Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Wskazówka od temp nie pokazuje prawidłowo
Sonic 
rozgadany
Biały Kiosk



Wiek: 36
Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 90
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-09-25, 15:01   Wskazówka od temp nie pokazuje prawidłowo

Witam, po kolei eliminuje wszystkie pierdoły w moim samcu. Została mi ostatnia a mianowicie wskazówka od temp. Gdy silnik ma bardzo wysoką temp pokazuje połowe a gdy normalną to ledwo drgnie. Nie ukrywam, że denerwuje mnie to bardzo. Wymieniłem czujnik temp jednopinowy na nowy, zarobiłem nową wtyczkę i podałem mu rezystancje według manuala. Wychodzi na to że coś jest ze wskaźnikiem. Teraz pytanie, zamawiać nowy licznik czy ten model tak ma?
 
     
Didymos 
Expert
SJ416



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 2027
Skąd: Węgrów
Wysłany: 2015-09-25, 15:48   

Tak ma być, przy normalnej temperaturze silnika, wskazówka zatrzymuje się gdzieś pomiędzy 1/4, a 1/3 skali wskaźnika.
Co ciekawe, mam kilka wozideł innych japońskich marek i jest w nich podobnie.
 
     
szymszym 
mechanik



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 520
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-25, 15:55   

W celach informayjnych:
w warunkach normalnych w santanie '99 wskazówka temperatury stoii w połowie. Jak w terenie zaczyna byc slyschac wiatrak (wiskoza załączyła) to odchylenie od środka jest minimalne.

Pozdrawiam,
_________________
szym
 
     
Sonic 
rozgadany
Biały Kiosk



Wiek: 36
Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 90
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-09-25, 17:04   

No właśnie, w każdym samochodzie który mam wskazówka przy normalniej pracy jest mniej wiecej w połowie lub ciut poniżej połowy więc zachowanie wskaźnika w samcu jest dla mnie nieprawidłowe ponieważ tak jak pisałem wskazówka ledwo sie rusza i nawet nie dochodzi do C. Raz gdy stałem w korku wskazówka temp wskoczyła mi na 1/4 więc zaniża co najmniej o połowę. Druga sprawa, że wiatrak kręci się u mnie non stop a widać, że cały korpus czy wiskoza jak to nazywacie jest nowa. Też mi się to nie podobało
 
     
szymszym 
mechanik



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 520
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-25, 19:26   

Sonic napisał/a:
No właśnie, w każdym samochodzie który mam wskazówka przy normalniej pracy jest mniej wiecej w połowie lub ciut poniżej połowy więc zachowanie wskaźnika w samcu jest dla mnie nieprawidłowe ponieważ tak jak pisałem wskazówka ledwo sie rusza i nawet nie dochodzi do C. Raz gdy stałem w korku wskazówka temp wskoczyła mi na 1/4 więc zaniża co najmniej o połowę. Druga sprawa, że wiatrak kręci się u mnie non stop a widać, że cały korpus czy wiskoza jak to nazywacie jest nowa. Też mi się to nie podobało


Sonic,

ja tylko napisałem jak jest w stosunkowo :) młodej santanie. Nie musi być tak w każdym samuraiu.

Co do wiatraka: tak, kreci sie non stop, ale ręką się go da zatrzymać (*nie próbować w domu).
Dopiero jak się silnik mocniej zagrzeje spina wiatrak z wałem 'na sicher'. To słychać w postaci szumu przy dodawaniu gazu. Troche jak dzwięk silnika v6 :)

Pozdrawiam,
_________________
szym
 
     
Didymos 
Expert
SJ416



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 2027
Skąd: Węgrów
Wysłany: 2015-09-25, 21:53   

Pożycz od kogoś zegary i podepnij na próbę, będziesz widział, czy coś się zmieniło.
Wiatrak ma się kręcić cały czas, to nie elektrowentylator, żeby się zatrzymywał, jak się przestanie kręcić, to znaczy, że pękł pasek :mrgreen:
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2075
Skąd: wawa
Wysłany: 2015-09-25, 22:03   

Sonic - ten typ tak ma.
Jeżeli nie daje ci to spać, to wyjmij zegary i podegnij delikatnie sprężynkę wskazówki - najtańsza opcja "naprawy"
 
     
Sonic 
rozgadany
Biały Kiosk



Wiek: 36
Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 90
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-09-25, 22:41   

Nie daje mi spać, jestem detalistą :) W tygodniu się pobawię i dam znać
 
     
ncs 
nowicjusz


Wiek: 40
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 39
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2015-09-29, 19:01   

witam a u mnie jak odpale na zimnym silniku zamyka skale jakieś propozycje
 
     
moziembl 
Specjalista
Samurai 96'



Pomógł: 20 razy
Wiek: 50
Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 1165
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2015-09-29, 21:29   

Zobacz czy kabel się nie urwał przy czujniku i nie zwarł do masy
_________________
Samurai 96' wtrysk, leśniki by Mazur + wieszaki +2", XTR 12000 lbs SPEED, wspomaganie, 4,16:1 lowrange, spiek, Simexy na odwróconych trójkątach, tarcze z tyłu.

Na potęgę posępnego czerepu !!! Mocy przybywaj !!!
 
     
Sonic 
rozgadany
Biały Kiosk



Wiek: 36
Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 90
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-10-13, 20:40   

Podgięcie blaszki i wymiana czujnika przyniosły efekt. Czujnik pokazuje teraz książkowo. Dziękuje za pomoc
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.