Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Czas spróbować sił w rajdzie... Roadbook i Track?
mrpaulo 
stały bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 15 Lis 2016
Posty: 168
Skąd: Rajszew
  Wysłany: 2017-10-11, 11:03   Czas spróbować sił w rajdzie... Roadbook i Track?

Witam wszystkich, po roku inwestowania w skarbonkę chyba czas pierwszy raz wystartować w jakimś rajdzie i najpewniej padnie na "InterCars 4×4 Lajtowy Puchar Samochodów Turystycznych FINAŁ 2017 Nadarzyn" klasa Walka bo w turystyku po tych przeróbkach trochę nie wypada... Podczas rozmowy z organizatorem pojawiły się jednak tajemnicze pojęcia dotychczas mi nie znane tj. Roadbook, Track...

Wiem już że do Roadbooka potrzebuje metromierza, który najprościej ściągnąć na smartfona (niestety mam windowsa co ogranicza pole wyboru, ale znalazłem aplikacje "Tripmeter 4U" i wydaje się działać). Nadto wiem, iż posiadając Tracka (jak sądzę coś w rodzaju urządzenia do nawigacji) nie potrzebuje już Roadbooka (rozumiem, że to alternatywne źródła wiedzy o przebiegu trasy), a wystarczy ściągnąć mapę (przy androidzie również pomocny może być smartfon jednak przy windowsie nie znalazłem odpowiedniej aplikacji).

Jako, że jestem zwolennikiem wielu urządzeń wybrałem opcję zakupu tajemniczego Tracka, przy czym nie mam kompletnie pojęcia gdzie szukać i co wybrać żeby miało sens... Zważywszy, że jestem na etapie wymiany wałów w samcu + dobije mnie ubezpieczenie, kwestia finansowa jest w domu bardzo wrażliwym tematem, stąd też szukam urządzenia sprawdzonego o przyzwoitych parametrach w przystępnej cenie ...

I tu zwracam się z prośbą co możecie polecić? Będę wdzięczny za podanie konkretnych modeli oraz ewentualnie linki, jak również z pytaniem czy ktoś może startuje w tej imprezie? Póki co mam problem z "pilotem" (kobita nie może w tym terminie) i czy ewentualnie ktoś byłby chętny startować jako pasażer?
_________________
Pozdrawiam,
Pawel

1,3i, kółka 235/70/15 Simex, zawieszenie by Mazur +2, wieszaki +2, przód Spartan, tył Lock Right, reduktor 4.16:1 Trail Gear, winda PW 6000 syntetyk
 
     
GREGOR 
świeżak
GREGOR



Dołączył: 24 Lut 2017
Posty: 18
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2017-10-11, 12:51   

Track to plik z trasą (połączone punkty GPS). Nie trzeba wtedy śledzić roadbooka, tylko jedziemy po śladzie.

Przykładowy plik z trakiem z Latowego w Magnuszewie:
LINK

Ja używam aplikacji "GPX Viewer" na androida. Na inne systemy trzeba sobie czegoś poszukać.

Pozdrawiam
GREGOR
_________________
Samurai 93r 1.3i, +2", wspomaganie, reduktor 4,16:1, blokada SPOOL tył, HF208 przód, wzmocnione półosie przód+tył, tarcze tył, zawieszenie pneumatyczne tył, wyciągarka PRIME 13.0, Simexy 30", Full LED
 
     
mrpaulo 
stały bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 15 Lis 2016
Posty: 168
Skąd: Rajszew
Wysłany: 2017-10-11, 14:46   

Dzięki A jakie urządzenia najlepsze, w rozsądnej cenie, do obsługi formatu w jakich są Tracki?
_________________
Pozdrawiam,
Pawel

1,3i, kółka 235/70/15 Simex, zawieszenie by Mazur +2, wieszaki +2, przód Spartan, tył Lock Right, reduktor 4.16:1 Trail Gear, winda PW 6000 syntetyk
 
     
woodek 
zapaleniec



Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 28 Gru 2015
Posty: 256
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2017-10-12, 11:00   

Możesz spróbować wyrwać garmin 62/64 lub montana.
Tanie nie są, ale w atv nie mały kilka lat temu tańszych odpowiedników.
Być może teraz się coś zmieniło na rynku.
_________________
Samurai 90' Soft Top, JSA0SJ700********, 1.6 8v, 15x7 ET-25, Malatesta Kaiman 235/75R15, BodyLift 45mm, lovells + profender, alternator 180A, Escape EVO EWB, cdn.
 
     
GREGOR 
świeżak
GREGOR



Dołączył: 24 Lut 2017
Posty: 18
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2017-10-12, 13:11   

mrpaulo napisał/a:
Dzięki A jakie urządzenia najlepsze, w rozsądnej cenie, do obsługi formatu w jakich są Tracki?


Najtaniej to chyba można kupić smartfon za 200zł z Androidem.

G
_________________
Samurai 93r 1.3i, +2", wspomaganie, reduktor 4,16:1, blokada SPOOL tył, HF208 przód, wzmocnione półosie przód+tył, tarcze tył, zawieszenie pneumatyczne tył, wyciągarka PRIME 13.0, Simexy 30", Full LED
 
     
Ari 
zapaleniec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 359
Skąd: okolice Torunia
Wysłany: 2017-10-12, 20:34   

Kolego.

Jeśli pierwszy raz na rajd, a jest alternatywa Roadbook, a Track, to pojedź jak biały człowiek na tym pierwszym - tym drugim na ten moment nie zajmuj sobie nawet głowy/kasy.
Będziesz miał lepszą zabawę, a i pilot się wykaże - spokojnie to ogarniecie nawet przy pierwszym rajdzie.

Na początek spokojnie wystarczy Ci aplikacja ,,metromierz,, na androida, a jest ich sporo - większość dobra.
_________________
Arek

Życie jest jak muzyka.
Przestrzeń między nutami jest ważna jak nuty.
 
     
mrpaulo 
stały bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 15 Lis 2016
Posty: 168
Skąd: Rajszew
Wysłany: 2017-10-13, 07:58   

Dzięki za pomoc. Szukam zatem pilota i jazda:)
_________________
Pozdrawiam,
Pawel

1,3i, kółka 235/70/15 Simex, zawieszenie by Mazur +2, wieszaki +2, przód Spartan, tył Lock Right, reduktor 4.16:1 Trail Gear, winda PW 6000 syntetyk
 
     
Ari 
zapaleniec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 359
Skąd: okolice Torunia
Wysłany: 2017-10-13, 22:52   

Powodzenia:)
Ja też na rajd w sobotę za tydzień:)
_________________
Arek

Życie jest jak muzyka.
Przestrzeń między nutami jest ważna jak nuty.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.