Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Prośba o ocenę stanu blacharskiego.
Gregorr 
świeżak


Dołączył: 07 Wrz 2023
Posty: 1
Skąd: Słupsk
  Wysłany: 2023-09-07, 20:04   Prośba o ocenę stanu blacharskiego.

Część, witam Was serdecznie,mam prośbę o opinię użytkowników doświadczonych w walce z samurajami. Załączam zdjęcia mojego autka. Kupiłem je już pare lat temu z myślą o doprowadzeniu go do ładu lecz zabrakło czasu i środków. Autko czekało cierpliwie gnijąc jeszcze bardziej :-|
Mam trochę umiejętności technicznych, spawać , dużo nie spawalem ale myślę że bym sobie poradził. Mam garaż, mogę kupić jakiś migomat do użytku domowego, poza samurajem na pewno też w przyszłości się przyda. Myślałem żeby ratować się reperaturkami gdzie się da by ułatwić sobie pracę gdyż nie jestem wytrawnym blacharzem.
Kolejna opcja to szukanie nadwozia, z tym że jest ich mało a jak będą to i tak prawdopodobnie do poprawy.
Z tego co jest najbardziej zjedzone przez rdzę i co wpadło mi w oko:
1. Mocowania nadwozia do ramy- przod i tył.
2. Progi przestały istnieć.
3. Podłoga przód - dziury obie strony.
4. Bardzo zgnity tylny pas pod zderzakiem. Podłogę też podgryzlo. (Tu mam zaglostke, trochę nie wiem jak się zabrać za niego. Czy tak jak w pewnym wątku polecaliscie wykorzystać profil zamknięty na progi to tam tak samo go wstawić?
5. Nadkola wewnętrzne tył - masakra .
6. Nadkola przód lepiej na górze gorzej na dole.

Rozważam zdjęcie budy ale nie wiem czy to niezbędne do tych napraw.

Ilość pracy mnie nie przeraża. Jestem chętny do nauki.


Ps. Jak stal przez ostatnie lata na parkingu to ktoś wyciął katalizator :roll:
[/center]

Zdjęcia na dysku Google:

https://photos.app.goo.gl/9tJaPWXK8HheTeCC6

PS2. Jest chyba pomalowany wałkiem albo pędzlem, taki już był jak go kupiłem, to nie moja sprawka :-D zaznaczę też, że był tani i na początku nim nawet trochę pozwiedzalismy okolicznych lasów i wybrzeża.
Pozdrawiam
Grzegorz
 
     
Tanto 
mechanik



Pomógł: 7 razy
Wiek: 53
Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 667
Wysłany: 2023-09-08, 09:22   

Cytat:
Rozważam zdjęcie budy ale nie wiem czy to niezbędne do tych napraw.

nie jest niezbędne, w tym przypadku jest konieczne. Jeśli chcesz to zrobić w miarę przyzwoicie to wskazane jest rozebranie całego osprzętu z budy, wymontowanie szyb itp. Będziesz mógł wtedy spokojnie sobie ją obracać na wszystkie strony i zająć się wszystkimi ogniskami korozji, nawet tymi których teraz nie widzisz ;-) Po skończonej reanimacji blach będziesz musiał całość pomalować i to też wygodniej się robi na budzie rozebranej do 'gołego'.

Progi możesz zastąpić profilami, czasami widać że ludzie nie bawią się w odtwarzanie wyglądu fabrycznego. Jedno czego bym się bał to to czy przez brak progów po zdjęciu budy z ramy nie rozsypie się jej geometria. To 'blaszanka' więc może nie będzie źle.
_________________
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"
SAT4x4 Szczecin & http://www.reconnet.pl
 
     
Didymos 
Expert
SJ416



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 2027
Skąd: Węgrów
Wysłany: 2023-09-08, 09:44   

Jeszcze jest do czego spawać, dałoby się zrobić, ale bez doświadczenia, sprzętu i rzeźbiąc po godzinach, zejdzie się ze dwa lata.
Zdjęcie budy to absolutna konieczność, bez tego nie będziesz w stanie ani tego dokładnie wyspawać, ani później sensownie zabezpieczyć.
Nie wycinaj wszystkiego na raz, tylko rób stopniowo, wycinasz kawałek - wspawujesz kawałek itd., bo inaczej zwichruje się buda.
 
     
Junior 
pomocnik mechanika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 417
Skąd: Gaszowice
Wysłany: 2023-09-19, 18:31   

zdejmij wpierw budę i sobaczysz że sie rozleci. Potem szukaj nowej w lepszym stanie, wiadomo że nówki nie znajdziesz ale taką która bardziej trzyma się kupy i całości to prędzej. Po ściągnięciu budy i w czasie szukania nowej będziesz miał czas żeby zająć się podwoziem. :mrgreen:
 
 
     
Tomek_0181 
świeżak


Dołączył: 09 Wrz 2023
Posty: 19
Skąd: KeNTaki
Wysłany: 2023-09-24, 10:34   

Bardzo ładny stan, lepszy niż mój. Też właśnie kupiłem migomata i przez zimę chcę to porobić. Będę śledził temat. Zważywszy ile mam do wymiany, pewnie będę szukał nowej budy, bądź używanych fragmentów. Do końca października mam jeszcze ważny przegląd (nie pytałem poprzedniego właściciela jakim cudem go zrobił :D) , to pojeżdżę a potem kanał i rozbiórka. Cóż, od Samuraja z 89 za tysiąc złotych nie można wiele wymagać, ważne, żeby miał OC i BT, koniecznie ponad miesiąc do przerejestrowania.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.