Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
sprezarka aspa 3jw60 - szukam posiadaczy oraz opini
czuperek
pomocnik mechanika


Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 411
Wysłany: 2013-11-02, 20:08   sprezarka aspa 3jw60 - szukam posiadaczy oraz opini

siemasz,
potrzebuje nowy wiekszy kompresor i mam na miejscu do kupienia taka aspe 3jw60. co o niej sadzicie? w internecie panuja bardzo rozne opinie jedni zachwalaja i pisza ze czesci tanie inni natomiast ze to kibel, mala wydajnosc itd.


moze jest ktos na forum kto ma taki kompresor i podzieli sie opinia ?
 
     
osgood 
rozgadany
mechanik



Wiek: 40
Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 113
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2013-11-02, 21:39   Re: sprezarka aspa 3jw60 - szukam posiadaczy oraz opini

czuperek napisał/a:
siemasz,
potrzebuje nowy wiekszy kompresor i mam na miejscu do kupienia taka aspe 3jw60. co o niej sadzicie? w internecie panuja bardzo rozne opinie jedni zachwalaja i pisza ze czesci tanie inni natomiast ze to kibel, mala wydajnosc itd.


moze jest ktos na forum kto ma taki kompresor i podzieli sie opinia ?



większy to pojecie względne :) jak ja budowałem swój kompresor, to też miałem okazje kupić 3jw60, ale jak się okazało nie jest to zbyt wydajna konstrukcja, ale ma swoje plusy m.in. wygląd, smarowanie itp. :)
 
     
Junior 
pomocnik mechanika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 417
Skąd: Gaszowice
Wysłany: 2013-11-03, 06:03   

Mam i używam, fakt że trochę trzeba poczekać aż pusty zbiornik napełni ale dostaniesz do tego każdą część itd. Pojemność 180l silnik 2.2 KW wystarcza ale zależy do czego. Ja nią maluje, używam narzędzi pneumatycznych i też piaskowałem. Od razu przerób sobie zawór bezpieczeństwa na 12 atm. Mój spokojnie pompuje 10 atm. Ja osobiście polecam.
 
 
     
czuperek
pomocnik mechanika


Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 411
Wysłany: 2013-11-03, 10:53   

A jakich uzywasz narzedzi pneumatycznych ?

Chce kupic klucz pneumatyczny i te lepsze widze ze maja po 400 litrow/min zapotrzebowania na powietrze, a ta aspa ma ponoc 150 to za długo nie poodkręcam.

Kolejna spawa czy Ci sie Junior psuje cos w tej sprezarce ?
 
     
osgood 
rozgadany
mechanik



Wiek: 40
Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 113
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2013-11-03, 11:58   

czuperek napisał/a:
A jakich uzywasz narzedzi pneumatycznych ?

Chce kupic klucz pneumatyczny i te lepsze widze ze maja po 400 litrow/min zapotrzebowania na powietrze, a ta aspa ma ponoc 150 to za długo nie poodkręcam.

Kolejna spawa czy Ci sie Junior psuje cos w tej sprezarce ?


ale masz spore rezerwy 180l zbiornik wystarczy aby sprawnie odkręcać, przecież nigdy kluczem nie "walisz" bez końca, tylko odkręcasz, robisz coś innego, znowu kręcisz w tym czasie zbiornik się napełni :) jedyny problem to gdy zaczynasz odkręcać i właśnie się załączy, bo wtedy musisz poczekać aż się napełni, ponieważ szybciej spuszczasz powietrze niż jest uzupełniane, ale nie jest to jakiś wielki problem :)
 
     
czuperek
pomocnik mechanika


Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 411
Wysłany: 2013-11-03, 12:02   

generalnie masz racje, a powiedz mi bo piszesz zeby wstawic zawor wiekszy a butla nie jest do max 8 bar?

nie psuje ci sie ten kompresor ?
 
     
Junior 
pomocnik mechanika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 417
Skąd: Gaszowice
Wysłany: 2013-11-03, 12:45   

butla zawsze musi mieć wytrzymałość 2x większą niż nabite na tabliczce znamionowej a na aspie jest bodajże 12 atm. Ja kupiłem go od gościa to miał korbowód walnięty wymieniłem go i pierścienie na tłokach i tak sobie już śmiga ze 3 lata tylko wymieniam olej co jakiś czas. Tak jak pisze osgood nigdy nie kręcisz kluczem do upadłego w przerwach zdąży się napełnić. Fabryczny zawór bezpieczeństwa puszcza przy 7atm - to mało. Klucz udarowy mam z warsztatu ale firmy nie znam :P Zawór wymieniłem dlatego że kompresor bije mi do 9atm ponownie załącza się przy 6 i jest większy zapas ciśnienia, standardowo wyłączają się przy 6 i ponownie nabijają od 4, zresztą to kwestia regulacji włącznika. Ja polecam, w przyszłości planuję mały remont tzn. wymiana uszczelek, zaworków, szlif cylindrów i wymiana pierścieni. Jeśli potrzebujesz czegoś dużego to polecam kompresory WAN http://allegro.pl/sprezar...3649774018.html wymiata i robi robote no ale cena... chińczyków raczej nie warto się chwytać ;)
 
 
     
czuperek
pomocnik mechanika


Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 411
Wysłany: 2013-11-04, 11:28   

po głebszych namysleniach chyba biore od znajoego zbiornik 200L od kompresora i wstawiam jedna lub jak bedzie malo dwie sprezarki od stara ...
 
     
Junior 
pomocnik mechanika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 417
Skąd: Gaszowice
Wysłany: 2013-11-04, 22:28   

też dobre rozwiązanie ;) montuj od razu 2 ;)
 
 
     
czuperek
pomocnik mechanika


Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 411
Wysłany: 2013-11-06, 18:50   

leci do mnie sprezarka od tira IVECO dwu tlokowa - zobaczymy co z tego wyjdzie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.