Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: slavok
2013-09-26, 13:03
Santana - problem z hamulcami
mbrs 
nowicjusz



Wiek: 48
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 27
Skąd: Glinianka k/Otwocka
Wysłany: 2015-10-22, 11:07   

Przy okazji zmierz i zapodaj na forum wewnętrzną średnicę bębna (chyba że nie doczytałem że jest nowy).
_________________
Santana 1995, 1,3i
 
     
corsa 
rozgadany



Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Sty 2014
Posty: 93
Skąd: KMY
Wysłany: 2015-10-22, 21:14   

Bardzo dziękuje za wszelkie rady i obiecuję zmierzyć bęben od środka ale dopiero jak będę w kraju
_________________
mój samurai http://samurai.org.pl/viewtopic.php?t=4795

galeria http://imgur.com/a/h8JUz#0
 
     
Jarek 
rozgadany


Wiek: 37
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 71
Skąd: zabrze
Wysłany: 2018-02-13, 12:42   

Jako że, zdjęcia z początku wątku nie robią, to kiedy pisalićnie o pompie z poloneza mieliście na myśli takie cuś :

http://allegro.pl/pompa-h...7173726938.html
 
     
WielkiB 
świeżak


Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-23, 20:22   

Podepnę się pod ten temat, ponieważ nie mogę znaleźć posta, który pasuje dokłdnie do mojego problemu.
Mam wyciek płynu hamulcowego w Santana Samurai między pompą a servo, ale auto hamuje prawidłowo. Jednak wyciek chcę usunąć, bo to jednak hamulce.
Wydaje mi się, że kiedyś dawno temu czytałem posta, że do tego modelu pompa jest inna niż do Suzuki Samurai i jest do tego trudno dostępna.
Jednak ja jestem zwolennikiem montażu części przeznaczonych dokładnie do modelu, do którego jest wyprodukowana.
Proszę o podpowiedź, gdzie mogę taką pompę kupić (wiem, że to łączy się z większą kasą, niż np. pompa od Poloneza)?
Przeszukałem Ebay każdego kraju w Europie, ale bez rezultatów - może jest jakiś niszowy dystrybutor takiej części i tylko na forum jest znany?
 
     
Wojteksk 
rozgadany



Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2018
Posty: 140
Skąd: Klimkowo
Wysłany: 2021-08-24, 08:02   

chyba są tylko 2 zestawy (pompa+serwo) aisin i lucas
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2021-08-24, 10:17   

WielkiB napisał/a:
Podepnę się pod ten temat, ponieważ nie mogę znaleźć posta, który pasuje dokłdnie do mojego problemu.
Mam wyciek płynu hamulcowego w Santana Samurai między pompą a servo, ale auto hamuje prawidłowo. Jednak wyciek chcę usunąć, bo to jednak hamulce.
Wydaje mi się, że kiedyś dawno temu czytałem posta, że do tego modelu pompa jest inna niż do Suzuki Samurai i jest do tego trudno dostępna.
Jednak ja jestem zwolennikiem montażu części przeznaczonych dokładnie do modelu, do którego jest wyprodukowana.
Proszę o podpowiedź, gdzie mogę taką pompę kupić (wiem, że to łączy się z większą kasą, niż np. pompa od Poloneza)?
Przeszukałem Ebay każdego kraju w Europie, ale bez rezultatów - może jest jakiś niszowy dystrybutor takiej części i tylko na forum jest znany?


Lucas robi części do setek/tysięcy różnych modeli.
Nie rozumiem fetyszu posiadania nalepki z logo suzuki na danej części (i tak dużo gadżetów w suzi ma logo mitsubischi :mrgreen: )
Bierzesz całe serwo z pompą od poloneza-lucasa i nawet najbardziej dociekliwy diagnosta nie rozpozna że to nie oryginał.

