Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
pomoc w wyborze zawieszenia, seria czy leśnik
Bangout 
świeżak


Dołączył: 02 Cze 2020
Posty: 13
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2020-06-10, 07:43   pomoc w wyborze zawieszenia, seria czy leśnik

Witam, kupiłem Samuraia na oponach 235/75/15 jakieś AT, ale na razie zostają bo bieżnik jest OK. Resory płaskie jak stół. Cały zawias do wymiany, nie mam kasy na OME, Lovellsy, Iron Many itd. dlatego padł wybór na Mazura i teraz nasuwa się pytanie:

- Mazur leśnik +45kg, co już mi nie odpowiada, bo nie planuję wyciągarek, stalowych zderzaków itd. i wiem, że to zawieszenie nie będzie pracować odpowiednio bez dociążenia ( z tyłu tylko hi lift, butla z gazem)
- Seryjne resory + amory KYB lub Sahs + wieszaki 2", ale nie wiem czy lift na wieszakach wystarczy aby opony nie obcierały o nadkola i czy amortyzatory standardowe długości przy wieszakach wystarczą, natomiast przypuszczam, że będzie bardziej komfortowo (na czym mi zależy) i pewnie nieco taniej.

Auto używam na co dzień, jazda do roboty, z psem na spacer :-D , weekend zabawa w terenie. Nie chcę go przerabiać maksymalnie, bo już się z tego trochę wyleczyłem, mając poprzedni samochód z liftem, osłonami, zderzakami, windą itd. kupę kasy władowałem a przy mojej rekreacji nie warto. Teraz chcę wykorzystać wagę Samuraia, Hi lift i trapy i się pobawić w ten sposób, jak będzie słabo to wrzucę blokadę na tył.

Może ktoś jeździ na Leśnikach, bez dociążenia i powie coś o komforcie, a może ktoś ma seryjnego Samuraia tylko na wieszakach i się wypowie, czy takie rozwiązanie jest OK?

Bardzo proszę o poradę.
Pozdro
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2075
Skąd: wawa
Wysłany: 2020-06-10, 10:23   

Jest OK jeżeli nie masz do zainwestowania więcej niż na porządną flaszkę.
Im dłuższe wieszaki, tym krótszy czas życia piór.
 
     
Bangout 
świeżak


Dołączył: 02 Cze 2020
Posty: 13
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2020-06-10, 12:26   

Ok, a przy wieszakach 2" standardowa długość amortyzatorów wystarczy czy muszą być dłuższe? Koła zmieszczą się w nadkolu? Co proponujesz?
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2075
Skąd: wawa
Wysłany: 2020-06-11, 15:22   

Koła będą ocierać o rurę zderzaka (można uciąć) i resor (można dać dystans). Ale wtedy będą ocierać o rant błotnika (znowu można wyciąć). Amorki to najmniejszy problem - można za grosze dopasować z "czegoś pod płotem".

Co proponuję? Zastanów się, czy chcesz wejść w spiralę przeróbek. Po pewnym czasie będziesz miał auto które się gorzej prowadzi, więcej pali i nie przechodzi przeglądów. Poza tym ma same zalety :mrgreen:
 
     
Bangout 
świeżak


Dołączył: 02 Cze 2020
Posty: 13
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2020-06-13, 05:35   

Chyba nie będe cudował tylko wezmę leśnika i będe jakoś dociążać.
 
     
xlukasiu 
świeżak


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 14 Cze 2020
Posty: 1
Skąd: Poraj
Wysłany: 2020-06-20, 17:44   

ja założyłem leśniki od Mazura i opisze moje spostrzeżenia. Opony 235/75/15 Yokohama geolandar g003 potrafiła obcierać o rurkę wiec do wycięcia i po temacie. Jeżeli nie planujesz dociążyć samca to o ile przód fajnie robi to tył skacze jak piłeczka pingpongowa. Ja mam butle gazową przeważnie pełną i zazwyczaj prawie pełny zbiornik paliwa. Nie wiem jak by to sie zachowało jak bym miął koło na klapie i zamontowany HI-lift do koła oraz jakieś trapy na dachu. Ale podsumowując jeżeli nie dociążysz tyłu to zapomnij o jako takim komforcie na leśnikach na tyle bo przód robi fajnie.
 
     
alientm 
stały bywalec


Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 184
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2020-06-22, 12:25   

Czy w przypadku przysłowiowej" taczki nie można wyjąć jednego pióra ? Chyba że producent nie zaleca.
_________________
Samurai 1.3 (1992r), Lovells +2 cale, XTR 12000 speed, simex 235/70 i coś tam jeszcze.
 
     
Bangout 
świeżak


Dołączył: 02 Cze 2020
Posty: 13
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2020-07-16, 21:44   

Zestaw leśnik zakupiony, zamontuje pojeżdżę to zdam relacje. Mam koło na klapie i hilifta, gaz planuje to może będzie fajnie robić. Zobaczymy
 
     
Starscream 
4x4 guru



Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 1731
Skąd: SZY
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-08-10, 21:10   

ja tam sie bujałem na leśnikach z jakimiś amorami z poldka i vitarami -i po przekazaniu srajtka chrzesniakowi -ten zamontował cały zestaw ome + amory z lovellsa bo moje już miały dobre czasy za sobą. A że czasem się przejadę bo chłopak ma zapał i co najważniejsze kasę -to wychodzi mu co raz piekniejsze to auto. A zawieszenie naprawdę robi fajnie moje to była taczka
_________________
Samuraj- neverending story...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.