Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
IDZIEMY NA ZAKUPY! ;]
Uh Lala 
mechanik



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 581
Skąd: WWA
Wysłany: 2014-04-29, 04:02   IDZIEMY NA ZAKUPY! ;]

Rzecz tyczy się tej oto Vitki : http://olx.pl/oferta/suzu...html#fd179e072d

Na początek mały cytat ze skweru (dziękuję za wszystkie komentarze Panowie ;-) ):

Cytat:
Uh Lala napisał(a):
Panowie i Panie ;) może coś się wam nasuwa jak patrzycie na ten wozik? :> http://olx.pl/oferta/suzu...html#fd179e072d

Dany44 napisał(a):
mi się nasuwa pyrtum tyrtum :-)
ale mi sporo rzeczy się z tym kojarzy
a tak na serio to dieselek, fajnie wygląda, w sam raz dla dziewczyny, mały lifciki i jakaś lepsza opona i autko będzie robić w terenie...... a co do ceny i rocznika niech się wypowiedzą znawcy

SamNaSamZSam napisał(a):
Agnieszko, Vitara ładna na fotkach, silnik wygląda podejrzanie znajomo, nawet osprzęt jakiś taki bardzo podobny. Wrzuć może ogłoszenie do zakupu kontrolowanego w dziale Vitarowym, przy okazji trochę się Vitarowe forum rozrusza, a i pewnie Didymos coś podpowie od praktycznej strony

Didymos napisał(a):
Co do wspomnianej vitary, to ja już bym się zastanawiał nad wycieczką do Małkini :mrgreen: Z tego co widać na fotach, nie bardzo jest się do czego przyczepić, trzeba by jeszcze zajrzeć głębiej w trzewia i przeczołgać się pod spodem w poszukiwaniu rudej, ale to już można zrobić tylko na żywo ;-)




Dany - chyba jednak nie wiem co to znaczy :-P

Sam - Jeśli silnik wygląda znajomo, to dobrze. Znaczy, że dobrze rozpoznałam na zdjęciu XUD9 od Citroena ? :->

Didymosie - coś konkretnie w vitkach jest be i fe? Wiem, że rama lubi gnić..

Jeśli ktoś chce coś napisać jeszcze to śmiało :) Nie jest to wprawdzie, biały pickup, ani czerwone cabrio, ale nie zapeszając - zobaczymy czy się polubię z zielonym, dieslowym Viktorem




PS Kurcze już jasno za oknem ;)
_________________
...Wilczyca...
 
     
Myszon 
niby że szefo


Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 868
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: 2014-04-29, 07:47   

:-( dlaczego chociaż nie Jimny? dlaczego?...
_________________
Suka 1.6 16V Kajman 31", 5,125, Springi, DW 10000lbs, sprzęgło FSO Dron Kielce
 
     
Uh Lala 
mechanik



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 581
Skąd: WWA
Wysłany: 2014-04-29, 08:12   

Szymonie :-D :-D :-D

No kurcze Jimny ma straszny ten przód - ta kratka i światła :D. Jeszcze nic nie jest przesądzone.
_________________
...Wilczyca...
 
     
Myszon 
niby że szefo


Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 868
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: 2014-04-29, 08:36   

Ja najbardziej w Jimnym lubię właśnie mordkę :-)
_________________
Suka 1.6 16V Kajman 31", 5,125, Springi, DW 10000lbs, sprzęgło FSO Dron Kielce
 
     
Gardor 
rozgadany



Wiek: 31
Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 143
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-04-29, 08:53   

Mi też bardziej pasuje Jimny ;) No ale to będzie twój samochód nie boisz się że wybuchnie Ci przedni most w terenie ;d ?
_________________
Instantboy by SamNaSamZSam
 
     
Didymos 
Expert
SJ416



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 2027
Skąd: Węgrów
Wysłany: 2014-04-29, 09:31   

Mi się przód jimny średnio podoba, ale te pionowe wloty trochę odwracają uwagę od dużej ilości plastiku w zderzaku :mrgreen: Po czarnym jimny prowadzi się gorzej od vitary, a, jak mniemam, koleżanka potrzebuje auta bardziej na czarne, jak do orki w terenie, co ciekawe w ogłoszeniach roi się od jimny po boku albo dachu, vitara aż takich akrobatycznych skłonności nie przejawia.
Ktoś musi wygłosić niepopularną na tym forum opinię, więc mogę to być ja 8-) moim zdaniem vita to świetny wybór na codzienny dupowóz z terenowymi aspiracjami, a po odpowiednich modyfikacjach możliwości terenowe są naprawdę zacne.
Co do rzeczy do sprawdzenia, to przede wszystkim rama w tylnej części, od miejsca gdzie tylna część ramy jest spawana do podłużnic, mocowania tylnych wahaczy, sierżanta i poprzeczne belki ramy. W nadwoziu do sprawdzenia wszystkie mocowania budy do ramy, progi, podłoga przed i za fotelami, a na pace podłoga wzdłuż błotników i tylnych drzwi, i same błotniki. Te plastikowe listwy to zło, potrafi się pod nimi zbierać wilgoć i syf, a co się dzieje dalej, łatwo się domyślić.
Układ napędowy jest raczej trwały i bezproblemowy, ale też wymaga osłuchania pod kątem zużycia i nadmiernych luzów.
W ogóle vitara z linka to dosyć młody egzemplarz i terenu raczej nie oglądał, jest spora szansa, że będzie w ludzkim stanie, ja bym zaryzykował wycieczkę do Małkini 8-)
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2014-04-29, 09:34   

