Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Runmageddon
rumun 
mechanik



Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 652
Skąd: wyszków
Wysłany: 2016-05-13, 18:25   Runmageddon

Cześć.
trzeba sie zacząć troche ruszać i ćwiczyć i wpadł mi do głowy pomysł żeby startować w imprezie coś w tym stylu
https://www.runmageddon.pl/formula-runmageddon
przyda sie do offroadu jak i na codzień i nie wiem od czego sie zacząć przygotowywać :-)

może ktoś bierze udział w takim czymś i by coś podpowiedział podszkolił? :-)
https://www.facebook.com/RunmageddonPL/?fref=ts

czy w ogóle ktoś kto mało ćwiczył ma sens sie za to brać?
pozdrawiam :-)
 
     
pacmano
web m@ster
Pacmano



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 1139
Skąd: Skawina, okolice
Wysłany: 2016-05-13, 19:25   

Mnie sie osobiscie taka forma bardzo podoba. Niestety troche problemow z kolanami mam juz ... i kicha :( Bo dawno bym sie sprobowal w czyms takim ;)
 
     
rumun 
mechanik



Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 652
Skąd: wyszków
Wysłany: 2016-05-14, 09:03   

Ja bym chcial znalesc kogos kto bierze w takim czyms udzial i sie dowiedziec co i jak :-) jakie treningi zaczac i jak sie przygotowac, zawsze lepiej dowiedziec sie od kogos kto w tym uczestniczy niz samemu powoli zbierac wiedze.
_________________
samurai 1.6 16v, sprężyna, przód blokada arb+wzmacniane półosie, tył mini spool, spiek, reduktor 1.0, tył wał uaz,wspomaganie,kubełki, chłodnica na tyle, simex 260/75r15, tarcze z tyłu+zaciski od alfy.
 
     
zed111
zapaleniec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 346
Skąd: SGL
Wysłany: 2016-05-14, 12:19   

uderz do organizatora - Jaro Bieniecki :) znajdziesz na FB bez trudu

wiem, że organizuje obozy przygotowawcze
generalnie wymagająca impreza
 
     
Uh Lala 
mechanik



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 581
Skąd: WWA
Wysłany: 2016-05-14, 15:48   

Rumun niezłe opisy przeszkód :) Nawet by się chciało spróbować, ale nie wiem, czy bym nie wymiękła przy niektórych :)
_________________
...Wilczyca...
 
     
rumun 
mechanik



Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 652
Skąd: wyszków
Wysłany: 2016-05-14, 22:21   

Jak bys ze mna wystartowala to bez rzadnych przygotowan bym startowal he he :-P patrze ze na forum n8e ma nikogo kto w to sie bawi :-)
Ja tam tez wysportowany za mocno nie jestem ale lubie wyzwania :-)
_________________
samurai 1.6 16v, sprężyna, przód blokada arb+wzmacniane półosie, tył mini spool, spiek, reduktor 1.0, tył wał uaz,wspomaganie,kubełki, chłodnica na tyle, simex 260/75r15, tarcze z tyłu+zaciski od alfy.
 
     
slavok 
Specjalista



Pomógł: 28 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 1492
Skąd: KWA
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-05-14, 22:28   

rumun napisał/a:
Ja bym chcial znalesc kogos kto bierze w takim czyms udzial i sie dowiedziec co i jak :-) jakie treningi zaczac i jak sie przygotowac, zawsze lepiej dowiedziec sie od kogos kto w tym uczestniczy niz samemu powoli zbierac wiedze.


Wydolnościowo, np. crossfit, ew. obwody, ćwiczenia wielostawowe. Runmageddony to przede wszystkim wytrzymałościówka, podciągnąć się na rękach też pasuje umieć ;)
_________________
La vie en rose :)
Proszę spuszczać olej z reduktorów/skrzyń które do mnie wysyłacie kurierem.

rzadko bywam na forum w razie pytań 6o8 o28 o94.
 
     
rumun 
mechanik



Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 652
Skąd: wyszków
Wysłany: 2016-05-14, 22:37   

Wiem ze tak jak w offroad jest kilka klas, ja mysle wystartowacub trenowac od tej najslabszej bo zadnych sztuk walki nie trenowalem a to jest przydatne, i dlatego chcial bym w ogole wiedziec czy jest sens sie za to brac :-) albo chociaz kogos konkretnego znalesc zeby z nim zaczac trenowac, jak napisze do organizatora to ok, napisze mi co i jak , ale nie zacznie ze mna trenowac i nie podpowie mi co dokladnie mam robic ;-)
Chodzi mi o cos w stylu ze do offrodu radzimy wszystkim simexy a nie inny tym opon, i ja akurat bym radzil 33' i wzmacniane polosie przod i odciazone tyl.
Che poprpstu wiedzidc co i jak :mrgreen:
_________________
samurai 1.6 16v, sprężyna, przód blokada arb+wzmacniane półosie, tył mini spool, spiek, reduktor 1.0, tył wał uaz,wspomaganie,kubełki, chłodnica na tyle, simex 260/75r15, tarcze z tyłu+zaciski od alfy.
 
