Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Aparat zapłonowy
MarcinPolo 
świeżak


Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 6
Skąd: Puławy
Wysłany: 2016-09-20, 10:08   Aparat zapłonowy





Koledzy i koleżanki poszukuję aparatu zapłonowego. Może ktoś odsprzeda? W moim prawdopodobnie czujnik halla padł. A może ktoś z was jest z okolic Puław i mógłby udostępnić czujnik na podmianke. Wtedy miałbym pewność że chodzi o halla.
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2016-09-20, 10:25   

Czujnik halla można sprawdzić przysłowiowym "przecinakiem".
Przy włączonym zapłonie przesuwasz czymś metalowym przed czujnikiem. Jeżeli aktywuje to pompę paliwa, to czujnik jest ok.
 
     
MarcinPolo 
świeżak


Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 6
Skąd: Puławy
Wysłany: 2016-09-20, 10:53   

Dzięki kolego kostuch. Sprawdzę to. Suka gaśnie jak tylko się rozgrzeje. Nie można jej też wtedy odpalić. Jak porządnie ostygnie pali. Pompę słychać wyraźnie bo jest zewnętrzna (głośna jak cholera). Przeczytałem twoje wcześniejsze porady odnośnie halla, o wymianie na TLE4905L. Zaraz go wydłubie i sprawdzę "przecinakiem".
 
     
mirek372
rozgadany


Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 75
Wysłany: 2016-09-24, 17:11   

Pod koniec ubiegłego roku męczyłem się z hall"em . Umówiłem się z elektrykiem , że jak stanę w polu to z miejsca holuje do niego samochód . Coś mówił że do diagnostyki halla trzeba mieć "lepszy" przyrząd . Sam zamówił halla na allegro i go wymienił . Jak silnik zachoruje na halla to jest to naprawdę irytujące . Potrafiłem jeździ 2 miesiące i nic . Potem stoję i znowu i po ok. 0,5 h jadę .
_________________
mirek372
 
     
MarcinPolo 
świeżak


Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 6
Skąd: Puławy
Wysłany: 2016-09-28, 14:05   

Po wymianie halla wszystko w porządku. Szkoda tylko, że musiałem kupić cały aparat zapłonowy. Mam teraz zapasowy. Znowu ciesze się jazdą.
 
     
bacenty 
świeżak



Dołączył: 13 Maj 2017
Posty: 4
Skąd: Zawoja
Wysłany: 2019-06-17, 11:35   

Mam ten sam problem. Po zagrzaniu auto gaśnie, jak ostygnie to odpala bez problemu. Zamówiłem na alledrogo nowy czujnik halla, znajomy mechanik podmienił go i doopa, auto nie odpala.
Kody migowe pokazują że czujnik halla jest uszkodzony. Facet który go naprawiał gwarantuje że czujnik jest sprawny. Postanowiliśmy podmienić ECU żeby sprawdzić co się będzie działo i czy hall nadal będzie zwalony czy nie.
Czy ktoś z okolic Suchej Beskidzkiej lub małopolski ma luźną jednostkę którą mógłby pożyczyć do podmiany i testów?
Ew. jakieś inne pomysły co może być przyczyną.
_________________
blaszanka Santana 1.3, 98r.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.