Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Stejk!
slavok 
Specjalista



Pomógł: 28 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 1492
Skąd: KWA
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-01-28, 15:27   Stejk!

1. Idziesz do Biedronki i kupujesz stek z antrykotu, rostbefu albo polędwicy. Jak masz inne dojście to też dobrze ;) Antrykot i rostbef jak najbardziej przerastany np. tak - klik.

2. Wyjmujesz z lodówki min. godzinę przed smażeniem, posypujesz z obu stron solą i odstawiasz.

3. Przed smażeniem opłukujesz nadmiar soli, posypujesz świeżo mielonym pieprzem i wrzucasz na bardzo rozgrzaną patelnię, najlepiej na oleju rzepakowym.

4a. Obsmażasz z każdej strony po 1 min. a potem do piekarnika o temp. 200*C, termometr w środek mięsa i wyjmujesz jak pokaże 53*C(medium-rare) albo 55*C(medium).

4b. Obsmażasz z każdej strony po 1 min. na każdy cm grubości, czyli 3 cm stek = 3 minuty z każdej strony.

5. Odkładasz stek na talerz, przykrywasz folią aluminiową i czekasz 5 minut.

6. Wp....asz stejka a nie jakieś małe kanapeczki.
_________________
La vie en rose :)
Proszę spuszczać olej z reduktorów/skrzyń które do mnie wysyłacie kurierem.

rzadko bywam na forum w razie pytań 6o8 o28 o94.
Ostatnio zmieniony przez slavok 2015-01-28, 18:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
pacmano
web m@ster
Pacmano



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 1139
Skąd: Skawina, okolice
Wysłany: 2015-01-28, 15:54   Re: Stejk!

slavok napisał/a:


2. Wyjmujesz z lodówki min. godzinę przed smażeniem, posypujesz z obu stron solą i odstawiasz.

3. Przed smażeniem opłukujesz nadmiar soli, posypujesz świeżo mielonym pieprzem i wrzucasz na bardzo rozgrzaną patelnię, najlepiej na oleju rzepakowym.

.


Nie sluchajcie tego heretyka. Steki soli sie zawsze po smazeniu. ZAWSZE! :!: :!: :!: :!: :!:
 
     
slavok 
Specjalista



Pomógł: 28 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 1492
Skąd: KWA
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-01-28, 16:05   

Soli się po smażeniu albo GODZINĘ przed smażeniem ;)
ta godzina ma kluczowe znaczenie, solenie przed smażeniem to błąd ze względu na osmozę, temu solisz dużo wcześniej by mięso wypiło soki wyciągnięte przez sól.
_________________
La vie en rose :)
Proszę spuszczać olej z reduktorów/skrzyń które do mnie wysyłacie kurierem.

rzadko bywam na forum w razie pytań 6o8 o28 o94.
 
     
Moszi 
nowicjusz



Wiek: 29
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 45
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2015-08-13, 21:24   

Wołowine przyprawiamy tylko na patelni nigdy więcej
 
     
stachura44 
pomocnik mechanika


Pomógł: 8 razy
Wiek: 73
Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 456
Skąd: Abc
Wysłany: 2015-08-14, 16:55   

Steki wczesniej umyte i osuszone można przed smażeniem śmiało natrzeć oliwą i posypać pieprzem .Wolowiny nie powinno się solic przed smażeniem dlatego ze robi się z niej podeszwa i temp oleju musi miec min 150' żeby szybko scieła się i nie puściła sokow;-) wszelkie inne przyprawy można stosować przed smazeniem .jesli sie ktos naprawde uprze na solenie przed smazeniem to chwile przed smazeniem i osolic ta strone ktora bedzie sie piec pierwsza ;-)
 
 
     
Moszi 
nowicjusz



Wiek: 29
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 45
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2015-08-20, 16:35   

to prawda a najlepiej zamknąć pory w mięsku z każdej strony i dopiero dalej smażyć
 
     
manias79 
mechanik



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 515
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2015-09-18, 23:15   

https://youtu.be/Ur-5U1cCiPE ogólnie rzucanie mięsem i szpan na cyrkulator... Ale sposób przygotowania ciekawy
_________________
SJ500, silnik 1.6 8v, blokada lock right 1530 tył, przód HF RD 208, most przedni wysunięty 2 cm do przodu, reduktor 4.16:1, koła Fedima Sirocco 31/10.5/15, półosie i przeguby przód Trail Gear Rock Assult 33 spline, zawias Mazur HD, kilo rdzy i błota.
 
     
okor 
świeżak


Dołączył: 11 Mar 2022
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2022-03-11, 10:23   

No dobra ale jak przygotowujecie tego steka? W domu na kuchni? Próbowałem ostatnio ale cała kuchnia zadymiona.
 
     
marals 
świeżak


Dołączył: 17 Mar 2022
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2022-03-17, 07:56   

W domu na patelni jest ciężko. Mieszkanie całe zadymione. Kilka razy w taki sposób próbowałem przygotować i chociaż stek był smaczny, to jednak mieszkanie nadawało się do poważnego wietrzenia. Tak wiec postanowiłem sobie odpuścić przygotowywanie potraw w ten sposób. Są inne o wiele lepsze sposoby ;)
Polecam grillowanie na zewnątrz. Oczywioscie nie na grillu weglowym ale na grillu gazowym, który daje możliwość kontrolowania temperatury. Możesz ustawić sbie w jakiej temperaturze grillujesz, tak więc wygrillowanie dobrego będzie znacznie łatwijesze niż na patelni. Jednoczesnie nie ma smrodu i dymu.
Swoją drogą grill gazowy kupowałem w zeszłym roku (wybrałem ten z Leroy Merlin), wcześniej długie lata grillowałem na węglowym i obecnie do węglowego bym raczej nie wrócił. Grill gazowy jest o wiele wygodniejszy. Zresztą za granicą grille tradycyjne nie są często użytkowane. O wiele cześciej wybiera się własnie grille gazowe.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.