Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Alternatywne zaciski / jarzma
szyja 
świeżak


Dołączył: 19 Sie 2020
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-19, 13:35   Alternatywne zaciski / jarzma

Witam,
szukam na forum i nie mogę znaleźć rozwiązania problemu, który obecnie mi się pojawił.
Mam Santane na szerokich mostach, zaciski lucasa, kupiłem nowe felgi z et -40, całość założyłem i jarzma trą o felgę tak, ze nie da się ruszać. Podszlifowałem je solidnie aby można było zakręcić kołami ale okazało się, że przegiąłem, narobiłem dziur. Pytanie czy jakieś inne zaciski / jarzma pasują do tego mostu tak aby całość nie obcierała? Przymierzałem do tego zestawu podkładki 5mm i to i tak byłoby mało...

Felgi jakie mam:
https://allegro.pl/oferta/felgi-stalowe-czarny-mat-15x8-5x139-7-suzuki-uaz-9407505310?snapshot=MjAyMC0wOS0yMlQyMDo0MToyNi4wMTZaO2J1eWVyO2I4OTRmZmM0YWY3ODIyZGUzOTdhMzAzZDA0ZjIwZDgwN2Y1MTJkMGNkMTdkN2E5ZWE1N2FhMDFmNzE5OTBiYzg%3D
 
     
Wojteksk 
rozgadany



Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2018
Posty: 140
Skąd: Klimkowo
Wysłany: 2020-10-19, 13:46   

ja po taniości dałem 2 podkładki budowlane między felgę a tarcze, działa 2 rok xD
 
     
szyja 
świeżak


Dołączył: 19 Sie 2020
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-19, 13:53   

:) pytam bardziej na zasadzie czy dajmy na to, te lucasy maja takie same rozstawy mocowania, działania jak np girlingi? Na zdjęciach wydaje się, ze te girlingi są jakby to ująć, bardziej płaskie? Mniej zajmują w miejscach gdzie moje ocierały. Może ktoś posiada taka wiedzę.
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2020-10-19, 16:29   

A nie założyłeś ich na "lewą stronę"? :-o
Oryginalne felgi mają ET chyba +5, więc takie -40 nie mają prawa ocierać
 
     
szyja 
świeżak


Dołączył: 19 Sie 2020
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-19, 17:04   

Nic z tych rzeczy :mrgreen: te felgi są szersze, mają 8 cali, ale czy to może być przyczyna? A nie widzimi mi się dawać jeszcze dodatkowych dystansów...

[ Dodano: 2020-10-19, 17:06 ]
Tak na oko mam wrazenie jakby te zaciski lucasa mialy wybitnie kwadratową konstrukcję ale to może moje błedne domniemania.

[ Dodano: 2020-10-30, 09:59 ]
Temat rozwiązany.
Dla potomnych, którzy spotkają się z podobnym problemem.

Na Santanie były zamocowane fabrycznie kwadraciaki Lucasa. Po wymianie całych zacisków na ASISy problem się rozwiązał. ASISy są o prawie 1cm niższe i nieco węższe. Teraz nic nie trze o felgi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.