Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Inne mosty czy wzmocnione półosie i przeguby ?
Jokerdrek 
świeżak
Ja i moj hobby time


Dołączył: 11 Wrz 2020
Posty: 22
Skąd: Kęty
Wysłany: 2020-09-11, 03:56   

Sory za kotleta ale szukam informacji od roku czasu i zabardzo niema konkretow na temat wytrzymalosci napedow w samuraju a patrola noechce ladowac bo ciezki, mozna toyote J70 ale dobra seria to 4 tys za sztuke a z blokadą po znajomosci 6 tys.

Te wzmacniane poloski to sa niby lepsze od seri ale nikt kto je zalozyl, nie wrocil na forum sie pochwalic. Gdzies indziej znalazlem wątek ze ktoś coś zmotal na wlasna rekę wysrtrugał, popisy bączków na aswalcie po montażu i podobno moesiac wytrzymaly z doniesień inmego forumowego kolegi. Ja jestem zmuszony podmienic na cos mocniejszego bo moje 370 Nm zalatwia póloski na jedno pożądne kopniecie w blotku.
Mam 4 satelity i 26 frezow, przelozenie 3.7 (41/11). Temat talerza i rozchodzacych sie podpór lozysk orzecha oraz półoski (fi 50mm) mam ogarniete na duza moc.

Teraz pytanie, ile wytrzymaja satelity i koła koronkowe? Czy to ktoa sprawdzal?

Od biedy zostaje spawlock ale jak jest szansa jezdzic z dyfrem +blokada to wolal bym z tej opcji skozyatac.
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2020-09-11, 19:14   

Półosie 50mm średnicy??? :shock:
masakra
 
     
Valkyr_87 
zapaleniec
Valkyr_87



Pomógł: 12 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 267
Skąd: Egiertowo
Wysłany: 2020-09-12, 05:59   

Możesz odciążyć półosie z teog co wiem to Becki4x4 ogarnia takie zabawy. Też nad tym myślałem ale po konsultacjach i słusznych uwagach Kostucha na temat dostępności zamienników zdecydowałem się wsadzić wzmacniane TG.

Swoją drogą może offtop - sory ale o co chodzi z tym talerzem? Przeszukałem forum i znalazłem tylko info ze ten problem jest ogarnięty. Google na hasło podpora talerza mostu również Ch.... Pokazuje.
_________________
Był: F650 end
Był: Jeep XJ 4.0 Moros
Jest: Jeep KJ 2.8 CRD
Jest: Samurai 1.9 TDI, 4.16, HD RF przód-tył, Dragon Maverick 12000lbs, 32x11,5x15 MT, 4-link
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2020-09-12, 18:32   

Valkyr_87 napisał/a:

Swoją drogą może offtop - sory ale o co chodzi z tym talerzem? Przeszukałem forum i znalazłem tylko info ze ten problem jest ogarnięty. Google na hasło podpora talerza mostu również Ch.... Pokazuje.


Wspawuje się nakrętkę w obudowę dyfra i wkręca śrubę, tak żeby przeciwdziałała odpychaniu talerza przez atak (przez tarcie o talerz).
Takie voodoo.
 
     
Jokerdrek 
świeżak
Ja i moj hobby time


Dołączył: 11 Wrz 2020
Posty: 22
Skąd: Kęty
Wysłany: 2020-09-13, 04:42   

Te wzmacniane TG to tez maja swoja wytrzymalosc. Jak szukalem.w zeszlym roku blokad to natrafilem na taki wątek i tez je tam.ktos skonczyl. A 50mm juz tak prosto nie zalatwisz, nawet kopiac ze sprzegla
Ja nie chce wydac mnustwa pieniedzy i wracac do tematu za dwa miechy. Za dwa metry materialu fi 50 na poloski z przesylka wyszlo mnie 150 zl. Nie sadze ze to sa jakies mega koszty, teszte sam ogarne w max dniowke lacznie z momtażem tarcz jak jiz bede przy tym dziubał. Filozofi zadnej niema a przynajmiej.spokojnie bede mogl dmuchnąć w piec, osiagajac drugie tyle mocy i wlepiac sie spokojnie w iłowe bagna ktore jak przyssa tooooo siema tylko ten wie, co jezdzi po takim terenie.

Co do tematu talerza to przy kopaniu sprzeglem, kolo talerzowe lubi sie odchylic a jak zrobi to za bardzo to masz po zębach. Jest patent podpierania tego kola, srobą. Ja zastosowalem dwie m14 i od srodka zrobilem taki slizg dlugi na 10 cm i oparlem go na tych srubach.odleglosc ustawilem na okolo 0.1 mm
Dolaczył bym.zdjecia bo co chwile cos robie ciekawego z samim ale niewiem dlaczego sie nieda.
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2020-09-13, 11:14   

Joker, ty masz naprawdę dobry nick.
Przemyśl jeszcze te 50mm średnicy półosi, bo to bzdura jest.
 
     
Starscream 
4x4 guru



Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 1731
Skąd: SZY
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-09-13, 20:03   

se wstaw mosty z unimoga :))))) albo z laplandera przy tych 350nm a nie pajęczyny z samuraja. Robisz konkret czy wieszasz firanki? Średnica półosi 5cm to ostatnio ładowarke rozbieraliśmy volvo 12t to może tyle w zwolnicy miała :))))))
_________________
Samuraj- neverending story...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.