Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Silnik Vitara 1.6 gaźnik zmiana na wtrysk
michau 
stały bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 190
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2018-10-11, 19:05   Silnik Vitara 1.6 gaźnik zmiana na wtrysk

Proszę o poradę, czy jest w miarę bezbolesny i możliwy przeszczep wtrysku z vitary 1.6 do 1.6 gaźnikowca. Z tego co szukałem, to trzeba: kolektor z wtryskami, wiązka, pompa paliwa (może być zewnętrzna), komputer. Pytam, bo znalazłem ciekawe autko z takim silnikiem. Na razie silnik chodzi poprawnie, ale sprzedający otwarcie mówi, że musi go często oddawać do regulacji. Jeśli ktoś robił podobny zabieg proszę o informacje również o cenę.
 
     
Starscream 
4x4 guru



Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 1731
Skąd: SZY
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-10-12, 19:50   

Ja robiłem ale w odwrotną strone :mrgreen: faktycznie kolektor do wywalenia, bo nie pasuje. Z tego co na szybko pamiętam to czujnik położenia wału był. Wiadomo komputer itp. Ja tam wsadziłem gaznik z pony 1.5 - ale silnik na palecie jest od prawie 2 lat przygotowany w razie W. Ale chyba prędzej sprzedam samuraja niż doczeka się padnięcia 1.3 skoro praktycznie stoi pod wiatą . A potrzebuje co raz częściej wielkiej terenówki , patrola, albo coś podobnego
_________________
Samuraj- neverending story...
 
     
michau 
stały bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 190
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2018-10-15, 12:09   

Dobrze słyszeć, że ktoś jeszcze chce gaźnik :) Samochód kupiłem. Silnik odpala i pracuje elegancko. Zobaczymy po jakimś czasie. Gaźnik poniacza już nie do dostania na allegro.
 
     
Starscream 
4x4 guru



Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 1731
Skąd: SZY
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-10-15, 17:10   

na lpg od zawsze latam to mnie komutery nie potrzebne. Instalka na srubke do zrobienia praktycznie wszedzie. Gaznik mam nowy bo kiedys tam wychaczyłem za 400 od jakiegos starszego jegomoscia. Mam ten komplet opanowany i nic mnie nie zaskakuje
_________________
Samuraj- neverending story...
 
     
michau 
stały bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 190
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2018-10-16, 21:33   

Lpg to moje drugie, wymuszone imię. Rachunek ekonomiczny jest prosty:)
Będę przeglądał różne portale. A nóż trafi się jakiś gaźnik pony na rezerwę. Widziałem, że z powodzeniem koledzy montowali też te pochodzące z poloneza. Z dostępem do nich na szczęście jeszcze nie ma problemu.
 
     
Starscream 
4x4 guru



Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 1731
Skąd: SZY
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-10-17, 16:53   

to sam widzisz. Skoro masz lpg to gaznik jest praktycznie pomijalny. Tym bardziej ze rozpalam tylko zimą na pb. A tak to nie ruszam pb. gdyby nie było wyjscia to owszem ale tak... Zmieniac centralke, dodawac emulacje -po co? s
_________________
Samuraj- neverending story...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.