     
Dany44 
mechanik



Pomógł: 15 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 663
Skąd: Powiat Żyrardów
Wysłany: 2016-05-15, 03:55   

Hej Rumun napisz na fb do człowieka Michał "Sobieraj" Sobierajski właśnie wygrał któryś raz z rzędu ten bieg. Od jakiegoś czasu podglądam na fb wątki crossfitowe i często coś tam piszą o takich biegach. Możesz też napisać do Edyty Fruby z terenwizji ona ostatnio chyba dwa razy brała udział w takich biegach i dała radę :-)
_________________
SJ 50 87r. Coś tam lekko pomotane.
SJ 50 89r. Cywil
 
     
zajxt 
mechanik



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 553
Skąd: W-wa/ Chr
Wysłany: 2016-05-15, 07:40   

Rumun w tej imprezie startował kolega z Węgrowa,przełożony Jaszczura
 
     
Myszon 
niby że szefo


Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 868
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: 2016-05-16, 08:11   

Też mi chodzi po głowie runmagedon - a może by tak więcej nas się zebrało i wzięło udział?
..... dupa sprawdziłem grafik jedynie 20 sierpień mam wolny ale dobre i to.
_________________
Suka 1.6 16V Kajman 31", 5,125, Springi, DW 10000lbs, sprzęgło FSO Dron Kielce
 
     
Uh Lala 
mechanik



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 581
Skąd: WWA
Wysłany: 2016-05-16, 08:16   

O to by było fajne :) Ze znajomymi łatwiej. Tylko ja nie umiem pływać, to mnie ta woda by zastopowała.
_________________
...Wilczyca...
 
     
rumun 
mechanik



Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 652
Skąd: wyszków
Wysłany: 2016-05-16, 08:38   

Wezmiesz rekawki dla malych dzieci :-P ale ogolnie jak by sie zgadal to zawsze latwiej z kims jak samemu
_________________
samurai 1.6 16v, sprężyna, przód blokada arb+wzmacniane półosie, tył mini spool, spiek, reduktor 1.0, tył wał uaz,wspomaganie,kubełki, chłodnica na tyle, simex 260/75r15, tarcze z tyłu+zaciski od alfy.
 
     
Dany44 
mechanik



Pomógł: 15 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 663
Skąd: Powiat Żyrardów
Wysłany: 2016-05-16, 21:14   

Fajna sprawa sam bym się wybrał na taki bieg..... tylko, że u mnie jest problem z pływanie :-(

[ Dodano: 2016-05-17, 21:20 ]
Pisałem z Edytą z Terenwizji na temat tych biegów i ona brała udział w tym: https://www.facebook.com/...=message_bubble
w Bałtowie, w tym roku tez chce wystartować :-)
_________________
SJ 50 87r. Coś tam lekko pomotane.
SJ 50 89r. Cywil
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2016-05-18, 00:12   

Cytat:
CZY MUSZĘ UMIEĆ PŁYWAĆ?

Nie musisz, staramy się, aby woda nie przekraczała 1m plus minus 50cm. Ale ogólnie to ta umiejętność się przydaje, więc zachęcamy do nauki!


Dalej czytam w FAQ, że np. są przeszkody których nie da się pokonać samemu, niby solidarność i pewnie ktoś pomoże, ale lepiej jakby mieć partnera, więc "drużynówka" Samurai Forum to całkiem rozsądny pomysł.

Co do samych przygotowań to po mojemu zależnie od możliwości i oczekiwań. Jeśli chcesz Rumunie dać się ponieść emocjom i zaangażować w faktyczną rywalizację z innymi uczestnikami to trza by się trochę przyłożyć i poruszać wcześniej. Na stronie samego runmaggedonu są pewne wskazówki i np. zachęta do odwiedzenia jednego z zaprzyjaźnionych punktów "treningowych" https://www.runmageddon.pl/gdzie-trenowac tutaj masz dwa filmiki obrazujące co i jak można trenować choć dla mnie to trochę "brandzlowanie" się w wymyślny sposób i można zwyczajnie bez tej celebry oponiarsko-gadżeciarskiej skomponować trening realizujący te same cele :D ale ja to konserwa turystyczna jestem i być może taka forma zajęć dla kogoś jest bardziej atrakcyjna to jak najbardziej ok i rozumiem. Googiel po wpisaniu hasła "jak przygotować się do runma..." też sporo informacji podaje i jakiś pierwszy lepszy plan treningowy http://wformie24.poradnik...donu_42724.html choć po mojemu w 7 tygodni bez wcześniejszego przygotowania to można zmniejszyć szanse na zawał tudzież kontuzję w samej imprezie, ale już samo pojęcie takiej aktywności regularnej jest korzyścią samą w sobie. Jeśli chcesz walczyć głównie z samym sobą i przeszkodami i mieć z tego radochę to taki plan jest spoko "na rozruszanie się" i przygotowanie do nieco większych obciążeń dla organizmu, ale trza mieć świadomość swoich możliwości i nie dać się podpalić :)

