Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Warszawa - dobry warsztat i remont zawieszenia
cedix 
świeżak


Dołączył: 22 Wrz 2017
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2019-04-11, 08:44   Warszawa - dobry warsztat i remont zawieszenia

Potrzebuję na początku wjechać na ścieżkę, aby upewnić się co jest nie tak oraz dokonac naprawy tych elementów które stanowią problem w zawieszeniu. A jest jakiś problem, co cały czas coś stuka i puka. Szuklam jakiegoś dobrego warsztatu w Warszawie.
 
     
kurt_ 
pomocnik mechanika
Mechanik amatorXD



Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 491
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2019-04-11, 09:16   

To zawieszenie jest jak budowa cepa... serio... wleźć pod spód, zobaczyć czy gumy są na resorach, w wieszakach, można brechą poodginać, czy cybanty na mostach siedzą dobrze dokręcone... Czy amortyzatory istnieją i są po obu stronach przymocowane do auta (w sensie amortyzator winien posiadać dwa niezgnite punkty podparcia:D), a potem, czy mocowania budy do ramy istnieją i czy są integralną częścią reszty blachy budy :) Bo to lubi stukać :D No i drążki/gałki kierownicze czy żyją (3).
Do tego weryfikacja luzów na krzyżakach wałów (5) i krzyżaku układu kierowniczego (1).


Można też na stację diagnostyczną podjechać dać się poszarpać (na mojej stacji taka przyjemność dla użytkowników stałych jest gratis).

[ Dodano: 2019-04-11, 10:17 ]
Jeszcze jak masz stabilizator tam też są gumy, ale czy mogą stukać? Nie wiem, usunąłem drugiego dnia po zakupie:P
_________________
Samurai 89, 1.6i (z aparatem) Swift, Persichini 225/70R15. Tył tarcze Alfa 156, elektryczne blokady hamulców Cabstar. Alternatora Alfa 150A, Escape EVO 12klbs (2017), Wspomaganie vitarka
 
     
alientm 
stały bywalec


Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 184
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2019-04-11, 10:50   

Ja dodam od siebie że przez długi czas walczyłem z dziwnymi stukami, dźwięk podczas jazdy wskazywał na zawieszenie przód. Po długich poszukiwaniach okazało się że kolumna kierownica lata na wejściu w ścianę grodziową (u mnie tam jest gumowa tuleja która się już wyrobiła).

Innym razem gdy coś stukało w zawieszeniu - podejrzenie że któryś drążek, odkręciłem wszystkie aby sprawdzić luzy - tych brak, stukało dalej. Cybanty były dokręcone mocno (nie bardzo można było dociągnąć bardziej), ale poluźniłem wszystkie nakrętki, przesmarowałem i dokręciłem je ponownie, okazało się że mocniej da się - teraz cisza w zawieszeniu.
_________________
Samurai 1.3 (1992r), Lovells +2 cale, XTR 12000 speed, simex 235/70 i coś tam jeszcze.
 
     
andm 
świeżak


Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2019-04-11, 12:47   

Wjazd na ścieżkę to podstawa. Na tej podstawie można w miarę szybko zdiagnozować co jest nie tak z zawieseniem oraz które elementy zawieszenia wymagają pilnej naprawy.
Opcjonalnie, na których mozna jeszcze pojeździć, ale w perspektywie czasu trzeba wymienić. Każdy szanujacy się warsztat samochodowy posiada tego typu ścieżki - a nawet jeżeli nie posiada, to można podjechać na jakąś okręgową stację kontroli pojazdów, aby to zweryfikować.
Jeżeli chodzi o serwis, to jest duży wybór. Proponuję sprawdzić np przy al. Jerozolimskich 217 masz Nord Auto - taki przykład.
Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić.
Ostatnio zmieniony przez andm 2019-04-12, 10:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
rumun 
mechanik



Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 652
Skąd: wyszków
Wysłany: 2019-04-11, 13:27   

napisz do użytkownika zajxt lub na facebooku Robert Grabowski , on ogarnia samuraie na warszawie, sam do niego woże swojego
_________________
samurai 1.6 16v, sprężyna, przód blokada arb+wzmacniane półosie, tył mini spool, spiek, reduktor 1.0, tył wał uaz,wspomaganie,kubełki, chłodnica na tyle, simex 260/75r15, tarcze z tyłu+zaciski od alfy.
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2019-04-11, 13:43   

andm napisał/a:
Proponuję sprawdzić np przy al. Jerozolimskich 217 masz Nord Auto - taki przykład.


Serio? Hyundai Warszawa Autoryzowany serwis samochodów,blacharz,lakiernik. Dealer i-Best Hyundai Nord Auto... Pojechałbyś tam ze swoim samuraiem na serwis?
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2019-04-11, 15:09   

SamNaSamZSam napisał/a:
andm napisał/a:
Proponuję sprawdzić np przy al. Jerozolimskich 217 masz Nord Auto - taki przykład.


Serio? Hyundai Warszawa Autoryzowany serwis samochodów,blacharz,lakiernik. Dealer i-Best Hyundai Nord Auto... Pojechałbyś tam ze swoim samuraiem na serwis?


Ja bym pojechał - zobaczyć ich miny na widok pokraka :lol:
Kiedyś pojechałem na jakąś przymarketową stację "robiącą wszystko", żeby mi wymienili końcówkę drążka i ustawili zbieżność - akurat miałem garaż zajęty innym żelastwem.
Najpierw stwierdzili że końcówka jest niepasująca, bo za długi gwint. Jak poradziłem szybką akcję szlifierką, to wywołałem panikę i musiałem podpisać że to na moją odpowiedzialność. Potem poddali się ze zbieżnością, bo im komputer zgłupiał od zestawienia samuraia ze sprężynami i krzywym mostem...
Nawet nie chcieli pieniędzy za usługę, ale dałem mechanikowi jakąś kasę do ręki za show.

A na serio, to znowu dajecie się wkręcać marketingowemu trollowi. Wystarczy w profilu wyświetlić sobie opcję "Pokaż wszystkie posty"
 
     
Didymos 
Expert
SJ416



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 2027
Skąd: Węgrów
Wysłany: 2019-04-12, 07:51   

Na oko to nawet dwóm trollom, chyba, że to ta sama osoba/bot :mrgreen:
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2019-04-12, 08:55   

no nie najpierw sugestia, że dałem się podejść od tyłu a teraz jeszcze, że zrobili ze mnie kanapkę!

Nie ma zgody na niezgodę!
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
Starscream 
4x4 guru



Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 1731
Skąd: SZY
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2019-04-13, 12:18   

tak po prawdzie te szarpaki to służą do szarpania wora w wolnej chwili mechanika. Ja miałem drążki stabilizacyjne tak wyjechane źe może by odpadły same a na diagnostyce nic nie wyszło. Tak wiec nie wszystko wychodzi
_________________
Samuraj- neverending story...
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2019-04-13, 20:14   

SamNaSamZSam napisał/a:
no nie najpierw sugestia, że dałem się podejść od tyłu a teraz jeszcze, że zrobili ze mnie kanapkę!

Nie ma zgody na niezgodę!


Nie bój nic. Jesteś molestowany przez singla :-P

andm = cedix = igorm
 
     
kurt_ 
pomocnik mechanika
Mechanik amatorXD



Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 491
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2019-04-15, 12:10   

Ale bipolarnego:D (tri?)
_________________
Samurai 89, 1.6i (z aparatem) Swift, Persichini 225/70R15. Tył tarcze Alfa 156, elektryczne blokady hamulców Cabstar. Alternatora Alfa 150A, Escape EVO 12klbs (2017), Wspomaganie vitarka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.