Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Kompletna przebudowa sj410
Maju1987 
świeżak
Blacharz - spawacz


Wiek: 36
Dołączył: 05 Cze 2018
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-06-17, 12:15   Kompletna przebudowa sj410

Witam na początku roku zabrałem od klienta na złom w opłakanym stanie sj410. Generalnie nie palił i nie nadawał się do niczego. Miesiąc stał bo nie miałem na niego planu....
Aż któregoś pięknego dnia podjąłem decyzję: kompletny remont i przebudowa.
W tygodniu załaduje fotki z odbudowy bo są zbyt duże.

[ Dodano: 2018-06-17, 13:26 ]
Włozylismy silnik 1.3 68km ze swifta - bo taki na daną chwilę stał na placu na złom. Kompletna instalacja ze swifta. Nowe uszczelniacze, sprzęgło, oleje, płyny.....
Mosty wąskie z sj410 i reduktor sj410. Skrzynia została 4 biegową z sj410. Następnie dołożyliśmy wspomaganie z jimmniego anglika. Następnie wahacze i sprężyny z przodu. Koła 15" zostały przespawalem, ET -45MM na stronę. Opony silverston xtreme 31". Chłodnica poleciała na tył, mały zbiornik paliwa i akumulator na pakę. Przyszła kolej na zawieszenie z tyłu: 2 wahacze własnej roboty i sierżant. Krzyżuje się bardzo fajnie. Rozstaw osi zwiększyłem z 80 cali do ok 93. Wał przedni z longa a za tylny posłużył mój przedni już wydłużony. Odpowietrzenie mostów, wymienione oleje w mostach, reduktorze i skrzyni. Zregenerowane hamulce oraz wymienione wszystkie łożyska.
Samochód już jeździ. Została do zrobienia zabudowa z rur, lakier i oświetlenie.

[ Dodano: 2018-06-17, 13:30 ]
Potrzebuje pomysłu na reflektory przednie. Takie żeby można było jeździć po drodze "legalnie" :) zeby nie raziły a zebu były fajne małe i co najważniejsze płytkie do środka - zeby do silnika nie dotykały. Ma ktoś może jakiś pomysł fajny???

[ Dodano: 2018-06-19, 21:12 ]
Fotki
 
     
timer 
świeżak
timer


Dołączył: 16 Sie 2020
Posty: 1
Skąd: Mikołów/Kraków
Wysłany: 2020-11-21, 01:00   

Może przeczytasz ?
Silnik ze swifta pasował na skrzynie z sj410 ?? czy stosowałeś jakąś flaszę ?
 
     
Tomek_0181 
świeżak


Dołączył: 09 Wrz 2023
Posty: 19
Skąd: KeNTaki
Wysłany: 2023-10-13, 19:51   

Ciekawe co się dzieje z tym SJtem, chciałbym zobaczyć fotki z każdego etapu. Szukam taki chamski inspiracji :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.