Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Idzie zima a tu zimno
Wojteksk 
rozgadany



Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2018
Posty: 140
Skąd: Klimkowo
Wysłany: 2018-10-29, 18:10   Idzie zima a tu zimno

Hej

Jestem tu nowy :)
Autko mam od wczoraj i jest problem z regulacją temp
Zdemontowałem miejsce na popielniczkę i ukazał mi się problem, brakuje czegoś do mocowania "przełącznika" od regulacji ciepło/zimno



I teraz dwa pytanka
1. Da się to jakoś połatać ?
2. Mimo że przytrzymałem i ustawiłem na ciepło dalej leci zimne (może nie takie jak na dworze ale zimne) powietrze, mimo że na desce temperatura była tak na wysokości 2/5 skali. Czy to zabrudzona nagrzewnica ?

Generalnie w aucie może być parę inwencji twórczych poprzedniego i poprzedniego właściciela.
Np brakuje mi linki od prędkościomierza, pod autem w miejsce linki jest wsadzona/wkręcona śruba. I teraz nie wiem nawet jaką linkę kupić i jak powinna iść :(

Za wszelkie rady będę bardzo wdzięczny

PS. Da się gdzieś ściągnąć katalog części ?
 
     
RadioOp 
rozgadany



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 88
Skąd: Świerklaniec
Wysłany: 2018-10-29, 18:56   

Nawiew ciepły wytestuj przekręcając zawór pod maską. Jak się nie mylę to wajcha w dół = otwarty.
Oczywiście w nagrzewnicy syf będzie, ale na krótką metę z syfem szyby da się odtajać.
Chcąc samuraja jako daily nie wyobrażam sobie już (bez tego jeździłem 3 lata :mrgreen: ) nie zrzucić deski, wstawić siateczki do kratki i pouszczelniania wszystkich połączeń nawiewu. Dużo jak nie połowa ciepła traci się chyba właśnie tam.
 
     
Wojteksk 
rozgadany



Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2018
Posty: 140
Skąd: Klimkowo
Wysłany: 2018-10-29, 19:06   

Zawór pod maska ?
Jestem lakiem naprawczym :)
Możesz mnie naprowadzić jak chłopa oderwanego granatem od pługa ?
Muszę jutro zobaczyć co tam od strony silnika widać, jak będę mieć problem zrobię fotkę to mnie naprowadzisz :)
 
     
RadioOp 
rozgadany



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 88
Skąd: Świerklaniec
Wysłany: 2018-10-29, 20:31   

W samuraju zawór nagrzewnicy jest pod maską w okolicy akumulatora. Przesuń ręcznie dźwignie na maxa w dół to powinien się otworzyć. Niestety ciężko z zdjęciem na szybko z neta.
Pamiętaj, że samuraj ciepłem dmucha tylko na nogi i szyby. Wszystkie inne nawiewy nie są ogrzewane.
 
     
Wojteksk 
rozgadany



Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2018
Posty: 140
Skąd: Klimkowo
Wysłany: 2018-10-30, 13:03   

Hejo


Odnośnie foty
1. tam ten drut jest zagięty i tyle, więc wypadł najnormalniej na świecie
2. Otworzyłem zawór na maksa (był lekko otwarty)
3. Wężyki zrobiły się ciepłe, górny i dolny

Ale z nawiewu leci dalej zima, może delikatnie cieplej ale dziś jest u mnie prawie 18 stopni a wczoraj był śnieg...
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2018-10-30, 13:07   

Albo zarośnięta nagrzewnica.
Albo ciepła woda zamiast nagrzewnicą cyrkuluje przez instalację lpg.
 
     
Wojteksk 
rozgadany



Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2018
Posty: 140
Skąd: Klimkowo
Wysłany: 2018-10-30, 14:48   

Węże są gorące wiec chyba leci do nagrzewnicy.
Nie mniej jednak co z tym plastikiem w środku, coś tam idzie wymotać ?
I czy tą linkę da się wymienić ?
 
     
RadioOp 
rozgadany



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 88
Skąd: Świerklaniec
Wysłany: 2018-10-30, 23:58   

Przede wszystkim wyczyść nagrzewnicę. Na forum masz poradnik jak zrobić to otwornicą (żeby nie zdejmować deski).
W samuraju nagrzewnica jest dosyć wydajna. Przy 0C odkręcenie na fulla to sauna w środku. Nawet z lpg i brakiem ogranicznika na reduktor.
 
     
Wojteksk 
rozgadany



Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2018
Posty: 140
Skąd: Klimkowo
Wysłany: 2018-10-31, 16:28   

rozwierciłem, trochę przeczyściłem, ale problem jest taki że nagrzewnica jest zima. Chyba ktoś zrobił moda i zrobił pętle (bo oba przewody są gorące wiec woda przepływa).
Teraz pewnie trzeba wyjąć całość i jakoś sprawdzić
 
     
miczo1 
zapaleniec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 287
Skąd: TLW
Wysłany: 2018-12-12, 23:43   

To ja się podłącze pod temat. U mnie grzeje super ale z kolei dmucha ledwo co. Tzn jak ustawie na twarz to chce urwać głowę, a na szybę i nogi żenada.. Coś poradzicie?
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2018-12-13, 13:10   

miczo1 napisał/a:
To ja się podłącze pod temat. U mnie grzeje super ale z kolei dmucha ledwo co. Tzn jak ustawie na twarz to chce urwać głowę, a na szybę i nogi żenada.. Coś poradzicie?

Ja Ci poradze zajrzec za konsole i sprawdzic czy ciegna cale i czy odpowiednio domykaja/otwieraja klapki sterujace nawiewem. Jesli tu bedzie ok to ustaw nadmuch na maksa i przesledz rury od konsoli do nawiewow bo moze sie ktoras wysunela i wieje za deske.

Do wszystkiego jest dostep po polozeniu sie w nogach kierowcy/pasazera. Powodzenia
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
miczo1 
zapaleniec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 287
Skąd: TLW
Wysłany: 2018-12-16, 14:03   

Dzięki Sam, popatrzę po weekendzie, ale dziwne że u mnie nawet na nogi wiać nie chce a tam te klapki chyba pracowały jak swego czasu zaglądałem.
Na pewno mam czysto bo mi wyciągali wiatrak ze dwa lata temu i wszystko z nagrzewnicy wybrałem a w terenie teraz nie jeżdżę w ogóle więc się na pewno nie zasyfiło, poza tym mam to osłonę kratki na podszybiu
 
     
Wojteksk 
rozgadany



Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2018
Posty: 140
Skąd: Klimkowo
Wysłany: 2018-12-16, 15:46   

a u mnie chyba się okazuje ze nagrzewnica jest przytkana, cieple leci na stronę pasażera a u kierowcy zima
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.