Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Mój Samiec 1.3
maniott 
świeżak
Bieszczadnik



Wiek: 36
Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 3
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2017-12-11, 22:16   Mój Samiec 1.3

Witam
Chciałem pochwalić sie swoim tegorocznym nabytkiem. Zakupiłem go w kwietniu pod Częstochową i wróciłem nim na kołach w Bieszczady ponad 300 km :) Do dziś zadaje sobie pytanie dlaczego nie zabraliśmy lawety heee Ale przynajmniej dojechał przeszedł chrzest jedynie uszczelniacz wału odmówił posłuszeństwa ale już blisko domu :)

Buda jest jak na samca w stanie bdb jedynie tylne nadkola od środka do ogarnięcia. Jak na razie 1 większa modyfikacja to przerobienie dachu i deski rozdzielczej a konkretnie środkowego panelu no i zakup nowych opon kopia simex.


W Planach:
- Dokończenie zderzaka przód
- wciągarka
- zespawanie szkieletu na tył i otwierana klapa
- wymiana lub hamowanie resorów bo sie lekko wyprostowały :) wcześniej napisałem wahaczy więc można sie śmiać :P
- dołożenie oświetlenia
- ręczny bo nie ma
- linka licznika
- odpalanie z przycisku :)
- w przyszłości konserwacja ramy i budy oraz malowanie raptorem

Jest jakiś problem ze zdjęciami więc dodam wkrótce chyba ze widzicie te foty ?






Kilka fotek z przeróbki plandeki i dachu.
Plandeka zrobiona na zamówienie dół plandeki czyli to co jest na klapie 147 cm na 90 cm ma krawędzie na zakładkę zaprasowane góra 90 cm na 147 już nie i tam docinałem nożem po założeniu tych blaszek reszta góry schowana pod daszek z hardtopu szyba ma bodaj ze niecały metr na 50 cm. docelowo dół będzie na płaskownikach i będzie sie podnosił :)




Ostatnio zmieniony przez maniott 2017-12-11, 23:43, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
kurt_ 
pomocnik mechanika
Mechanik amatorXD



Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 491
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2017-12-11, 23:02   

Fot nie widać:)
A o hamowaniu wahaczy nie wspominam:)
_________________
Samurai 89, 1.6i (z aparatem) Swift, Persichini 225/70R15. Tył tarcze Alfa 156, elektryczne blokady hamulców Cabstar. Alternatora Alfa 150A, Escape EVO 12klbs (2017), Wspomaganie vitarka
 
     
maniott 
świeżak
Bieszczadnik



Wiek: 36
Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 3
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2017-12-11, 23:09   

kurt_ napisał/a:
Fot nie widać:)
A o hamowaniu wahaczy nie wspominam:)

już powinno być widać bo zmieniłem hosting :)
Co jest śmiesznego w tym klepaniu resorów :0 Sąsiad to stary kowal mówi dopierdzielisz jedno pióro reszta sie wystuka hee. Nie znam sie na tym wiec a nuż coś sie dowiem :)
_________________

 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2017-12-11, 23:18   

fotki są, bardzo ładna sztuka.

Może chodzi o to, że to nie wahacz per se tylko resor :) a może chodzi o to, że są koncepcje, że owo hamrowanie jest nietrwałe, uszkadza strukturę resoru, usztywnia jego pracę i skraca jego życie. Ponoć walcowanie daje zdrowsze i trwalsze efekty. Ale ja też się nie znam tylko papuguję co poczytam w necie.
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
maniott 
świeżak
Bieszczadnik



Wiek: 36
Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 3
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2017-12-11, 23:22   

SamNaSamZSam napisał/a:
fotki są, bardzo ładna sztuka.

Może chodzi o to, że to nie wahacz per se tylko resor :) a może chodzi o to, że są koncepcje, że owo hamrowanie jest nietrwałe, uszkadza strukturę resoru, usztywnia jego pracę i skraca jego życie. Ponoć walcowanie daje zdrowsze i trwalsze efekty. Ale ja też się nie znam tylko papuguję co poczytam w necie.


hahahha :0 ale się zbłaźniłem heeeee oczywiście chodziło mi o resory heee wiedziałem co chce napisać a napisałem coś innego :P
_________________

 
     
kurt_ 
pomocnik mechanika
Mechanik amatorXD



Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 491
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2017-12-12, 07:18   

To jeszcze R do hamowania dołóż:)

I ładna sztuka:)
_________________
Samurai 89, 1.6i (z aparatem) Swift, Persichini 225/70R15. Tył tarcze Alfa 156, elektryczne blokady hamulców Cabstar. Alternatora Alfa 150A, Escape EVO 12klbs (2017), Wspomaganie vitarka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.