Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Zamknięty przez: Myszon
2014-01-23, 19:36
REGULAMIN
Admin 
Admin


Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 51
Skąd: TJE
  Wysłany: 2014-01-23, 10:04   REGULAMIN

Regulamin działu Ogłoszenia drobne [K]/[S]/[Z]

1. Dodawanie ogłoszeń możliwe tylko dla użytkowników którzy mają na koncie napisane minimum 25 postów.

2. Ogłoszenie jest aktywne przez 15 dni od momentu napisania ostatniego postu. Po tym czasie ogłoszenie zostanie automatycznie usunięte.

3. Ogłoszenie można podbić, lecz nie częściej niż co 7 dni.
W tym celu należy napisać post o treści: UP

4. Ogłoszenie [S]przedam musi zawierać cenę, opis oraz rzeczywiste zdjęcie sprzedawanego przedmiotu. Ogłoszenie zawierające wyłącznie linki do innych stron nie będą akceptowane. Dopuszczalne jest umieszczanie linku jako uzupełnienie ogłoszenia.

5. Jeśli ogłoszenie stanie się nieaktualne, to piszemy PW do moderatora z prośbą o usunięcie.

6. Kontakt odbywa się przez PW, chyba że osoba umieszczająca ogłoszenie określi inna formę kontaktu (GG, email, tel. itp.)

7. Pierwszeństwo ma osoba która oficjalnie deklaruje chęć zakupu bądź rezerwacji jako pierwsza. Nie liczy się PW.

8. Dział służy wyłącznie do zamieszczania ogłoszeń prywatnych.
Ogłoszenia komercyjne zamieszczone przez osoby handlujące w celach zarobkowych będą usunięte.

9. Posty pisane w tym dziale nie są zliczane.

10. Zespół Administracyjno-Moderatorski nie ponosi odpowiedzialności za wystawione przedmioty sprzedającego, oraz nie odpowiada za przebieg transakcji.
Ostatnio zmieniony przez Admin 2015-02-03, 15:11, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Arek 
stały bywalec



Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 185
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-01-23, 12:59   

Admin napisał/a:
7. Pierwszeństwo ma osoba która oficjalnie deklaruje chęć zakupu bądź rezerwacji jako pierwsza. Nie liczy się PW.


Wzorując się na "handlowych działach" z innych for, sugerowałbym zapis ten usunąć / zmodyfikować. Wpis pt. "Rezerwuję" może prowadzić do niepotrzebnych "zgrzytów" gdy sprzedający po tygodniu otrzyma info o rezygnacji osoby rezerwujacej dany przedmiot, a w tym czasie ktoś bardziej zdecydowany mógłby go zakupić.

A więc proponuję wogóle bez jakichś rezerwacji. Wtedy kontakt ze sprzedajacym dowolnym kanałem i dogadywanie szczegółów nalezy już tylko do osoby zainteresowanej, albo od razu w ślad za wpisem "Rezerwuję" idzie PW do sprzedawcy i tam następuje ustalenie warunków handlowych, ewentulanych terminów dostaw, płatności itp. Wiadomo, są sytuacje kiedy potrzeba kilku dni na zorganizowanie np logistyki, kapitału itp ;), ale tym sposobem sprzedający ma jasność, co do ewentualnych poczynań kupującego.

POzdrawiam
Arek
_________________
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
 
     
Myszon 
niby że szefo


Wiek: 45
Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 868
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: 2014-01-23, 19:36   

Rezerwacja to podstawa.
Dajmy na to dodaję ogłoszenie którym jesteś zainteresowany lecz nie piszesz że rezerwuję np. do godziny "n"
Pytasz pisząc posty o to czy o tamto jako pierwszy i choć jesteś zainteresowany w dalszym ciągu nie piszesz że rezerwujesz.
W tym momencie do tematu dołącza inny użytkownik który bez zbędnych pytań jest zdecydowany i nie zamierza czekać ani chwili tylko pisze że jest zdecydowany na zakup tzw. biorę lub rezerwuję. W tej sytuacji to on ma prawo pierwokupu.

Jedynym powodem sprzeczek może być właśnie to kto był pierwszy a opcja rezerwacji skutecznie eliminuje niepotrzebne zgrzyty.
Rezerwacja/Biorę ma być oficjalnie napisana w poście żeby się liczyła. Gadanie w stylu - ja byłem pierwszy bo pisałem PW - nikogo nie interesuje.

Także nie ma opcji żeby było inaczej.
_________________
Suka 1.6 16V Kajman 31", 5,125, Springi, DW 10000lbs, sprzęgło FSO Dron Kielce
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.