Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Myszon
2015-06-02, 08:22
Problem na przeglądzie
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2017-12-02, 17:03   

strazak102 napisał/a:
Panowie, a czy robiliście przeglądy już po nowemu? Czy stwarzają problemy na przeglądzie? Nie ukrywam że chciałbym kupić przerobionego w teren ale czasami pojechać nim do pracy.

ja robiłem przegląd motocykla niby po nowemu, ale ani kasy na wejściu nie chciał ani na pieczątce w dowodzie nie mam nazwiska diagnosty ani niczym się sam przegląd nie różnił od normalnego, włącznie z tym że sam nalegałem żebym może chociaż na rolki wjechał hamulce sobie sprawdzić :D
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
esiak 
świeżak


Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 11
Skąd: Mojrzeszów
Wysłany: 2017-12-02, 19:58   

Jestem w trakcie robienia przeglądu (trwa to już 3dni i 2 podejścia) osobówki 15 letniej ori 200tkm. Podkreślam że autko co roku jeździ do tej samej stacji skp i wykreca raptem 4tkm rocznie. W tym roku po zapłaceniu pan zabrał się do kontroli i po minucie stwierdził że przewód hamulcowy ma nalot rdzy (trudno się dziwić 15lat) i poinformował że mam 14 dni na usunięcie usterki, żadne wyczyszczenie i malowanie tylko wymiana... Kontrola usunięcia usterki to 20 zł
 
     
Junior 
pomocnik mechanika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 417
Skąd: Gaszowice
Wysłany: 2017-12-04, 12:20   

No to Ci powiem że to zależy od diagnosty bo teraz może Cię robić na kasę ile chce bo będzie Ci wynajdował pierdoły... Nic nie polepszyli tą ustawą a tylko wciśli kasę do kieszeni stacji diagnostycznych których od ostatnich kilku lat przybyło jak grzybów po deszczu... ot taki diagnostyczny boooom 8-)
 
 
     
alientm 
stały bywalec


Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 184
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2017-12-04, 16:12   

Dzisiaj robiłem przegląd, w sumie jak zawsze (na tej stacji) robią to dość solidnie, światła, zawieszenie, luzy, oglądanie auta od spodu itp. Jedynie do czego się Pan przyczepił to brak siedzeń z tyłu a w dowodzie podane że auto 4ro osobowe, ale po krótkich moim tłumaczeniach wrócił z wbita pieczątką.

Ale jak jadę na przegląd to auto tam gdzie może wraca do auta cywilnego - inne koła, wyposażenie 4x4 zostaje w domu, auto wypucowane, wy-plakowane, nawet podwozie czyściutkie.

Porównując po poprzednich przeglądów niczym się nie różnił - a i nie brał kasy z góry, obejrzał, pogadał, poszedł, wrócił z pieczątką i poprosił o 100zł.
_________________
Samurai 1.3 (1992r), Lovells +2 cale, XTR 12000 speed, simex 235/70 i coś tam jeszcze.
 
     
Sloma1988 
zapaleniec



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 27 Sty 2016
Posty: 264
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2017-12-04, 22:21   

kase bierze z góry ponieważ zmieniły się przepisy od 13 listopada tego roku i teraz płacimy z góry:)

"Zmiany w przeglądach technicznych! Od 13 listopada stracimy pieniądze za badanie techniczne nawet jeśli samochód przeglądu nie przejdzie. Już na „dzień dobry” diagnosta poprosi o należność. Jeśli wynik będzie negatywny, pieniądze nie będą zwracane. To ma zachęcić do przeprowadzenia napraw przed wizytą w stacji kontroli pojazdów."
https://tvs.pl/informacje/zmiany-w-przegladach-technicznych/
 
     
strazak102 
świeżak


Wiek: 35
Dołączył: 29 Lis 2017
Posty: 7
Skąd: Domaniewice
Wysłany: 2017-12-05, 12:35   

Właśnie chodzi mi o to czy coś demontujecie przy jeździe na przegląd, czy auto przystosowane w teren i bez zbędnego przekładania odkręcania
_________________
Bóg, Honor, Ojczyzna
 
     
Starscream 
4x4 guru



Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 1731
Skąd: SZY
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2017-12-10, 19:43   

z tym przegladem to też nie tak do końca jest - co z tego że kase wezmą i uleją ze 3 razy i przejdzie - jakoś przełkniesz łyżkę goryczy ale nigdy już tam nie pojedziesz i tak zrobią co trzeciemu klientowi i nikt juz tam kolejny raz nie pojedzie i po roku cwaniakowania stacja przerobiona na sklep osiedlowy zwykłe prawo rynku. Teraz dodatkowo jest ich jak biedronek, więc muszą jakoś klienta zachęcać. Nie mówię że złomy przepuszczać ale na pierdoły oczy zamykać
_________________
Samuraj- neverending story...
 
     
strazak102 
świeżak


Wiek: 35
Dołączył: 29 Lis 2017
Posty: 7
Skąd: Domaniewice
Wysłany: 2017-12-18, 14:49   

Jeszce jedno pytanie na temat klatki. Czy czepiają się o nie na przeglądzie? Macie klatki posiadające jakieś atesty czy samoróbki?
_________________
Bóg, Honor, Ojczyzna
 
     
Starscream 
4x4 guru



Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 1731
Skąd: SZY
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-01-20, 22:04   

OK -ja byłem wczoraj na przeglądzie 0 problemu -kasa normalnie po, trwał może z 30 min.
Tyle że ja raczej robie wszystko jak ma być.
_________________
Samuraj- neverending story...
 
     
bulimierz 
mechanik
Szpawacz



Pomógł: 21 razy
Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 549
Skąd: Beskidy
Wysłany: 2018-01-21, 14:29   

Jezeli w koncu przejda zmiany w przepisach to klatki pojda spac.
Generalnie wszelkiego rodzaju wydumki, beda faux pas. Z tym ze jak na razie, przepisy swoje a wykladnia swoje.
Od Maja ma wejsc ten przepis o utraconej waznosci badania technicznego, do 14 dni po terminie badanie robisz gdzie chcesz, a po tym okresie na wyznaczonej dla danego WOJEWÓDZTWA OSKP.
Mam nadzieję, że jak zazwyczaj przepis utknie gdzies na lata.
_________________
Bo ja wolno myślę.
Rozum zostawiłem na warsztacie.
 
     
Starscream 
4x4 guru



Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 1731
Skąd: SZY
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-01-21, 16:25   

zamiast udupiać człowieka niech dadzą zarobić każdemu godnie i wszyscy bedą mieć nowe fury a ta badań nie potrzebuje co roku.
To jest tak jak z paleniem śmieciami - wywal piec nie pal syfem ale kasy nie damy na nic. A jak nawet nie emitujesz nawet dymka do atmosfery jak ja to i tak mamy cie w dupie frajerze.
_________________
Samuraj- neverending story...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.