Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Xdyna 12000 wyciągarka zatarta.
Xar 
nowicjusz



Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 25
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2014-10-28, 16:08   

Odpowiedź na pierwsze pytanie przekźniki znajdują się pod pokrywą która uszczelniona jest gumową uszczelką i po wyjęciu uszczelki wszystko bangla :mrgreen:


A reszta wygląda tak.... Miałem zablokowana dolną planetarke ale udało się uruchomić wszystko odmaka w ropie.
Wyciągarka była w zestawie z autem i niestety okazała się całkowicie zarżnięta, ale jestem dobrej myśli.
Moje pytanie w jakiej pozycji powinno być sprzęgło żeby line wyciągać ręcznie...... :oops:
Czy przy składaniu mam na coś zwrócić uwagę bo w sumie nie pamiętam jak to złożyć heheh






 
     
Dany44 
mechanik



Pomógł: 15 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 663
Skąd: Powiat Żyrardów
Wysłany: 2014-10-28, 19:51   

Niezły syf był w przekładni. Wyżej zamieszczałem zdjęcia rozłożonej całej mojej przekładni. U mnie składa się z trzech przekładni planetarnych i składana była tak, że najgłębiej była włożona najdelikatniejsza najmniejsza po środku średnia w od bębna ta najbardziej masywna.... u Ciebie wydaje mi się, że powinno być podobnie. Jak chcesz mogę CI podesłać linka do całej galerii jak składałem przekładnię. Może wydaje się to skomplikowane ale koła zębate są tak podobierane, ze nie da się źle złożyć przekładni (przynajmniej tak mi się wydaje :-)
A co do sprzęgła to już nie pamiętam dokładnie ale u mnie było chyba tak, że ten duży bęben zewnętrzny zazębiał się do obudowy.... i w pozycji free swobodnie się obracał a w pozycji lock był unieruchomiony poprzez zazębienie się do obudowy.
Do składania wyciągarki dobrze jest użyć dobrego smaru.... takiego co nie miesza się z wodą.
_________________
SJ 50 87r. Coś tam lekko pomotane.
SJ 50 89r. Cywil
 
     
4x4terenowiec 
nowicjusz


Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 48
Wysłany: 2014-10-30, 09:46   

Co do uszczelki - pewnie jak jest założona nie ma odpowiedniego docisku do cewek.

Przy składaniu przekładni zwróć uwagę na ułożenie sprężyn kontrujących obudowę przekładni i ułożenie 3-stopnia (największego) - jak źle złożysz to będzie rzęziło (wszystko zęby muszą chodzić równo).

Kolega wyżej też dobrze podpowiada!

Ogólnie powinieneś sobie bez trudu poradzić ;-)
_________________
Wyciągarki Superwinch, Powerwinch oraz ComeUp. Oświetlenie LED, akcesoria off-road. Potrzebujesz pomocy? Wyciągarka szwankuje? Pisz, chętnie pomogę!
 
     
Xar 
nowicjusz



Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 25
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2014-11-03, 18:53   

Już się brałem za skręcanie, wszystko fajnie poskładane, nasmarowane motorlifem do przekładni, patrzę na szpilki M4 i co widze...... kur&&&& całkowity brak gwintu, jak to wszystko się trzymało razem to nie wiem. Najgorsze jest to że dwie śruby mają zerwany gwint w korpusie przekładni i znowu będzie metaloplastyka i gwintowanie eh tylko szkoda mi smaru żeby opiłki się tam nie dostały. Ktoś tą wyciągarke skatował i robił wszystko na jeb*&^&**.
Ale za to mogę ją złożyć z zamkniętymi oczami. Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-11-09, 12:14 ]
Pytanie do 4×4terenowiec jak działa ogranicznik momentu obrotowego, czy mam go ustawiać samodzielnie i czy ten element ma się obracać z jakimś oporem.... Może posiadasz jakiś manuał do tej wyciągarki bardzo proszę o odpowiedź.

[ Dodano: 2014-11-10, 22:56 ]
Więc tak, nowa lina nawinięta, wyciągarka uruchomiona, jutro test pod obciążeniem..... Mam nadzieję że zaoszczędzę kase
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.