Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Nawiew na szybe nie działa!!!
shagger 
nowicjusz


Wiek: 41
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 34
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2011-07-26, 22:11   Nawiew na szybe nie działa!!!

Witam. Tak jak w temacie. Dmuchawa chodzi że głowę chce urwać ale powietrze wieje tylko na nogi i ewentualnie po przesunięciu suwaka wieje z okrągłych nawiewów " na wprost". Natomiast po ustawieniu żeby wiało na szybę - nic się nie dzieje a dokładnie wieje wtedy na stopy zamiast na szybe. Szyby parujuą i nic nie widać. Gdzie szukać ewentualnej przyczyny?
 
     
albert 
Specjalista
albertus



Pomógł: 6 razy
Wiek: 51
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 1285
Skąd: Rewal
Wysłany: 2011-07-26, 22:20   

zapomnij zeby wialo na szybe, nogi to podstawa :mrgreen:
nie martw sie tym, ciezko bedzie cos z tym zrobic, ten typ tak ma
na 4 samce , zaden z mojej ,,paczki,, nie dmucha na szybe :lol:
_________________
mój pepe
wyciagara 4mad, silnik 1.9d, lift budy, kinetyk, opony kumho kl 71 235/75/15, reduktor 4.16, rewolwery, lovellsy hd ,blokada LR1530,
wspomaganie kierownicy-w planach arb na przodzie, błysk w oczach..
 
     
papajazz 
rozgadany



Wiek: 38
Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 87
Skąd: Łask
Wysłany: 2011-07-27, 07:13   

Teraz mi przypomniałeś, że u mnie też coś nie bangla z tym nawiewem. Na nogi daje mocno, a na szybę ledwo ledwo. Serio to przypadłość tych aut? Jak jest ciepło to nie problem, bo można otworzyć okno i jazda, ale zimą... Z drugiej strony ostatnio zapomniałem tego okna zamknąć w odpowiednim momencie i później ciężko mi było wytłumaczyć jak pochlapałem się błotem siedząc w aucie ;-)
 
 
     
vsh 
rozgadany
Pikahu?



Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 146
Skąd: Ostpreussen Oi!
Wysłany: 2011-07-27, 10:51   

mi na szybe wieje normalnie goracym ze hoho ;) pewnie sie cos przytkalo i trzeba by bylo poszperac, ale dojscie ciezkie ;)
_________________
gabba gabba hey!
Samurai 1,3i, ome +2, 7" + sahara 225/70/r15,
または武士オアナッシング
 
     
joj
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-27, 10:58   

coś z klapkami się pewnie porobiło, pewnie ta od szyby zamknęła się i nie chce się otworzyć (zerwane, pęknięte dżwigienko?)

dla chcącego... ;-) zrobić trzeba, bo Samurai paruje jak mało który ;-)

w moich nawiew na szybę działał :mrgreen:
 
     
mirek372
rozgadany


Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 75
Wysłany: 2011-07-27, 11:20   

Oczywiście jak wyżej . Kiedyś w SJ410 udało mi się system naprawić , cięgna pospadały z przesłon . A tak w nawiasie to w Samurai'u nie mamy do czynienia z klimatyzacją wnętrza tylko z ogrzewaniem . Tylko jedna nastawa (pierwsza z lewej) podaje nieogrzwane powietrze . Wszystkie pozostałe dają kombinacje podrzewanego nawiewu . I naprzykład nawiew na szybę jest tylko nagrzewany (na schemacie opisany na czerwono) i służy do jazdy w zimę oraz rozmrażania szyby .
_________________
mirek372
 
     
shagger 
nowicjusz


Wiek: 41
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 34
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2011-07-27, 16:09   

Hmm. no to czeka mnie troche szperania i może to naprawię.
 