Dobra czyli jak zwykle my sobie poplotkujemy, a przyjdzie Didymos i rozsądzi konkretnie :D

Ja mogę tylko od siebie dorzucić, że na szybko sprzedający w 2009 roku pozbywał się fiata seicento, później sprzedawał również kawasaki klr650 (http://allegro.pl/kawasaki-klr650-super-stan-i4066352413.html) które wyglądało przyzwoicie, na allegro ma sporo komentów w tym 2 negatywny jakiejś starszej daty. Na szybko zajrzałem na popularne fora suzukowe czy ktoś go już nie wstawił do oceny - nie znalazłem.

Więcej nie wiem, bom niedoświadczony. Ale obejrzeć trzeba. Podoba się.
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
Uh Lala 
mechanik



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 581
Skąd: WWA
Wysłany: 2014-04-29, 09:54   

Cytat:
vita to świetny wybór na codzienny dupowóz z terenowymi aspiracjami


To jest piękne podsumowanie :D

Sam jestem pod wrażeniem inwigilacji :)

Wycieczka do Małkini już zaplanowana, zobaczymy co będzie. Ojca z fotek urzekło zadbane i schludne podwórko :mrgreen:
_________________
...Wilczyca...
 
     
Gardor 
rozgadany



Wiek: 31
Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 143
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-04-30, 10:21   

I jak tam Aga kiedy wyprawa na oględziny vitarki ? Pamiętaj co posprawdzać ;D
_________________
Instantboy by SamNaSamZSam
 
     
Uh Lala 
mechanik



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 581
Skąd: WWA
Wysłany: 2014-04-30, 14:33   

Jutro albo sobota :) Muszę sobie chyba zrobić jakieś poglądowe rysunki z uwagami, albo prezentację w Power point :D
_________________
...Wilczyca...
 
     
airgaston 
zapaleniec
1.9TD 2000



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 348
Skąd: WD i WWL
Wysłany: 2014-05-02, 21:32   

Posłuchaj Agnieszko uważnie od początku co gość ma do powiedzenia: https://www.youtube.com/w...etailpage#t=974 ale przed sobotą :mrgreen:
_________________
Wódka z lodem szkodzi na nerki. Rum z lodem niszczy wątrobę. Whisky z lodem atakuje serce. Gin z lodem rozwala mózg. Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
 
     
Uh Lala 
mechanik



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 581
Skąd: WWA
Wysłany: 2014-05-02, 22:00   

Właśnie obejrzałam :-P


EDIT: Pieska zostawię w domu :D
_________________
...Wilczyca...
 
     
airgaston 
zapaleniec
1.9TD 2000



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 348
Skąd: WD i WWL
Wysłany: 2014-05-03, 08:50   

Trochę prostacki język ale sens da się zrozumieć :mrgreen:
_________________
Wódka z lodem szkodzi na nerki. Rum z lodem niszczy wątrobę. Whisky z lodem atakuje serce. Gin z lodem rozwala mózg. Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2014-05-03, 09:39   

Zgadzam się - materiał pod wieloma względami wysoce egzotyczny (językowo, wizualnie, merytorycznie) ale da się odsiać jakieś tam nauki na przyszłość. Ze dwa razy główny bohater popełnił co prawda w mojej ocenie sepuku, raz snując wizje jak to jedzie ekipą z mechanikiem, blacharzem, lakiernikiem, podłącza auto pod komputer bada grubość lakieru bierze fury na ASO po czym zaraz po zakupie okazuje się że klocki skończone i układ hamulcowy do wymiany albo amorki zużyte :D no i drugi raz gdy nie do końca byłem pewny czy siedzi w końcu "w tym Mercedesie" czy "w tym Hyundaiu po dziadku" :)

Agniszko powodzenia. Przed wyjazdem sugeruję wykonać kontrolny telefon czy ogłoszenie jeszcze aktualne.
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
airgaston 
zapaleniec
1.9TD 2000



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 348
Skąd: WD i WWL
Wysłany: 2014-05-03, 15:23   

No "zakochana" rozwiń temat i ujawnij nam co gra Ci w duszy?
_________________
Wódka z lodem szkodzi na nerki. Rum z lodem niszczy wątrobę. Whisky z lodem atakuje serce. Gin z lodem rozwala mózg. Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
 
     
Uh Lala 
mechanik



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 581
Skąd: WWA
Wysłany: 2014-05-03, 18:17   

No dobra to tak.

