Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Solidne zaczepy do szarpania
RadioOp 
rozgadany



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 88
Skąd: Świerklaniec
Wysłany: 2016-12-26, 00:24   Solidne zaczepy do szarpania

Cześć.
Chciałbym wykonać jakieś solidne i raczej bezkompromisowe zaczepy.
Moim zdaniem, przynajmniej w moim stadium nie potrzebuję zmiany zderzaków na grubą stal.
W związku z tym nasuwa mi się pytanie jak najlepiej przymocować (spawać/kręcić) uchwyty i w jakiej formie. Zupełnie nie potrafię sobie wyobrazić gdzie najlepiej umiejscowić te uchwyty. Tak jak na inne problemy mam tysiąc rozwiązań to ten mnie zaćmił.
Od razu mówię, że strzelanie z kinetyka jest raczej sporadyczne (ale się zdarza i oczywiście robota musi być solidna) a na codzień będą one zbierać kurz (dlatego nie muszą być jakieś ultra komfortowe, tylko pewne).
W szczególności byłbym wdzięczny za jakieś przykładowe realizacje.
 
     
alientm 
stały bywalec


Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 184
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2016-12-26, 09:18   

Może oryginalne otwory w ramie które służą do przykręcania haku holowniczego ?
_________________
Samurai 1.3 (1992r), Lovells +2 cale, XTR 12000 speed, simex 235/70 i coś tam jeszcze.
 
     
raciv 
świeżak
SUZUKI SAMURAI 88


Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 8
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2016-12-26, 18:45   

Jeśli z przodu to kiedyś miałem jeden zaczep do ramy przykręcony do tych otworów co tam są (dwie tulejki wewnątrz ramy ok20 czy 25 mm średnicy zewnętrznej i na 10 śrubę przyspawane do nich prostopadle dwa wycięte z płaskownika 6mm takie jakby trójkąty w odstępie ok20mm a pomiędzy nie wspawany hak holowniczy taki wkręcany jak jest w niektórych osobówkach tylko ten był chyba z jakiegoś busa bo dosyć duży, wywiercona dziura w seryjnym zderzaku tak że hak wystawał poza zderzak) szarpane za to było i wytrzymało. ;-) Możesz zrobić na dwie strony jak chcesz. Jak bym to znalazł to bym zrobił zdjęcie.

Na tył mam pewien patent bo seryjne haki do przyczepki mnie nie przekonują ale to nie wiem czy to wyjdzie jak przetestuje to się mogę wypowiadać. Pozdro...
 
     
RadioOp 
rozgadany



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 88
Skąd: Świerklaniec
Wysłany: 2016-12-27, 11:25   

Oryginalny hak posiadam i używam. Nie wiem czy ogólnie to dobry pomysł, gdyż w internecie krąży filmik z latającym hakiem a mój dałem radę wygiąć rurą 3m.
Przymocowanie do rogu ramy chodziło mi po głowie, jednak nie byłem pewien czy nie pogne w ten sposób ramy. Zresztą nadal wydaje mi się ta opcja za dosyć ryzykowną.
 
     
woodek 
zapaleniec



Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 28 Gru 2015
Posty: 256
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2016-12-27, 15:54   

Raczej nie chodziło o hak. Ale o jego miejsca mocowania po bokach ramy. Ja mam stalowy zderzak mocowany m.in. w te otwory i pod nim mam dwa mocowania pod szekle. Jeśli ramę masz w tych miejscach zdrową to wystrugaj sobie z grubej blach i porządnego pręta dwa zaczepy. Przykręć mocnymi śrubami i będzie git.
_________________
Samurai 90' Soft Top, JSA0SJ700********, 1.6 8v, 15x7 ET-25, Malatesta Kaiman 235/75R15, BodyLift 45mm, lovells + profender, alternator 180A, Escape EVO EWB, cdn.
 
     
Sloma1988 
zapaleniec



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 27 Sty 2016
Posty: 264
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2019-08-25, 15:58   

RadioOp i co w koncu wytrugales bo sam stoje orzed identycznym wyborem...

[ Dodano: 2019-08-25, 17:37 ]
W ogole prosil/proponowalbym aby posiadacze sprawdzonych i przede wszystkim bezpiecznych patentow na uchwyty do szarpania sie podzielili z innymi swoimi projektami.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.