Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Podcinanie budy pod 31"
RR Łukasz 
nowicjusz


Wiek: 39
Dołączył: 27 Lip 2015
Posty: 36
Skąd: Zamość
Wysłany: 2016-02-17, 16:48   Podcinanie budy pod 31"

Witam, jak w temacie może ktoś przybliżyć ile trzeba z przodu ciąć nadkola itp pod koła 31/10,5/15 a'la simex, felga będzie z et-25. aha i samurai na wąskich mostach 86r.

Na razie mam zrobione nadkola tył, progi z profilu 100x100x3 i chcę się zabrać za cięcie przodu ale ile ?? tak jak tył czyli do fabrycznego przetłoczenia zostawiając gładki błotnik?? może coś więcej albo mniej.
Auto będzie miało resory+2", wieszaki +2", lift nadwozia 50mm

Proszę o porady mających podobne setupy bo przewertowałem mnóstwo tematów ale jakoś żadnych konkretnych informacji nie znalazłem.

Dla zainteresowanych kilka foto na facebooku : www.facebook.com/profile....61944297&type=3
_________________
Serwis maszyn budowlanych , badania i konserwacja UDT wózków jezdniowych i podestów.

W wolnej chwili - DOBRA ZABAWA :)
 
     
Krzeszu 
nowicjusz


Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 40
Skąd: Nysa
Wysłany: 2016-02-17, 17:20   

Resory+2", wieszaki+2" i do tego 50mm lift budy, o zgrozo :shock: A co do podcinania, to chyba nikt Ci dokładnie nie powie ile masz i jak podciąć, najlepiej założyć koła i pod nie podcinać.
 
     
pacmano
web m@ster
Pacmano



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 1139
Skąd: Skawina, okolice
Wysłany: 2016-02-17, 17:40   

Przypuszczam ze same resory i wieszaki zalatwia sprawe liftu, takze budy bym juz nie podnosil.
 
     
Didymos 
Expert
SJ416



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 2027
Skąd: Węgrów
Wysłany: 2016-02-17, 20:03   

Z wieszaków +2" bym zrezygnował, lift budy to nie jest zła rzecz, dużo łatwiej umyć podwozie z błota...
Przód ciachaj tak samo jak tył - do przetłoczenia, wyżej nie ma sensu, bo trzeba przerabiać błotnik.
Do kół 31" pasuje też przyciąć nieco progi i przemłotkować podłogę, bo koła mogą haczyć przy skręcie, szczególnie przy et -25.
 
     
RR Łukasz 
nowicjusz


Wiek: 39
Dołączył: 27 Lip 2015
Posty: 36
Skąd: Zamość
Wysłany: 2016-02-19, 17:27   

konkretna odpowiedź dzięki :)
Progi będą odpowiednio skrócone zarówno z przodu jak i z tyłu bo jak już i tak wszystko tnę to chcę wewnętrzne nadkola wyspawać tak żeby nie było żadnych dziwnych a'la fabryczne wystających łączeń - ułatwi mycie. A co do podłogi i jej młotkowania ( wolę pociąć i pospawać) to jak daleko +- trzeba wejść w podłogę do środka, o tym coś wyczytałem ale też żadnych konkretów... 3-4cm powinno wystarczyć bo mniej więcej tyle będzie krótszy próg z przodu.

A czemu nie montować wieszaków+2" znajomy ma taki setup jak ja chcę w zawieszeniu tylko na mniejszym kole 195/75/15 i fakt faktem że drze wieszakami ale jak będą większe koła to i zniweluje to roszkę kont natarcia i nie powinno być tragedii ale to się jeszcze zobaczy.

[ Dodano: 2016-02-19, 17:27 ]
konkretna odpowiedź dzięki :)
Progi będą odpowiednio skrócone zarówno z przodu jak i z tyłu bo jak już i tak wszystko tnę to chcę wewnętrzne nadkola wyspawać tak żeby nie było żadnych dziwnych a'la fabryczne wystających łączeń - ułatwi mycie. A co do podłogi i jej młotkowania ( wolę pociąć i pospawać) to jak daleko +- trzeba wejść w podłogę do środka, o tym coś wyczytałem ale też żadnych konkretów... 3-4cm powinno wystarczyć bo mniej więcej tyle będzie krótszy próg z przodu.

A czemu nie montować wieszaków+2" znajomy ma taki setup jak ja chcę w zawieszeniu tylko na mniejszym kole 195/75/15 i fakt faktem że drze wieszakami ale jak będą większe koła to i zniweluje to roszkę kont natarcia i nie powinno być tragedii ale to się jeszcze zobaczy.
_________________
Serwis maszyn budowlanych , badania i konserwacja UDT wózków jezdniowych i podestów.

W wolnej chwili - DOBRA ZABAWA :)
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2016-02-21, 12:25   

RR Łukasz napisał/a:
jak daleko +- trzeba wejść w podłogę do środka, o tym coś wyczytałem ale też żadnych konkretów... 3-4cm powinno wystarczyć bo mniej więcej tyle będzie krótszy próg z przodu.

Ja powiem tak: z wyczuciem.
Gdyż ponieważ jak za głęboko wejdziesz do środka, to nie wciśniesz sprzęgła :-)
Chyba że wsadzasz automat...

Można pomyśleć też na wysunięciem przedniego mostu o 2-3cm do przodu.
 
     
raciv 
świeżak
SUZUKI SAMURAI 88


Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 8
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2016-02-21, 18:46   

Tak jak koledzy wyżej pisali, nadkola tnij do przetłoczeń (zostawiając je) progi obetnij tak by zachować owalny kształt nadkola najlepiej po skosie i tak najważniejsze jest podcięcie górnej części poto by zawieszenie miało miejsce pracować. U mnie tak mam + lift budy 50mm i np. od środka piasty do progu mam 45cm i przy oponie 235/75R15 jest jeszcze ok 10cm miejsca między opona a progiem. więc 31' też mi wejdzie. Pozdrawiam.

Acha, podłogi nie podcinałem w ogóle jakoś to tak wyszło równo z progami.
 
     
RR Łukasz 
nowicjusz


Wiek: 39
Dołączył: 27 Lip 2015
Posty: 36
Skąd: Zamość
Wysłany: 2016-02-23, 17:34   

Dzięki, coraz cenniejsze informacje uzyskuję. Jak będzie gotowe to zapodam fotki co jak ile i gdzie podcięte itp
_________________
Serwis maszyn budowlanych , badania i konserwacja UDT wózków jezdniowych i podestów.

W wolnej chwili - DOBRA ZABAWA :)
 
     
marcelo 
zapaleniec
Samurai start seria


Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 270
Skąd: Lwówek Śląski
Wysłany: 2016-02-23, 21:57   

ok też jestem zainteresowany jak to będzie wyglądało bo rzezi też wprowadzać nie planowałem. na google znalazłem fotki jak Myszon podcinał ale razem z podłoga.
_________________
33'' silverstone; 5cm Bodylift; 5.125; ARB+HF; spring; spiek; Et-28+5cm; 1.3 pony->1.6 8v
 
     
yenko 
Specjalista
PIMP MY PEPSI RIDE



Pomógł: 19 razy
Wiek: 38
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 1476
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2016-02-24, 10:15   

Ja wycinallem nad tymi przetloczeniami i jest sporo miejsca jeszcze na opony.
 
     
Phantom 
rozgadany


Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 79
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 2018-05-21, 19:37   

Ma ktoś zdjęcie do którego miejsca ciąć (to przetoczenia)?
Mój błotnik jest dość zjedzony i muszę na.czymś się wzorować.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.