Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: tytus
2011-04-29, 23:38
Dwa rodzaje resorów w Samuraiu
joj
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-23, 13:02   

co jak co, ale resory to masz zajechane, płaskie jak deska...
kup nowe, a wyprostuje ci się kręgosłup trochę :-D
 
     
Didor 
nowicjusz


Wiek: 31
Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 31
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2011-04-24, 12:47   

też miałem takie, wyklepałem, na drugi tydzien je połamałem. założyłem inne używki, teraz też proste, jeżdże i sram na to że proste ;)
 
 
     
joj
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-24, 16:07   

klepać to babki po tyłkach można, a nie resorki... :-D
gdybyś kupił nowe to jeździłbyś do dziś..., a i tak za klepanie i używki zapłaciłeś razem zapewne tyle co za nowe byś dał :mrgreen:
 
     
slavok 
Specjalista



Pomógł: 28 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 1492
Skąd: KWA
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-04-24, 16:20   

z tymi nowymi to nie jest tak kolorowo, znajomy ome wyprostował w rok... albo jest twardo i resor trzyma kształt, albo miękko i resor siada dość szybko.
_________________
La vie en rose :)
Proszę spuszczać olej z reduktorów/skrzyń które do mnie wysyłacie kurierem.

rzadko bywam na forum w razie pytań 6o8 o28 o94.
 
     
Siwy 
rozgadany
Chrupek 1.3 90r.



Wiek: 41
Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 113
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2011-04-24, 17:39   

ja zrobiłem sobie z moich resorów "banany" jest twardo ale wysoko a czy oklapną to się okaże :mrgreen:
 
 
     
Yabu 
pomocnik mechanika



Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 425
Skąd: Bielsko- Biała
Wysłany: 2011-04-24, 18:29   

joj napisał/a:
klepać to babki po tyłkach można, a nie resorki... :-D
gdybyś kupił nowe to jeździłbyś do dziś..., a i tak za klepanie i używki zapłaciłeś razem zapewne tyle co za nowe byś dał :mrgreen:


Że tak powiem, gówno prawda. ;-) Jak masz dobrego kowala to będziesz zadowolony z wyklepanych resorków. Ja wyklepałem swoje, jeżdżę już tak od stycznia i resorki trzymają kształt (a ich nie oszczędzam). :-> 400zł za wyklepanie kompletu + dodanie po 1 piórze.

Didor napisał/a:
też miałem takie, wyklepałem, na drugi tydzien je połamałem. założyłem inne używki, teraz też proste, jeżdże i sram na to że proste ;)

Pewno kowal je przehartował i poszły.
_________________
Kto smaruje ten jedzie. :-)

 
 
     
Siwy 
rozgadany
Chrupek 1.3 90r.



Wiek: 41
Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 113
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2011-04-24, 20:26   

taka jest różnica po zabiegu między przodem i tyłem amorki od lublina zdają egzamin wyśmienicie po świętach przód będzie stał tak samo :mrgreen: doszła oczywiście dodatkowa laga.

mini.jpg
Plik ściągnięto 293 raz(y) 95,6 KB

 
 
     
slavok 
Specjalista



Pomógł: 28 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 1492
Skąd: KWA
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-04-24, 20:48   

nie za twardo z lublina ? w końcu to dostawczak.
_________________
La vie en rose :)
Proszę spuszczać olej z reduktorów/skrzyń które do mnie wysyłacie kurierem.

rzadko bywam na forum w razie pytań 6o8 o28 o94.
 
     
Siwy 
rozgadany
Chrupek 1.3 90r.



Wiek: 41
Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 113
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2011-04-24, 21:00   

tez myślałem ze będzie za twardo ale nie jest tak strasznie a mój "chrupek" zrobił się dużo bardziej stabilny :) zastanawiam się nad przodem czy dać od astry czy od jakiegoś dostawczaka w grę wchodzi jeszcze vitara i omega
 
 
     
joj
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-25, 00:28   

Yabu napisał/a:
wyklepałem swoje, jeżdżę już tak od stycznia i resorki trzymają kształt


rozumiesz sam siebie, czy tylko udajesz? :shock: chciałbyś, aby ci po 3-ch miesiącach resory padły z dołożonym piórem..., echhh

