Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Nie wieje na lewą stronę szyby przedniej
Uzytkownik1 
świeżak


Dołączył: 23 Mar 2019
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-01-07, 14:12   Nie wieje na lewą stronę szyby przedniej

Cześć. Mam problem z samuraiu 99' - nie ogrzewa mi lewej części szyby czołowej, tak gdzieś z 40 cm od lewej strony. Szyba non stop zaparowana, nic nie widać, trzeba przecierać. Jaki może być powód? Czy od razu trzeba ściągać kokpit?
Drugi problem to ćwierkający wentylator nagrzewnicy, ale znalazłem już rozwiązanie:
http://samurai.org.pl/viewtopic.php?t=4114

Pytanie tylko czy nie lepiej jest ściągnąć sobie kokpit pod naprawę tych dwóch tematów. Wolę jednak zapytać bo słabo ogarniam mechanikę.
 
     
Wojteksk 
rozgadany



Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2018
Posty: 140
Skąd: Klimkowo
Wysłany: 2020-01-07, 14:33   

poszukaj jak wyczyścić nagrzewnice bez demontażu kokpitu, generalnie wiercisz otwornica dziurę i wyciągasz syf, u mnie pomogło (na lewą stronę leciało zimne na prawą letnie, efekt jak u Ciebie)
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2020-01-07, 14:58   

zajrzyj najpierw pod deskę kładąc się głową w nogach, do nawiewów od nagrzewnicy idą takie plastikowe rurko-kanały, daj ognia z nawiewu i popatrz czy gdzieś nie wieje bokiem, któryś z kanałów się nie wysunął, rozszczelnił, albo go brak.

Zależy jak ćwierka wiatrak, jak metalicznie to może się zaciera i trza go wyjąć obmacać, obsmarować albo wymienić. Jak ćwierka szeleszcząco jak zwitek banknotów to masz może jakiś liść i wówczas może dziura by dała radę. Ja bym po diagnozie rozważył jednak rozebranie deski, nie jest to jakoś mega uciążliwe a dostęp do wszystkiego o niebo lepszy i od razu można powymieniać/naprawić co zepsute.
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
Valkyr_87 
zapaleniec
Valkyr_87



Pomógł: 12 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 267
Skąd: Egiertowo
Wysłany: 2020-01-08, 10:34   

A czy w ogóle wieje po tej stronie?

A. Jeżeli nie - masz gdzieś niedrożny lub zatkany nawiew.
B. Słabo - patrz a oraz to co napisał SamNaSamZSam - możesz mieć już wiatrak umierający.
C. Tak ale zimnym - zanim zaczniesz rozbierać odepnij węże na grodzi i wepnij wąż ogrodniczy - czyli przepłucz nagrzewnicę - bardzo prawdpodobne, ze pomoże. Sprawdź też jak wygląda temperatura silnika i płyn chłodzący. Nagrzewnica sama z siebie się nie zapycha.
_________________
Był: F650 end
Był: Jeep XJ 4.0 Moros
Jest: Jeep KJ 2.8 CRD
Jest: Samurai 1.9 TDI, 4.16, HD RF przód-tył, Dragon Maverick 12000lbs, 32x11,5x15 MT, 4-link
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.