Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: slavok
2012-08-21, 11:38
ZAKUP KONTROLOWANY
marii15 
świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Paź 2019
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-08-10, 21:34   

Skoro ceny się nie czepiamy, to dodam od siebie tylko, że obserwuję to ogłoszenie i pojawia się już od dawna.
Jak wyżej, cudów nie wymyślimy bez oględzin na miejscu.

Takiemu specjaliście nie trzeba opowiadać oczywistych rzeczy takich jak:
- w Samim najważniejsza jest rama (stan);
- silnik diesla nie może kopcić na biało i żeby nie był ciepły po przyjeździe na miejsce;
- mały purchelek na wierzchu karoserii = duża dziura pod spodem (a widzę ich tam trochę);
- ważna jest też kompletność egzemplarza bo części nieeksploatacyjne zaczynają być drogie do tych aut;

Jeżeli jest kompletny, rama zdrowa i silnik ok. to po foto widać, że jest to tylko dobra baza do odbudowy.

Odbudowa to już niestety nie są małe koszty (realnie od 10 tys. zł. w nieskończoność).
Dlatego egzemplarze po jakiejś tam renowacji kosztują od 25 tys. zł.

Moje zdanie:
po fotkach to w tym przypadku może zadziałać tylko CCC czyli Cena Czyni Cuda.
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2020-08-17, 12:32   

Dzięki za odzew.

Tutaj inny pacjent -> https://www.olx.pl/oferta...html#c9ae34ca53

Ostrołęka, ktoś miałby możliwość ostukać?
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
Wojteksk 
rozgadany



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 29 Paź 2018
Posty: 140
Skąd: Klimkowo
Wysłany: 2020-08-17, 13:54   

Daj tel do siebie na PM, zainstaluj WhatsApp na tel, połączymy się videło to sobie sam go zobaczysz :)
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2020-08-17, 14:29   

:D no proszę jaka oferta, prawie jak na show upie, za 200 żetonów do obejrzenia podwozie! :)

ale szczerze mówiąc to jak już taka propozycja to ja bym optował za opcją wideo nie lajw tylko po oględzinach. Każdy ma inne oko i co innego sprawdza, dla mnie ważne pierwsze wrażenie - goł/noł goł i jak goł to ja się ubieram i jadę oględzinować. Głównie zależy mi na tym by nie robić setek kilometrów w celach turystycznych.
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
Funner 
świeżak



Dołączył: 12 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-08-17, 17:28   

Szczerze mówiąc wygląda super, nadkola wyglądają na zdrowe... Za tą kasę brałbym jeżeli spód jest zdrowy :)
 
     
Wojteksk 
rozgadany



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 29 Paź 2018
Posty: 140
Skąd: Klimkowo
Wysłany: 2020-08-17, 18:13   

Sam ze mnie taki słaby znawca, się zdzwonimy zobaczymy razem co i jak, jakieś sefli się zrobi
 
     
Bezkarpie 
świeżak


Dołączył: 08 Gru 2020
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-12-09, 18:38   

Hej

rozglądam się powoli za pierwszym samim.
Prawdę mówiąc najchętniej bym przygarnął coś bliskiego serii, ew lekki lift i zarzucone opony AT, ale chwilowo znajduję albo mocno porobione auta, albo takie po których widać, że ruda na starość się wcale nie uspokaja :P

Budżet max myślę 20k gdyby miał być w pełni zrobiony, a z nieba zstąpił anioł i zapewnił, że będzie dobrze :lol:

Przez w pełni zrobionego rozumiem odświeżenie budy/ramy, zdrowy piec, lifta, opony AT i zderzaki z windą : )

Boję się trochę, że większość tych zrobionych ma nałożonego raptora, albo cobrę. Z tego co ogarniam temat, jak ktoś źle to nałożył, to zacznie odchodzić/pękać, a jak nie została dobrze przepędzona ruda i zakonserwowana blacha, to dosyć późno zobaczę, że pod spodem nic nie ma :P Nie jestem pewien na ile słusznie.

Póki co najbliżej mi podchodzi ten o:

https://www.olx.pl/oferta...D5-IDHED6E.html

Zna go ktoś, albo był oglądać? Co sądzicie o cenie?

