Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
metalowa rura z przodu i obcieranie kołem z dystansem
Koza 
świeżak
Koza


Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 24
Skąd: Budapeszt/Olsztyn
Wysłany: 2012-07-16, 16:56   metalowa rura z przodu i obcieranie kołem z dystansem

Witam wszystkich!

Po kilku pomniejszych inwestycjach doszedłem do ważnego punktu w życiu mojego auta.

Mianowice po nabyciu nowych opon i maksymalnym skręceniu kół, delikatnie mi one obcierają o elementy zawieszenia. No to sobie sprytnie wymyśliłem, że kupie dystanse 30mm, co też zrobiłem. Teraz jednak koło obciera (że się nie da jeździć) o taką solidną, metalową rurę przyspawaną (?) do ramy z przodu, do której to rury przykręcony jest element, na którym trzyma się zderzak (wszystko seryjne).

No i teraz pytania.
1. Czy podniesienie zawieszenia z seryjnego na ironmany (tutaj sobie takie znalazłem: http://suzuki-serwis.pl/c...id_category=37) pomoże? One niby podnoszą o 2 cale (niezależnie od stanu seryjnego zawiasu?), ale nie wiem czy te 5 cm mnie uratuje i przy większej dziurze opona nie wbije się znowu w tę rurę.
2. Czy może warto obciąć tę rurę, przesunąć 5 cm w stronę środka samochodu punkt mocowania zderzaka oraz sam zderzak? Czy powinienem spodziewać się jakiś problemów związanych z taką operacją? Szczerze mówiąc, nie jestem przekonany czy te przesunięcie mocowania o te 5 cm nie będzie wiązać się z kolejną serią modyfikacji...
3. Czy te ironmany warte są swej ceny? Chodzi mi głównie o święty spokój, tj. pewność, że się nie połamią po 5 kilometrach.


Będę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami/opiniami:-).

Życze miłego popołudnia,
Koza
 
     
HattoriHonza 
rozgadany


Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 98
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-07-16, 18:26   

Resory +2" podnoszą o 5cm względem nowych, nie zbitych oryginałów.

Co do owej rury się nie wypowiem, bo kupiłem samuraja już bez jakichkolwiek rur. Co do resorów wszyscy polecają Mazurowe http://allegro.pl/my_page.php?uid=1749632. Ja mam osobiście Lovellsy z przodu i też bardzo polecam. Ale ze względu na cenę tył pewnie też u Mazura kupię.

Jeżeli nie zależy Ci teraz na wymianie resorów to pomotaj tę rurę jakoś, żeby była bezkolizyjnie. Niestety nie pomogę, bo ja żadnej rury mogącej kolidować u siebie nie mam :/
 
 
     
Zawias 
Expert



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 2449
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-07-16, 18:47   

Ta rura jest do mocowania zderzaka.Zmień resory na Mazurowe-przedtem do niego zadzwoń i skonsultuj jakie i będzie wszystko ok.
_________________
Czasem wiarus - ogólnie Dziadek
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2012-07-17, 11:39   Re: metalowa rura z przodu i obcieranie kołem z dystansem

Koza napisał/a:
Teraz jednak koło obciera (że się nie da jeździć) o taką solidną, metalową rurę przyspawaną (?) do ramy z przodu, do której to rury przykręcony jest element, na którym trzyma się zderzak (wszystko seryjne).


O rurę obciera czy o blachę na końcu rury do mocowania zderzaka?
Jak o blachę, to można ją delikatnie przyszlifować bez robienia większych modyfikacji
Jak o rurę, to uciąć ją przy ramie i przyspawać przesunięte do przodu mocowania zderzaka z jakichś kątowników/profili.
 
     
Radek SJ 
nowicjusz


Wiek: 26
Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 54
Skąd: Rypin
Wysłany: 2013-01-27, 14:23   

Chłopie o co ty się pytasz, ja z tata zalożyłem Kopie Simexa 31,10,5 cala i dystanse 4cm na koło i faktycznie ta rura przeszkadzała ale to odrazu do ręki tzw. Lisi ogon i tniemy a jak niemasz to kątówka sie nie pierdziel :)
_________________
Cherokee XJ., Simexy 265/70R15, Winda Dragon 5,5t ,

Samurai 1.3 gaźnik 95r., Szeroki most, Simex 31/10,5/15 , Klatka, SPRING , Wspomaganie, Blokada tył spaw-lock, winda DW 5,5t , Przełozenia Calmini 5,38 , Snorkel, Kubły, Dystanse +4cm .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.