Vitka. Zaskoczenie trochę silnikiem - start faktycznie głośny, taki jak jakiejś kosiary :), ale jak pan włączył nawiew, to nawet silnika nie było słychać :D On prowadził, ja sobie tylko obserwowałam, wjechał nawet w teren dla nas. Fajnie zarzucało :) Poprzerzucał napędy, wygląda że wszystko działało, wchodziły w każdym razie. Buda chyba była malowana (przednie klamki zielone i chlapnięcie na tej plastikowej listwie), nie wiem tylko czy przez niego, czy wcześniej. Generalnie gość, który sprzedaje wydaje się być wiarygodny. Raczej taki majster klepka.

Na takie gruntowne oględziny to bym się musiała umówić może do ASO, bo weź i tu się pakuj z młotkiem pod samochód, jak deszcz wali z nieba, a właściciel patrzy :P

A jeszcze z takich ciekawostek, to coś zeszło na temat wytrącającej się parafiny. Pan stwierdził, ze on to stosuje taki sposób, z wojska chyba, że dolewa na ileś tam litrów oleju benzyny i to jest jego patent zamiast specyfików do kupienia w sklepach.

Za to Sami. :-> Ojciec się zachłysnął trochę :) wglądał super tam w deszczu koło drogi (Sami w sensie, nie ojciec :-P ). Wrzucę wam fotki resorów, bo tego nie ocenię sama. Mam się przejechać nim we wtorek, to się zobaczy. Jak będzie równie telepało jak w Vitce, to kto wie...

http://imgur.com/a/uflgf#0
_________________
...Wilczyca...
Ostatnio zmieniony przez Uh Lala 2014-05-03, 18:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bart9018 
stały bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 208
Skąd: PAROLE
Wysłany: 2014-05-03, 18:20   

vitara to jak DIDYMOS pisal bardzo dobry dupowoz na codzien zaleta to zawieszenie o niebo lepsze od SAMURAIa(no chyba ze na sprezynie)
choc mialem Vitare i w blocie po klamki tez dawala rade (znaczy byl aciagana :mrgreen: )ale znalezc Vitare w dobrym stanie to raczej bardzo ciezko bedzie one niewiedziec czemu stracznie podatne na RUDĄ sa :mrgreen: :mrgreen: ta z linku wyglada niezle z zewnatrz a co w srodku to trzeba obadac ;-)
_________________
JUZ SAMURAI:):):)
 
     
Didymos 
Expert
SJ416



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 2027
Skąd: Węgrów
Wysłany: 2014-05-03, 19:57   

Już nie bądź taki skromny, bo vitara dawała radę i nie raz mieliśmy takie miny :shock: na widok tego, co udawało Ci się z niej wykrzesać :mrgreen:
Odnoszę wrażenie, że samurai nie gnije wcale mniej jak vitara, różnica jest tylko taka, że w samuraiu gnije sama buda, a vitarze buda i rama.
Patent z dodawaniem benzyny do ropy zimą jest stary i skuteczny prawie jak sam diesel, chociaż w dobie nowomodnych delikatnych diesli pewnie co raz rzadziej stosowany, do xud9 bym się nie obawiał.
 
     
KRZYKKU 
mechanik
lubię terenówki



Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 590
Skąd: Krosno
Wysłany: 2014-05-03, 19:58   

jak to Pan kierował a Ty za pasażera :-> gdzie to się tak samochód rozpoznaje, jak idziesz na randkę z chłopakiem to on idzie za rękę ze swoją ex a Ty patrzysz? masz prowadzić bo inaczej dupa z punktu odniesienia. Jak w Vitce telepało to poczekaj na jazdę Samcem :-)

PS. jak Pan spod znaku złotej rączki to ta Vitka może mieć swoje tajemnice.
_________________
Frontera long 31" Jeep WJ 32"
Samurai 89' 1.3GTi, MT 33", 5.125, 4.16, sprężyna 4-link, full lock, 12000 lbs T-Monster

www.KRZYKKU.com
zderzaki stalowe, zawieszenia na sprężynach, akcesoria 4x4
 
     
Uh Lala 
mechanik



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 581
Skąd: WWA
Wysłany: 2014-05-03, 20:17   

Ano widzisz :D Toś mi pojechał :P

A poważnie to ja 2-3 lata za kółkiem nie siedziałam :oops: . Jakbym w bramę nie trafiła wyjeżdżając :-> ?
_________________
...Wilczyca...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.