Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Suza 1.3
Krzeszu 
nowicjusz


Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 40
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-11-29, 21:54   Suza 1.3

Cześć Wszystkim!
Tak jak pisałem w "Przywitalni", na imię mam Szymek i pochodzę z Nysy.
Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem zakupu Samuraja (nikomu z tu obecnych nie muszę tłumaczyć dlaczego).
Autko dorwałem parę miesięcy temu, takie jakie chciałem, tzn.: 1.3 na wtrysku, blaszanka, użytkowane będzie raczej w lekkim terenie 70% czarny 30% teren.
Suzuki z '91, w granatowym? metallicu, dokładnego przebiegu nie znam, ale obstawiam 225kkm, za tą cenę nie oczekiwałem igły "nic nie stuka, nic nie puka", wymaga sporych nakładów pracy.
Rama jest w dobrym stanie, silnik po wymianie płynów, filtrów, rozrządu, paska, uszczelki, pompy paliwa - pracuje równo, trzyma obroty, nie przegrzewa się, napędy po wymianie krzyżaków pracują bez zarzutu
(czeka mnie wymiana olejów i kilku uszczelek, być może łożysk).
Z rzeczy które są bolączką autka: cały przód (błotniki, pas), progi, częściowo podłoga i doły tylnych narożników wymagają wymiany,
elektryka (o ile to można nazwać elektryką) wymaga dobrego przeglądu, wymiany izolacji, wsuwek, wtyczek, itd.
Zderzaki i poszerzenia - będą nowe, siedzenia i boczki zostaną zregenerowane.
Co do malowania, myślę nad Raptorem.

Mam nadzieję, że nie zanudziłem na śmierć, wrzucam jeszcze kilka zdjęć jak to padło wygląda:











Ostatnio zmieniony przez Krzeszu 2017-01-09, 18:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
sokratesb 
Specjalista
Off-top King



Pomógł: 8 razy
Wiek: 26
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 1497
Skąd: Kwilcz/Poznań
Wysłany: 2015-11-29, 23:04   

Ile sie na niego wykosztowałeś? Sam robisz? :)
 
     
Krzeszu 
nowicjusz


Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 40
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-11-30, 21:54   

Zapłaciłem mniej niż 4 tysie. Niestety samochód był w rękach kogoś, komu nie bardzo na nim zależało. Sporo w nim druciarstwa, prowizorki. Wszędobylski sylikon i szpachla już mnie nie dziwi :shock:
Metalowe poszerzenia tylko pogorszyły sprawę (prawdopodobnie spawane w stodole), na kantach stała woda, śnieg, w zakamarkach gromadziło się błoto. Ogólnie dużo pracy przede mną...
Robię sam z pomocą ojca ;-)
 
     
MCsel 
rozgadany



Wiek: 32
Dołączył: 23 Maj 2014
Posty: 129
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2015-12-04, 22:35   

O proszę... Nysanin na forum :mrgreen:

Krzeszu - Odezwij się do mnie na PW. w przyszłym tygodniu wracam do Polski i przywiozę swojego Samuraia do Nysy, jakbyś chciał coś podpytać to wal śmiało :)
_________________
Suzuki Samurai GTI, tryby 5.125, Spring, 32' SIMEX

--------------------------------------------------------
O tym co u mnie, kiedy nie jeżdżę Samuraiem

https://www.facebook.com/maksel.krzysztof
 
     
Krzeszu 
nowicjusz


Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 40
Skąd: Nysa
Wysłany: 2016-01-09, 16:59   

MCsel napisał/a:
O proszę... Nysanin na forum :mrgreen:

Krzeszu - Odezwij się do mnie na PW. w przyszłym tygodniu wracam do Polski i przywiozę swojego Samuraia do Nysy, jakbyś chciał coś podpytać to wal śmiało :)


Kurczę mam coś z pw i nie mogę wysłać. Z tego co się orientuję, to mamy wspólnych znajomych, parę razy ostatnio przyczaiłem twojego Samiego :mrgreen:

Trochę się niedawno działo, rozebrałem autko do ostatniej śrubki. Nie jest najgorzej, jakoś to chyba ogarnę
Teraz pozostało czekać na odwilż, wyższą temperaturę, wtedy robota ruszy ponownie ;-)






[ Dodano: 2016-04-24, 14:45 ]
Wreszcie coś się ruszyło, niestety robota idzie jak krew z nosa (szkoła, kursy, itd.).
Rama pospawana (wymieniona tylna rura, nowe: "kielichy do mocowania budy do ramy, belka tylnych amortyzatorów, mocowania odbojów tył), wypiaskowana.
W środku umyta odrdzewiaczem, a następnie zalana rust-oleum.
Z zewnątrz podkład olivi epirust 2002, a następnie na podkład czarna emalia olivi.




Aktualnie robię mosty...
Po za tym zregenerowałem zaciski, zamówiłem nowy zbiornik, zderzaki, skompletowałem nowy przód i wiele innych gratów.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.