Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Myszon
2018-08-27, 11:22
sj410
tynio
świeżak


Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 3
Wysłany: 2018-06-13, 11:40   sj410

Witam
Remontuje silnik do sj410 rozebrana na kawałki okazało się ze koło pasowe od rozrządy (głowica )ma dwa miejsca na klin niestety nie zauważyłem jak zdejmowałem który jest dobry opis są 83 84.
Okazało się również ze rozrządy są dwa bodajże 88 i 84 rowki znalazłem stary pasek mam 84 czyli ten starszy
Czy może ktoś ma manuala do tego silnika albo podpowie założyć rozrząd
 
     
manias79 
mechanik



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 515
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2018-06-14, 06:30   

Ustawiasz 4. tłok w górnym martwym punkcie. Następnie zobacz znak na dolnym kole, czy zagrywa się z punktem odniesienia na silniku. Górne koło powinno wskazywać znak 88 że strzałką ku górze, nad kołem w górnej części silnika jest rowek, z którym strzałka musi się zgrać. Zdejmij pokrywę zaworów I sprawdź, czy na 4. cylindrze zawory są schowane. Wykręcić możesz świecę na tym cylindrze sprawdzić, czy masz tłok w maksymalnym górnym położeniu. Po założeniu paska zrób obrót małym kołem o 360 st. i sprawdzić, czy znaki na obu kołach zrywają się z odpowiednimi miejscami na silniku.
_________________
SJ500, silnik 1.6 8v, blokada lock right 1530 tył, przód HF RD 208, most przedni wysunięty 2 cm do przodu, reduktor 4.16:1, koła Fedima Sirocco 31/10.5/15, półosie i przeguby przód Trail Gear Rock Assult 33 spline, zawias Mazur HD, kilo rdzy i błota.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.