Zawsze możesz zrobić happening i wstawić auto do ASO laugh
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2021-08-24, 12:08   

obczaj ten schemat: https://www.megazip.net/z...6108895-6108895

Jak cieknie między pompą a serwem to tam masz pod numerem 10 zestaw naprawczy, poszukać po numerze OE w internetach albo zadzwoń do ASO, albo wydłub sobie serwo+pompa, rozbierz i weź na przymiar aktualne uszczelniacze i dopasuj coś w motoryzacyjnym.

Na schemacie masz też podane numery OE pompy i serwa jakbyś chciał zakupić nowe to szukaj po nich albo dzwoń do ASO.

Tutaj masz też pompę do Hiszpaniosa: https://suzuki-czesci.pl/pl/p/Pompa-hamulcowa-Samurai/1635 co prawda niedostępna ale masz numer katalogowy + alternatywne OE no i zawsze możesz poprosić o sprowadzenie.

[ Dodano: 2021-08-24, 13:10 ]
Edit: obczaj czy tutaj w zestawie nie masz tego uszczelnienia co Ci cieknie pomiędzy serwo/pompa https://suzuki-czesci.pl/pl/p/-Zestaw-naprawczy-pompy-hamulcowej-22%2C2-Lucas/3750
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
WielkiB 
świeżak


Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-24, 20:30   

SamNaSamZSam serdecznie dziękuję za podpowiedź - cenna dla mnie wiedza.
Kostuch - ja rozumiem też takie myślenie jak Twoje i je szanuje.
Jednak ja procuję w ASO innej marki aut osobowych i widzę co się dzieje w samochodach na dłuższą metę z takimi przeróbkami - to nie jest długo, stąd moje podejście.
Jeżeli ktoś potrzebuje na szybko, tanio usprawnić auto, to kombinuje, a ja w przypadku układu hamulcowego potrzebuję oryginalnego zamiennika, ale i tak dziękuję Tobie za odpowiedź.
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2021-08-24, 21:37   

WielkiB napisał/a:
SamNaSamZSam serdecznie dziękuję za podpowiedź - cenna dla mnie wiedza.
Kostuch - ja rozumiem też takie myślenie jak Twoje i je szanuje.
Jednak ja procuję w ASO innej marki aut osobowych i widzę co się dzieje w samochodach na dłuższą metę z takimi przeróbkami - to nie jest długo, stąd moje podejście.
Jeżeli ktoś potrzebuje na szybko, tanio usprawnić auto, to kombinuje, a ja w przypadku układu hamulcowego potrzebuję oryginalnego zamiennika, ale i tak dziękuję Tobie za odpowiedź.


A możesz napisać co się dzieje na dłuższą metę?
Bo oprócz serwa z pompą od poloneza-lucasa mam od parunastu lat korektor hamulców od tegoż dawcy (o końcówkach przewodów hamulcowych nie wspomnę).

Samurai jest autem eksploatowanym najczęściej na granicy (albo i po za nią) możliwości przewidzianych przez inżynierów. Więc nikogo nie dziwią ani nie odrzucają przeróbki zwiększające jego niezawodność.
Jedyną niedogodnością jest pamiętanie "kim był dawca" w przypadku serwisowania.
 
     
WielkiB 
świeżak


Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-30, 19:16   

Sorki Kostuch, że się nie odzywałem, ale miałem awarię.
Ogólnie to widać mocne pocenie się pompy na styku z serwem, choć jak wczoraj przyglądałem się, to już widzę małe zapocenia pod zbiorniczkiem, więc chyba szlak bierze całą pompę.
Posiedziałem trochę na postach i dzięki SamNaSamZSam rozjaśnił mi się ten temat - mam serwo i pompę AISIN Japan, stąd już wiem, że to nie jest hiszpańska pompa i mogę dostać zamienniki.
Mam tylko problem z doborem dobrego zamiennika.
Oczywiście nie wątpię, że większość Samców eksploatowanych jest ekstremalnie, ale w moim przypadku są to głównie wyjazdy do lasu (teraz na grzyby), stąd podjąłem taki kierunek działania.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.