Drugi typ, bliżej serii (chociaż kolor przyznaję dla mnie nienajweselszy :P )
https://www.olx.pl/oferta...D5-IDHG0NF.html

Tutaj poza umaszczeniem wszystko fajnie - cena i wyposażenie, ale... Czemu ten zderzak tył jest taki podkulony? To normalne jest? :mrgreen:

Pardon jeżeli pytania są cokolwiek ogólne, albo wkraczają na terytorium głupich/'użyj szukajki' :-D ale jestem z Łodzi i jak mam zawijać 9h busem w jedną stronę, a potem wracać podobnie, to pierwiej bym chciał się poradzić ile mogę :-D

Wolę serię niby, bo początki podróżnicze raczej będą skromne i dziwnie na wyrost z windą jeździć po okolicy, ale wszystko zmierza w stronę bardziej dzikich solo wypadów, więc i dodatkami nie pogardzę, jak wcześniej wpadną :-)
 
     
Wojteksk 
rozgadany



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 29 Paź 2018
Posty: 140
Skąd: Klimkowo
Wysłany: 2020-12-09, 19:26   

tego za 12k kiedyś oglądałem przed robotą, było wszystko zgniłe co się dało ale wtedy chciał za niego 5k (2 lata temu) tył jakoś nie spasowany a o tym zderzaku to nawet nie będę się wypowiadał xD

Ten za 19 wygląda spoko, szkoda że nie ma żadnej foty od spodu
 
     
Didymos 
Expert
SJ416



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 2027
Skąd: Węgrów
Wysłany: 2020-12-10, 09:43   

Samochodów malowanych raptorem/cobrą, biteksem, czy barankiem unikałbym jak ognia.
Ten za 19 k też mi się bardziej widzi (z wyjątkiem orurowania), ale gruntowne oględziny wskazane.
 
     
Bezkarpie 
świeżak


Dołączył: 08 Gru 2020
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-12-11, 12:31   

Też chciałbym móc ich uniknąć, ale niestety do tej pory albo znajduję gruzy do roboty, albo cabrio, albo raptory, albo... bardzo dobrze i ładnie zrobione auta, ale za +-30k w serii, a to jednak dla mnie za dużo :-| szczególnie że to będzie pierwszy Sami i nie jestem pewien czy w przyszłości jednak na coś większego się nie będę musiał przerzucić

Podpytałem warsztat który się zajmuje blacharką jak dużą przeszkodą jest ta powłoka gdybym chciał u nich potem to auto robić - zobaczymy co odpiszą, najwyżej zostaje mi czekanie na czystego samiego i ominięcie tego sezonu urlopowego :-/

W międzyczasie, przedstawiam wam kolejnego kandydata :lol:

https://www.olx.pl/oferta...html#44c09b1ad4

Prawdę mówiąc mi się podoba całkiem, mimo że jest pokryty z zewnątrz, wewnątrz i na ramie tym ustrojstwem :/

Co sądzicie o cenie tho, nie jest cokolwiek wysoka?

Brak zdjęć z roboty raptorem, cieknąca pompa hamulcowa, sprzęgło na wykończeniu, krótkie OC/PT (styczeń/marzec)
Gaźnik.
Wgięty zderzak - filigranowy zdaje się, bo przy lekkim uderzeniu w drzewo się zawinął i uderzył w karoserię - no i właśnie, uderzony jest z przodu

Mnie na czuja to idzie pod 10k wartości, ale też nie jestem obeznany zbyt dobrze w cenach i nie chciałbym kogoś opluć proponując tyle :lol:
 
     
Wojteksk 
rozgadany



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 29 Paź 2018
Posty: 140
Skąd: Klimkowo
Wysłany: 2020-12-11, 12:44   

Samce raczej tanieć nie będą :)
Raptor to chyba najlepszy lakier na terenówkę, każdy sami rdzewieje, z takim raptorem to pewnie z 2-3 lata zanim coś wyjdzie. Zawsze można zabrać mały gumowy młotek i puknąć tu i tam, będzie widać czy coś jest nie tak.
Jak masz zamiar i tak po lesie śmigać to zaraz tu coś urwiesz tu porysujesz tu wyrwiesz :P
 
     
Dany44 
mechanik



Pomógł: 15 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 663
Skąd: Powiat Żyrardów
Wysłany: 2020-12-11, 16:14   

Zderzaka to on w ogóle nie ma :-) ma tylko Kangura, łatwo go pogiąć szczególnie w kontakcie z drzewem. Po samym uszkodzeniu narożnika (błotnika) widać, że był ulepiony ze szpachli. Z fajnych rzeczy to: Koła, snorkel, fajny bagażnik z ledem, i chyba wszystko co można odczytać z opisu i zdjęć.
_________________
SJ 50 87r. Coś tam lekko pomotane.
SJ 50 89r. Cywil
 
     
Harry 
świeżak


Dołączył: 07 Maj 2020
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-12-11, 23:49   

W przyszłym tygodniu w weekend najprawdopodobniej jadę oglądnąć samuraja w okolice Rybnika. Szukam kogoś najlepiej z okolicznych terenów do pomocy w oględzinach - oczywiście odpłatnie.
 
