Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Remont blacharski
samurai_krk 
rozgadany
Bartek



Wiek: 38
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 135
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-01-06, 16:38   Remont blacharski

Witam
Planuje przeprowadzic remont blacharski tzn pospawać podłogę i zakonserwować budę oraz pomalowac. Mam nastepujące pytanie, czy do takiego remątu lepiej jest sciagnąć budę z ramy?? czy na podłogę w okolicach fotela pasażera z przodu blacha 1mm jest wystarczająca?? Czy progi jest zrobić samemu z blachy także 1 mm czy kupować orginalne reparaturki??
Pozdrawiam
_________________
Suzuk - 1,3 wtrysk , Old man +2'', MT 215/75/15
 
     
Yabu 
pomocnik mechanika



Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 425
Skąd: Bielsko- Biała
Wysłany: 2011-01-06, 17:57   

Wg. mnie to jeśli masz czas i chęci to warto ściągnąć budę z ramy. Blacha 1mm powinna starczyć na podłogę. Co do progów to najlepiej je wyciąć i wspawać profile cienkościenne (wyjdzie dużo taniej niż reperaturka).
_________________
Kto smaruje ten jedzie. :-)

 
 
     
albert 
Specjalista
albertus



Pomógł: 6 razy
Wiek: 51
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 1285
Skąd: Rewal
Wysłany: 2011-01-06, 18:38   

reperturki kosztuja 130 zl, proponuje samemu zrobic , bude w sumie nie ma sensu cala sciagac, dziury w nogach kierowcy i pasazera to standard, zdziwilbym sie gdyby ich nie bylo. Migomacik i jazda,
_________________
mój pepe
wyciagara 4mad, silnik 1.9d, lift budy, kinetyk, opony kumho kl 71 235/75/15, reduktor 4.16, rewolwery, lovellsy hd ,blokada LR1530,
wspomaganie kierownicy-w planach arb na przodzie, błysk w oczach..
 
     
alpejczyk 
nowicjusz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 65
Skąd: Uniejów
Wysłany: 2011-01-06, 18:43   

Milimetrowa blacha to gruba blacha.i wytrzyma Ci pewnie suzę.Ja bym budy nie ściągał chyba ,że chcesz wszystko zrobić na cacy.
 
     
samurai_krk 
rozgadany
Bartek



Wiek: 38
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 135
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-01-06, 18:45   

macie racje chyba nie ma sęsu sciągać buty tylko powycinać i pospawac.
A generalke to może kiedy indziej na razie nie jest znowu tak źle
_________________
Suzuk - 1,3 wtrysk , Old man +2'', MT 215/75/15
 
     
KSikorski 
Moderator



Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 408
Skąd: Warszawa/Tczew
Wysłany: 2011-01-06, 19:06   

Ja raz wpakowałem się w generalny remont budy, ze zdarciem starej powłoki szpachlowo lakierniczej do zera, spawaniem i malowaniem na nowy kolor. Teraz już tylko pilnuję, regularnie myję miejsca gdzie zalega błoto i daje radę.
Plan jest taki, że jak samurai już nie będzie moim jedynym samochodem to postawi się na nim budę willysa. Jest taki jeden magik, który robi idealne repliki od zera... wtedy to jest nowa buda, wrzuca się od ocynku i spokój na lata :-)
_________________
Jimny M16A
Samurai 1,6 TD odszedł
 
     
samurai_krk 
rozgadany
Bartek



Wiek: 38
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 135
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-01-06, 19:13   

Fajny pomysł:)
Ten samurai poprostu miażdrzy system:D
http://www.youtube.com/watch?v=0WVaGMjNFJE

koleśnie nieźle jajcarny pomysł mieli

A kolego KSikorski sam robiłeś ten remont czy w jakimś zakładzie i ewentualnie jakie koszty poniosłeś??
_________________
Suzuk - 1,3 wtrysk , Old man +2'', MT 215/75/15
 