     
Pawcio89 
świeżak


Wiek: 35
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 16
Skąd: Przewrotne
Wysłany: 2011-07-30, 10:22   

Od której strony najlepiej zabrać się do czyszczenia nadmuchów tak aby całość mieć na wierchu? Bo jakoś nie bardzo wiem z której strony to ugryźć.
_________________
Samurai 1.9TD, 1999r, Good Year Wrangler ATR 205/75R15
 
 
     
Maverick 
stary wyjadacz



Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 921
Skąd: Nieporęt
Wysłany: 2011-07-30, 10:25   

Pawcio89, używamy "szukaj" :)
http://samurai.org.pl/vie...ight=ogrzewanie
_________________
SWAP - 1.6 Baleno 16V, opona 32 calekopia Simex, SPRING, hudrauliczny zawór jako ręczny, wspomaganie: chłodnica na pace 205 + dodatkowy wentylator, blokada przód + wzmocnione półosie i przeguby, miniklatka - kolejność dowolna.
 
 
     
miller69 
nowicjusz


Wiek: 54
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 58
Skąd: ostrowiec św
Wysłany: 2011-07-30, 18:55   

witam.
podpowiem Ci co ja zrobiłem , bo też miałem podobny problem
- sprawdziłem czy klapka od nawiewu pracuje w pełnym zakresie swojego ruchu ( od całkowitego domknięcia się do nagrzewnicy , do całkowitego otwarcia)
-przeczyściłem nagrzewnicę zgodnie z instrukcja http://samurai.org.pl/vie...ight=ogrzewanie trochę gimnastyki i parę przekleństw ale naprawdę warto ( ja u siebie zrobiłem otwór ostrym nożem , a zakleiłem go tzw naprawczą taśmą klejącą np TESA , od kilku miesięcy trzyma)
- jeżeli powyższe sposoby niewiele pomogły , to nie obędzie się bez rozebrania deski rozdzielczej, kanały nawiewowe są zrobione z cienkiego elastycznego plastiku,poszczególne elementy są ze sobą łączone na lekki wcisk, u mnie okazało się że w kilku miejscach łączenia pospadały , a w innych kanały były popękane i były 'przedmuchy", poskładałem od nowa i pokleiłem ww taśmą i jest ok.
- polecam też ewentualne udrożnienie kanałów odpływowych , tych w kratce na podszybiu ich ujście jest w komorze silnika (takie małe gumowe kolanka na grodzi silnika) , mnie w roli wyciora doskonale sprawdziły się blaszki , które są w gumkach od wycieraczek .
Zakres prac na jakieś 2-2,5 godz w pojedynkę bez flaszki, robota z flaszką i kumplem cały łikęd ;-) organoleptycznie sprawdzone
pzdr.
 
     
papajazz 
rozgadany



Wiek: 38
Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 87
Skąd: Łask
Wysłany: 2011-08-02, 21:35   

Ja dzisiaj poświęciłem popołudniu trochę czasu na zerknięcie do nawiewów, rygielek nie działa prawidłowo i nie przesuwa się do końca co skutkuje tym, że nie dmucha na szybę (reszta działa poprawnie), po ustawieniu go ręcznie daje aż miło, oczywiście po przełączeniu suwaka na inną pozycję znowu trzeba mu pomóc ;-) Dodatkowo rura po stronie pasażera się wypięła i tam nie dmuchało wcale. Także sukces połowiczny, ale ponieważ na szybę dmucha to jestem zadowolony.
 
 
     
albert 
Specjalista
albertus



Pomógł: 6 razy
Wiek: 51
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 1285
Skąd: Rewal
Wysłany: 2011-08-02, 23:41   

rozbieral ktos deske rozdzielcza, duzo roboty? Chyba mi spadło gdzies schowana rurka i bez rozbierania nic nie zrobie
_________________
mój pepe
wyciagara 4mad, silnik 1.9d, lift budy, kinetyk, opony kumho kl 71 235/75/15, reduktor 4.16, rewolwery, lovellsy hd ,blokada LR1530,
wspomaganie kierownicy-w planach arb na przodzie, błysk w oczach..
 