Nie do przecenienia jest też sprzęt głównie buty, skarpety i odzież. Wyobrażam sobie, że bieganie z papierem ściernym w bucie (mokra skarpeta+piach/błoto) może szybko wykluczyć z udziału w imprezie i dlatego szykując się do takiej imprezy po raz pierwszy zacząłbym od zbadania tego obszaru i tutaj faktycznie porady i konsultacje z kimś kto w tym bierze udział mogą być pomocne. A później zwyczajnie wystartował bym testowo w pierwszej imprezie z zerowymi oczekiwaniami prócz takiego, że będzie to mój poligon i poobserwować samemu jak radzą sobie inni, jaki sprzęt, jaka taktyka pokonywania przeszkód itp.

Myślę, że do zdobywania pierwszych doświadczeń nie jest potrzebna kosmiczna kondycja. Ważne tylko by nie była ograniczeniem wykluczającym z udziału. Dopiero później wydaje mi się, że wraz ze wzrostem doświadczenia, przygotowanie fizyczne odgrywa coraz większe znaczenie, ale to też będziesz wiedział czego najbardziej Ci brakuje - wytrzymałości, siły, zwinności, a może motywacji i zamiast ciała będzie trzeba potrenować głowę ;)

Może się też okazać, ze impreza zupełnie Ci nie leży i po pierwszym razie stwierdzisz, że nie ma co - wówczas inwestowanie w jakieś "poważne" przygotowania też będzie nieoptymalne z puntu widzenia gospodarowania energią :)

Ot takie moje zdanie.
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
rumun 
mechanik



Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 652
Skąd: wyszków
Wysłany: 2016-05-18, 08:32   

Samie jesteś wielki :-) ja raczej nie oczekuje rywalizować z najlepszymi tylko bardziej chodzi mi o lepsze swoje samopoczucie że robie coś dla ciała i duszy :-) to czy impreza mi leży czy nie to już wiem po samych filmikach :) lubie takie coś i myśle że nic mnie nie zniechęci, najgorzej jest zacząć , ten pierwszy raz jak to mówią najgorszy :-) jak by mnie ktoś nakręcił/wkręcił do takiej imprezy to napewno bym na nie wracał :-)
_________________
samurai 1.6 16v, sprężyna, przód blokada arb+wzmacniane półosie, tył mini spool, spiek, reduktor 1.0, tył wał uaz,wspomaganie,kubełki, chłodnica na tyle, simex 260/75r15, tarcze z tyłu+zaciski od alfy.
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2016-05-18, 09:49   

Aha, czyli rozumiem że najbardziej potrzebujesz towarzystwa :) zobacz to np. https://web.facebook.com/events/1715721218640812/

Przeglądnij sobie może też listy klasyfikacyjne, są dane osobowe imię i nazwisko, miasto i ewentualnie nazwa teamu. Może wyczaisz sobie kogoś znajomego albo z klubu, który jest w okolicy i będziesz wiedział gdzie uderzyć. Przykładowa lista babeczków - https://www.runmageddon.p...yfikacja-kobiet (Sara, Weronika, Żaneta czy Adrianna czekają na Ciebie :D)
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
rumun 
mechanik



Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 652
Skąd: wyszków
Wysłany: 2016-05-18, 19:32   

Sam ty w ogóle pracujesz ? :) nie wiem kiedy ty masz czas tak wszystkim pomagać i szukać różnych imformacji za co Ci wielkie dzięki :-) potrzebuje kogoś kto by mnie wkręcił w to tak jak zajxt wkręcił mnie w offroad :mrgreen: teraz bez jazdy żyć nie moge :-)

napisałem już do osoby z wyszkowa co bierze w tym udział :-)
_________________
samurai 1.6 16v, sprężyna, przód blokada arb+wzmacniane półosie, tył mini spool, spiek, reduktor 1.0, tył wał uaz,wspomaganie,kubełki, chłodnica na tyle, simex 260/75r15, tarcze z tyłu+zaciski od alfy.
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2016-05-18, 22:14   

rumun napisał/a:
Sam ty w ogóle pracujesz ? :)



rumun napisał/a:
nie wiem kiedy ty masz czas tak wszystkim pomagać (...)

to proste - wtedy, kiedy nie mam czasu pomagać sobie :) googlanie jest łatwiejsze.
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
Uh Lala 
mechanik



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 581
Skąd: WWA
Wysłany: 2017-03-06, 15:44   

Rumun jak tam Twój bieg? Wziąłeś w końcu udział? :>
_________________
...Wilczyca...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.