     
Suzuka 4x4 
Specjalista
Krystian



Pomógł: 7 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 1446
Skąd: Osiek
Wysłany: 2011-01-06, 20:14   

Ciekawe ile waży ten wynalazek :mrgreen:
 
     
ST_samurai 
stały bywalec



Wiek: 41
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 153
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-01-06, 20:41   

Ja ściągnąłem budę - roboty parę godzin a przynajmniej łatwo i dokładnie sobie pospawam. Według mnie warto. masa nowych dziur pokazała się po ściagnięciu nadwozia z ramy. Spodziewałem się mniejszej roboty :)
 
 
     
zajxt 
mechanik



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 553
Skąd: W-wa/ Chr
Wysłany: 2011-01-06, 21:03   

Ja bym ściągał bude,lepiej ją i dokładniej pospawasz.Oczywiście zalerzy od warunków jakie posiadasz do tej roboty
 
     
kfs 
nowicjusz


Wiek: 38
Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 32
Skąd: Żmigród
Wysłany: 2011-02-18, 13:28   

Witam serdecznie w temacie i wogóle na forum.
Jako że przeszedłaem dość gruntowny remont Samuraia to postaram się dość kompetentnie odpowiedzieć w temacie:
1) Ściągać budę IMHO warto... Jeśli tylko masz taką możliwość to polecam. Na aucie nigdy nie dojdziesz do wszystkich zakamarków i jeśli temat traktujesz zabójczo poważnie to masz odpowiedź...
2) Piaskowanie to najlepsza metoda przygotowania podłoża... Amen :mrgreen:
(tylko w przypadku budy musisz trafić na rozsądnego piaskarza, który Ci jej nie przestrzeli na wylot;) )
3) Zabezpieczenie - jeśli ma być zrobione dobrze (podkreślam to za każdym razem bo różne sa szkoły, ja akurat miałem zamiar zrobić dla siebie, porządnie żeby na dłuższy czas zapomnieć o temacie) to ważną sprawą zostaje kwestia zabezpieczenia. Zapomnij o wszelkich Hammeritach, miniach, bitexach i innym badziewiu: wariant idealny (i niekoniecznie diabolicznie drogi) to podkład epoksydowy (u mnie to był Interplus356), na spawy tzw. guma na pędzel i na to wszystko lakier poliuretanowy. Będzie Pan zadowolony. Kolor poliuretanu to już jaki tam stryjenka uważa. Fajną kwestią jest to że przemysłowe epoksydy można nakłdadac ręcznie, więc jak ktoś nie dysponuje kompresorem to wystarczą podstawowe zdolności manualne do machania pędzlem ;-)
_________________
Były i pewnie przyszły właściciel Suzy...
 
 
     
Myszon 
niby że szefo


Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 868
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: 2011-02-20, 09:34   

Gdzie można kupić ten Interplus356 ewentualnie coś podobnego do tego? Guma na pędzel - czy to jakoś się nazywa bo nie chce rozbić z siebie błazna w sklepie :)
_________________
Suka 1.6 16V Kajman 31", 5,125, Springi, DW 10000lbs, sprzęgło FSO Dron Kielce
 
     
samurai_krk 
rozgadany
Bartek



Wiek: 38
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 135
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-02-20, 12:01   

Bardzo fajnie kolego opisałes ten swój remoncik , ech jednak chyba na razie zaspawam dziure a chyba dopiero w przyszłym roku zrobie taki gruntowniejszy bo az takiej tragedii to nie mam .
_________________
Suzuk - 1,3 wtrysk , Old man +2'', MT 215/75/15
 
     
ilio 
zapaleniec



Wiek: 42
Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 341
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-02-20, 12:22   

