Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
TBI problem z wtryskiem - falujące obroty
maloszybki 
świeżak


Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 10
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-04-26, 19:56   TBI problem z wtryskiem - falujące obroty

Po różnych perypetiach i porażce dwóch mechaników auto jakoś jeździło, ale był odpięty czujnik temperatury, żeby ECU działało w trybie awaryjnym. Doszedłem do tego, że uszkodzony jest regulator ciśnienia paliwa. Jak już byłem umówiony na wizytę u kolejego mechanika na zamontowanie i ustawienie nowego, uniwersalnego regulatora (oryginał 950zł) to samiec pokazał elektryczne pazurki.
Mam wyjętą cewkę WN i hallotron z aparatu zapłonowego. Znajdzie się w okolicy ktoś z Samuraikiem TBI i dobrym serduszkiem i pozwoli przeszczepić na chwilę te części do swojego auta?

Jutro napiszę więcej, jak sobie odpocznę po pchaniu tego jedno tonowego malca.

[ Dodano: 2019-04-27, 22:13 ]
Wygląda na to, że padła pompa paliwa. Na razie auto stoi u mechanika, bo sam tego cholerstwa nie wyciągnę.

[ Dodano: 2019-05-28, 22:42 ]
Auto wróciło wczoraj. Wymienione:
- pompa paliwa
- przewód paliwa (stary się rozleciał i zatkał ten metalowy)
- olej (płukanka 2x)
- MAP sensor
- O-ring wtryskiwacza
Wtryskiwacz sprawdzony wcześniej w dość prosty sposób, ale chodzi płynnie, nie zacinał się w rękach, a sitko było ładne.
Na dzień dobry było spoko. Zrywanie przyczepności samym gazem, jazda ze stałą szybkością, ale potem... Jak się zagrzeje to między 2, a 3 tysiące obrotów przy utrzymaniu stałej szybkości Samiec dostaje czkawki. Na postoju przy tych obrotach faluje, co widać na filmie. Wyraźnie słychać sprężynę kiedy powoli dodaję i odpuszczam gaz. Myślałem, że może to TPS, ale nie zauważyłem przeskoku w oporze jak ruszałem przepustnicą, a do tego po odpięciu czujnika temperatury problem całkowicie znika.
Macie Panowie sugestie co dalej robić, żeby naprawić malucha?
Nie sprawdzałem jeszcze czy po naprawie paliwo leci powrotem z regulatora ciśnienia.

https://youtu.be/PxeKv8V86Rc
 
     
Hałas 
Specjalista
GaDzik evo I



Pomógł: 31 razy
Wiek: 31
Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 1241
Skąd: Konin/Poznań
Wysłany: 2019-05-29, 10:56   

Podbijam post na prośbę autora ;-)
 
 
     
kurt_ 
pomocnik mechanika
Mechanik amatorXD



Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 491
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2019-05-29, 17:47   

Na postoju faluje na ciepło tylko czy na zimno też?
_________________
Samurai 89, 1.6i (z aparatem) Swift, Persichini 225/70R15. Tył tarcze Alfa 156, elektryczne blokady hamulców Cabstar. Alternatora Alfa 150A, Escape EVO 12klbs (2017), Wspomaganie vitarka
 
     
maloszybki 
świeżak


Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 10
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-05-29, 19:34   

Tylko na ciepło. Takie falowanie jest też podczas jazdy. Wtedy, wiadomo, szarpie autem.
Sprawdziłem, że to wynika z braku paliwa, tzn. jak obroty spadają to wyraźnie widać, że wtryskiwacz nie podaje dawki.
 
     
slavok 
Specjalista



Pomógł: 28 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 1492
Skąd: KWA
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2019-05-29, 20:28   

ja miałem podobne problemy jak mi spadało napięcie na pompie i komputerze. Gdzieś zaśniedział kabel i takie jaja się robiły.
Spróbuj testowo zacisnąć wężyk paliwowy od powrotu zaraz za wtryskiem.
_________________
La vie en rose :)
Proszę spuszczać olej z reduktorów/skrzyń które do mnie wysyłacie kurierem.

rzadko bywam na forum w razie pytań 6o8 o28 o94.
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2019-05-30, 11:01   

Znowu szukanie magicznej śrubki do pokręcenia... :cry:
W manualu podane są ścieżki diagnostyczne - wszystkie zaczynają się od sprawdzenia ciśnienia paliwa.
To że wtryskiwacz nie siika równomiernie, nie musi byc przyczyną ale np skutkiem czegoś innego (np. głupiejącej sondy lambda).
 
     
maloszybki 
świeżak


Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 10
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-05-30, 19:03   

Przerywający wtryskiwacz pisałem właśnie jaki objaw, nie przyczynę. Dzisiaj zauważyłem, że w trybie awaryjnym też "robi kangura", ale znacznie delikatniej i ciężko to wywołać. Na postoju nie ma szans. Do tego paliwo wraca z regulatora. W weekend serwisówka w dłoń i do dzieła!

[ Dodano: 2019-06-20, 11:48 ]
Długo mnie nie było. Na 4 auta tylko samcem dało się jeździć, ale przez to nie miałem kiedy się nim zająć. Może w ten weekend.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.