Gdy kupiłem Samuraia miałem resory oryginalne jak z fabryki wyszły, płaskie jak deska). Kupiłem resory Trail Mastera bez dodatkowego pióra, zrobiłem na nich 57tys. km tylko w terenie (4 lata jazdy) i nie siadły, wcześniej również rozpatrywałem hebrowanie (bo klepać można dupę, a nie resory), ale różnica w cenie przekonała mnie do nowych. U znajomego, który zdecydował się na hebrowanie, resory stały niecałe 2 lata, u mnie do momentu sprzedaży i zapewne jeszcze dłużej.
Poczekaj kilkanaście tysięcy kilomterów w terenie i zobaczysz o czym mówię - resor hebrowany traci swe pierwotne właściwości, stal staje się mniej elastyczna poprzez zaburzenie stryktury wiązań C-C, wiązania o mniejszej długości są bardziej podatne na zerwania i nieodrwacalne odkształcenia!!! Nie dostrzeżesz różnicy na niedzielnych wyjazdach do lasu, ale przy codziennym użytkowaniu i hopach w terenie na pewno.

Więc zanim ponownie napiszesz "gówno prawda" to oprzyj swe przemyślenia na czymś co zostało udowodnione, a nie na własnym widzi mi się. ;-)

A odnośnie tych resorów z Australii rodem - czemu wszyscy nimi się tak ekscytują? Producent jak każdy inny, no może poza kilkoma irytującymi innowacjami jak choćby lewa i prawa strona. Proponuję zainteresować się trail masterem, niemieckim producentem, który dobrze zna wymagania aut importowanych za czasów produkcji do swego kraju.


A w związku z okresem świątecznym - Życzę wszystkim Użytkownikom Mokrego Dyngusa przy przejeździe przez kałużę z otwartymi szybami! 8-)
 
     
albert 
Specjalista
albertus



Pomógł: 6 razy
Wiek: 51
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 1285
Skąd: Rewal
Wysłany: 2011-04-25, 10:25   

siwy powiedz czy nie slyszysz pukanie lublina przy malym obciazeniu, u mnie jak jade sam tu puka cholernie


joj- mozesz zapodac jakils link odnosnie tych niemieckich rozwiazan?
_________________
mój pepe
wyciagara 4mad, silnik 1.9d, lift budy, kinetyk, opony kumho kl 71 235/75/15, reduktor 4.16, rewolwery, lovellsy hd ,blokada LR1530,
wspomaganie kierownicy-w planach arb na przodzie, błysk w oczach..
 
     
walus 
nowicjusz
ALARMOWY 796 796 300



Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 43
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-04-25, 10:47   

Kolego tu masz link do dyskusji na temat Trail Mastera +80mm
http://samurai.org.pl/vie...99d13e7d7bc16c1
_________________
796 796 300
A L A R M O W Y
 
 
     
Siwy 
rozgadany
Chrupek 1.3 90r.



Wiek: 41
Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 113
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2011-04-25, 11:01   

wiesz co Albert nie zwracam uwagi na jakieś małe pukanie choćby ze względu na to że cały czas wożę ze sobą łopatę i jakieś inne pierdoły które pukają o budę i trudno stwierdzić ale jak wywalę wszystko z "Chrupka" to zbadam sprawę.
 
 
     
joj
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-25, 11:13   

albert napisał/a:
joj- mozesz zapodac jakils link odnosnie tych niemieckich rozwiazan?


W necie jest dużo opinii na temat tego producenta, więc nie muszę reklamować. W moje opinii jego amorki lepiej pracują niż OME, ponieważ te w Jeepie już wymieniłem na Trail Master i jest znacząca poprawa "komfortu" w terenie.

Muszę tylko dodać, że mowa o oryginalnym niemieckim Trail Master by Maas, co by ktoś nie pomylił.
 