     
KSikorski 
Moderator



Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 408
Skąd: Warszawa/Tczew
Wysłany: 2011-08-03, 18:23   

Ja rozbierałem. Nie ma większego problemu, wszystko jest do bólu proste.
_________________
Jimny M16A
Samurai 1,6 TD odszedł
 
     
shagger 
nowicjusz


Wiek: 41
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 34
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2011-08-20, 08:41   

Dziś zabieram się za robotę - trzeba wreszcie zrobić porzadek z ogrzewaniem. W końcu idzie zima:)

[ Dodano: 2011-08-20, 10:58 ]
No i po robocie:)
Okazało się że cięgła nie podnoszą do góry tej klapki która puszcza powietrze na nogi. Troszkę przesmarowałem i gotowe.
Pozdro
 
     
Smyk 
świeżak


Dołączył: 08 Lut 2020
Posty: 23
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2020-11-02, 14:38   

Noi przyszła pora na mnie, jako że korzystam z długiego wolnego i doprowadzam samiego do uzywalnosci co raz wychodzi kolejny i kolejny defekt,
Zabrałem się za nawiewy-
1. Wyczyszczone kanały splywowe i kratka wlotu powietrza - drożne - zalozylbym dodatkowy wlot ale nie mam podpórki maski, więc narazie temat odkładamy na później,
2. Zrobione okienko rewizyjne nad nagrzewnicą i wyczyszczone
3. Temat nadmuchu na szybę- suwak nie otwiera klapy po przesunięciu na opcję szyba. Widzę że blaszka za suwakiem A przed linka się wygina- skręca ? Ktoś już tak miał ?Trzeba to wzmacniać? Jak odepne linkę to te mechanizmy ustawia się z lekkim oporem ale bez tragedii
Jak ręka ustawie te blachy na dole , to też nie czuć różnicy żeby to wiało coś mocniej ? Jak dam 3bieg nadmuchu na twarz to czuć że wieje mocno A na szybę prawie nic nie czuć jak podłoże rękę. To chyba coś nie bardzo? Jak jest u was
4. Żeby wyjąć panel suwaków to tylko panel środkowy trzeba zdemontować? A zeby sie dostać do klapy na szybę?
_________________
samurai- już niedłogo
a to moje dzieło http://www.corrado-databa...corrado&id=3510
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2020-11-02, 15:26   

tam magii ani jakiejś zaawansowanej elektroniki nie ma, wsadź głowę w podały, zadrzyj do gory i popatrz czy któryś tunel nawiewowy nie odpadł zupełnie, dłonią też namierzysz mniej więcej którędy powietrze z dmuchawy ucieka. Powodzenia!
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
Smyk 
świeżak


Dołączył: 08 Lut 2020
Posty: 23
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2020-11-02, 16:15   

Jutro będę działał właśnie i rozbierał bo od dołu mało widać. Zobaczymy co tam nie gra.
Ale widziałem że dużo osób na to narzekało,
A u Ciebie jak ustawisz na szybę to czujesz na ręku wiatr?bp nie wiem jak ma być wzorcowo co by niechcący fabryki nie poprawiać ;-)
_________________
samurai- już niedłogo
a to moje dzieło http://www.corrado-databa...corrado&id=3510
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2020-11-03, 10:26   

Po kilkunastu/kilkudziesiiu latach, klapy w nagrzewnicy są pogięte a ich gąbkowe uszczelki dawno zniknęły.
Dodatkowo rury nawiewów są wiotkie i łączone na plastykowe zaczepy które nie trzymają.
Zanim powietrze doleci do szyby, to znajdzie sobie parę innych dróg bokiem.
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2020-11-03, 15:28   

Smyk napisał/a:

A u Ciebie jak ustawisz na szybę to czujesz na ręku wiatr?bp nie wiem jak ma być wzorcowo co by niechcący fabryki nie poprawiać ;-)


Dłonią to trudno wyczuć bo mam niedelikatne dłonie, ale jak kładę bilet parkingowy na podszybiu to go uniesie prxy maks nawiewie.
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
Smyk 
świeżak


Dołączył: 08 Lut 2020
Posty: 23
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2020-11-03, 16:55   

Oki wzmocniłem suwak od nastaw klap za panelem sterowania dodatkowo wydmuchałem nagrzewnicę z góry i dołu noi jest efekt prac bo czuć dmuchanie powietrza na szybę

Także pełen sukces prac nad nadmuchami :lol:
_________________
samurai- już niedłogo
a to moje dzieło http://www.corrado-databa...corrado&id=3510
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.