczywiste rozwiązania ze to skróty myślowe są. Ale dziekuje kierowniku za wyjasnienie. Aha moge ci ten drążek podarować skoro go tak chwalisz :-D . A to sprzęglo w jimny tez jest tylko lepiej zrobione.
_________________
Samuraj- neverending story...
 
     
kamilloczek 
świeżak
suzuki samurai long


Wiek: 35
Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 14
Skąd: zduńska wola
Wysłany: 2016-03-28, 19:48   

ja zrobiłem lift budy i mam przekładnie europe od jimny i drążek od jimniego na dwóch krzyżakach pasuje. Wysunął mi się wałek z kolumny kierownicy i pasuje
 
     
Xar 
nowicjusz



Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 25
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-09-05, 15:05   

Ja mam wspomaganie elektryczne od omegi (chyba) jest uruchamiane na przełącznik. Po włączeniu mija jakieś 10s zanim się uruchomi, nie wiem z czego to wynika. Windę też mam, ale spokojnie można wyłączyć wspomaganie. Alternator 90Ah i wszystko śmiga. Jak odbiorę od elektryka to zrobię zdjęcia jeśli ktoś będzie potrzebował. W tej pompę jest też wzbudzenie z alternatora czyli może być bez wyłącznika. Jak padnie to zmienię na wspomaganie na pasku. Narazie jest nieźle i nie słychać bzyczenia. Miałem kiedyś fabie i tam było bzyczenia jak opisujecie a przygasanie świateł było wtedy gdy czujnik skrętu był do wymiany. To była pompa TRW podobno najbardziej wadliwa.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.