     
Yabu 
pomocnik mechanika



Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 425
Skąd: Bielsko- Biała
Wysłany: 2011-04-25, 11:16   

joj napisał/a:
Yabu napisał/a:
wyklepałem swoje, jeżdżę już tak od stycznia i resorki trzymają kształt


rozumiesz sam siebie, czy tylko udajesz? :shock:


No to teraz to ja Ciebie nie rozumiem. ;-) Ale czasami jestem ciężko kapujący.
A poprawna nazwa "klepania" resorów to chyba HAMROWANIE.

joj napisał/a:

Więc zanim ponownie napiszesz "gówno prawda" to oprzyj swe przemyślenia na czymś co zostało udowodnione, a nie na własnym widzi mi się. ;-)

No udowodnione zostało to że po pierwszym wypadzie w teren nie wróciły do poprzedniego kształtu. :-)

joj napisał/a:
Nie dostrzeżesz różnicy na niedzielnych wyjazdach do lasu, ale przy codziennym użytkowaniu i hopach w terenie na pewno.

Ale chodzi o codzienne użytkowanie w ciężkim terenie czy normalna jazda. Bo jeśli to drugie to jeżdżę Samuraiem na co dzień. I tak 2/3 razy w tygodniu w teren też zajeżdżam. :-)
_________________
Kto smaruje ten jedzie. :-)

 
 
     
albert 
Specjalista
albertus



Pomógł: 6 razy
Wiek: 51
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 1285
Skąd: Rewal
Wysłany: 2011-04-25, 12:01   

4 tysiace za zestawik, dziekuje. Moze i lepsze od ome , ale i droższe, ide na ulice to ochlodza mnie zaraz wodą...



piekny, lecz drogi zestawik

http://moto.allegro.pl/am...1478991263.html
_________________
mój pepe
wyciagara 4mad, silnik 1.9d, lift budy, kinetyk, opony kumho kl 71 235/75/15, reduktor 4.16, rewolwery, lovellsy hd ,blokada LR1530,
wspomaganie kierownicy-w planach arb na przodzie, błysk w oczach..
 
     
Siwy 
rozgadany
Chrupek 1.3 90r.



Wiek: 41
Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 113
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2011-04-25, 12:27   

za tyle PLNów to springi firma wstawi Ci, a jaki ktoś jest myślący i ma warsztat to sam za polowe ceny sobie zrobi,bo ta cena to jak dla mnie jest na zasadzie łapaj frajera ;-) i jakiś łoś może się później chwalić że ma zawiechy za tyle,a tyle kasy bo nie wierzę w różnicę inną jak 2000 zł
 
 
     
joj
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-25, 13:22   

Yabu napisał/a:
...chyba...

akurat tu masz rację - chyba! ;-)

[ Dodano: 2011-04-25, 13:30 ]
Siwy napisał/a:
za tyle PLNów to

a kto Ci tą cenę podał? :shock: Ja? :shock: Ktoś Ci wrzucił link na gościa z Allegro i robicie mu tylko darmową reklamę...
Ten zestaw w Niemczech można wychaczyć znacznie taniej. A ten co pisze, że zrobią, dorobią taniej na podwórku, to później sprzedaje na Allegro Samuraia i płacze. Bo "fachowcy" mu zakładali za grosze...

Pisałem o samych resorach tego producenta, nie zestawie! I nie podawałem ceny, tym bardziej dla +8cm, bo kupowałem niskie.
Mądry szuka tańszej oferty, a .... płacze, że drogo. Jak się wysili jeden z drugim to znajdzie zestaw za 650-700eu w Niemczech bezproblemowo, no ale jak kiedyś ktoś rzekł - myślenie czasami boli. :evil:
 
     
Yabu 
pomocnik mechanika



Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 425
Skąd: Bielsko- Biała
Wysłany: 2011-04-25, 13:42   

joj napisał/a:
Yabu napisał/a:
...chyba...

akurat tu masz rację - chyba! ;-)

No bo o hebrowaniu to jeszcze nie słyszałem. :-P

Dobra, nie róbmy już offtopów. :-)
_________________
Kto smaruje ten jedzie. :-)

 
 
     
slavok 
Specjalista



Pomógł: 28 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 1492
Skąd: KWA
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-04-25, 13:42   

cóż Ty się tak strasznie spinasz...
_________________
La vie en rose :)
Proszę spuszczać olej z reduktorów/skrzyń które do mnie wysyłacie kurierem.

rzadko bywam na forum w razie pytań 6o8 o28 o94.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.