Myszon napisał/a:
Gdzie można kupić ten Interplus356 ewentualnie coś podobnego do tego? Guma na pędzel - czy to jakoś się nazywa bo nie chce rozbić z siebie błazna w sklepie :)





instrukcja

inne informacje z internetu

Interplus 356 - dostepny w opakowaniach 5L w cenie 350zl netto od ręki w firmie Europol, wkrótce w internecie - telefon kontaktowy -510 269683. Wysyłają na adres za zaliczeniem, wkrótce strona internetowa - obecnie w trakcie budowy.
_________________
I've got nothing but time
 
     
corny 
pomocnik mechanika



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 460
Skąd: Swietokrzyskie TJE
Wysłany: 2011-02-20, 16:52   

http://allegro.pl/brunox-...1446809290.html
 
     
kfs 
nowicjusz


Wiek: 38
Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 32
Skąd: Żmigród
Wysłany: 2011-02-21, 08:35   

Guma na pędzel to nic innego jak masa uszczelnijąca w puszcze np. 1l. Najlepiej Boll albo Wurth.
Coś takiego: http://allegro.pl/boll-ma...1450314536.html
W temacie Interplusa poleam też dział farby i lakiery na forum4x4.pl . Tam jest on rozłożony na czynniki pierwsze. Gdyby ktoś potrzebował info nt. drogi nabycia go przeze mnie to proszę na PW co by kryptoreklamy nie urządzać;)
_________________
Były i pewnie przyszły właściciel Suzy...
 
 
     
tomaszpopiela 
stały bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 205
Skąd: wlkp.
Wysłany: 2011-03-06, 21:53   

Witam dwa dni spawam tylne nadkola.Miałem robić tylko progi.Gdy zacząłem opukiwać rdze
dziury były wszędzie.Czasochłonna żmudna robota.Mam 96r.Jestem załamany!
 
     
ilio 
zapaleniec



Wiek: 42
Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 341
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-03-06, 22:23   

tomaszpopiela napisał/a:
Witam dwa dni spawam tylne nadkola.Miałem robić tylko progi.Gdy zacząłem opukiwać rdze
dziury były wszędzie.Czasochłonna żmudna robota.Mam 96r.Jestem załamany!



trzeba było zacząć od przedniego pasu skończył byś na haku holowniczym

a skoro już opukujesz nadkola to zastanów się nad połataniem wszystkich dziur w podłodze jeśli znajdziesz .
_________________
I've got nothing but time
 
     
kfs 
nowicjusz


Wiek: 38
Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 32
Skąd: Żmigród
Wysłany: 2011-03-07, 08:27   

ilio napisał/a:
tomaszpopiela napisał/a:
Witam dwa dni spawam tylne nadkola.Miałem robić tylko progi.Gdy zacząłem opukiwać rdze
dziury były wszędzie.Czasochłonna żmudna robota.Mam 96r.Jestem załamany!



trzeba było zacząć od przedniego pasu skończył byś na haku holowniczym

a skoro już opukujesz nadkola to zastanów się nad połataniem wszystkich dziur w podłodze jeśli znajdziesz .


Znajdzie na pewno :mrgreen: Sprawdź przede wszystkim punkty mocowań budy do ramy, a reszta to już jak stryjenka uważa ;-)
_________________
Były i pewnie przyszły właściciel Suzy...
 
 
     
corny 
pomocnik mechanika



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 460
Skąd: Swietokrzyskie TJE
Wysłany: 2011-03-07, 10:53   

tomaszpopiela napisał/a:
Witam dwa dni spawam tylne nadkola.Miałem robić tylko progi.Gdy zacząłem opukiwać rdze
dziury były wszędzie.Czasochłonna żmudna robota.Mam 96r.Jestem załamany!


zrob raz a porzadnie bo bedziesz co 4 miesiace rozbieral i łatal w kolko i sie wkurzał ... jak masz zamiar maszyne motac pomysl odrazu nad podcieciem nadkoli i gumowymi poszezeniami ... lub na poczatek nad ich mocowaniami ... luknij jak wspominali na elementy mocowania kasty z rama bo pewnie slina bedzie na lift ... :mrgreen: :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.