     
Didymos 
Expert
SJ416



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 2027
Skąd: Węgrów
Wysłany: 2020-12-13, 10:55   

To raczej nie szpachla, raptor właśnie tak się zachowuje po strzale - odłazi płatami.
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2021-01-11, 12:19   

Dzień dobry,

czy ktoś zna lub czy komuś by się chciało rzucić okiem na żywo: https://www.olx.pl/oferta...html#b28fee24f3 głównie chodzi o stan blaszki, obecność progów, nadkoli itp.

Lokalizacja: Jezierzyce Kościelne, leszczyński, Wielkopolskie
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
zetor5000 
świeżak
ALBO SUZUKI ALBO NIC


Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2021
Posty: 4
Skąd: Przodkowo
Wysłany: 2021-02-03, 21:08   

Taka wersja to rzadkość. Ja bym brał
 
     
Valkyr_87 
zapaleniec
Valkyr_87



Pomógł: 12 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 267
Skąd: Egiertowo
Wysłany: 2021-02-04, 06:36   

Wygląda ładnie - ale mało uczciwie :)
_________________
Był: F650 end
Był: Jeep XJ 4.0 Moros
Jest: Jeep KJ 2.8 CRD
Jest: Samurai 1.9 TDI, 4.16, HD RF przód-tył, Dragon Maverick 12000lbs, 32x11,5x15 MT, 4-link
 
     
pawtre 
świeżak


Dołączył: 09 Lut 2021
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-02-10, 16:21   

Siema.

podpytać chciałbym Was o opinie:
https://www.olx.pl/oferta...html#f324e745b5
Nie przeszkadza mi, że ma padnięty silnik. Może ktoś już widział, oglądał albo słyszał o wozie?
 
     
Valkyr_87 
zapaleniec
Valkyr_87



Pomógł: 12 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 267
Skąd: Egiertowo
Wysłany: 2021-02-11, 06:07   

pawtre - o ile dobrze widzę jest na wąskich mostach - lepiej szukaj czegoś na szerokich. Do weryfikacji na wykrzyżu czy te króciutkie przewody hamulcowe wystarczą. Auto ma zrobiony lift budy - co przy takim rozstawie kół pogarsza jego właściwości (Wyżej środek ciężkości). Nie ma podparcia dla płyty bagażnika - nie woziłbym cięższych rzeczy na pace :) Tył masz jeszcze na bębnach więc będziesz musiał to zrobić sam... Lift 2.5' na profesjonalnych częściach wygląda mi na wymianę wieszaków... Auto stoi już jakiś czas... jeszcze w ubiegłym roku go widziałem. Koszt wymiany silnika jest zależny od regionu i motoru jaki wybierzesz - może być to 5k - może 3k (jak zrobisz sam) a możesz wydać i 10k... niemniej lepiej zadzwoń i dopytaj się o szczegóły:
1. Jakie zawieszenie zastosował (resory i amortyzatory).
2. Rozmiar kół na aucie i tych dodatkowych.
3. Jaką nową wyciągarkę wsadził do tego auta. (lina syntetyczna jak widze)
4. Co z tematami eksploatacyjnymi kiedy wymieniał oleje etc.
5. Temat półosi - seria czy wzmacniane.
6. Niech podeśle Ci więcej zdjęć "Nowego dachu" - zobacz czy nie jest lipnie założony.

ps. Raptor to nie atut auta - raczej wada...
_________________
Był: F650 end
Był: Jeep XJ 4.0 Moros
Jest: Jeep KJ 2.8 CRD
Jest: Samurai 1.9 TDI, 4.16, HD RF przód-tył, Dragon Maverick 12000lbs, 32x11,5x15 MT, 4-link
 
     
Didymos 
Expert
SJ416



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 2027
Skąd: Węgrów
Wysłany: 2021-02-11, 08:31   

To nie jest samurai, a sj410 - najsłabsza, najdelikatniejsza wersja ze wszystkich samuraiopodobnych.
Ja bym w to nie wszedł, a już szczególnie za taką kasę, tj. na pewno kasy i pracy tam jest napakowane, ale to ciągle 410-ka.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.