Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Agregat prądotwórczy
Junior 
pomocnik mechanika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 417
Skąd: Gaszowice
  Wysłany: 2018-12-07, 09:05   Agregat prądotwórczy

Siema. Stoję przed zakupem agregatu, pewnie zastanawiacie się dlaczego a no dlatego że wodę mam ze studni i hydrofor potrzebuje prądu. Pogoda jest jaka jest, już się o tym przekonałem a teraz wkurzył mnie dostawca prądu bo sobie wyłaczają na całe dnie. Więc jaki agregat kupić? Ma zasilić silnik hydroforu na 400v 2.2kw, to jest takie jego największe zadanie. Podobno agregaty o mocy ponad 3kw czasami sobie nie radzą. Ma ktoś jakieś doświadczenie z takim urządzeniem?
 
 
     
Starscream 
4x4 guru



Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 1731
Skąd: SZY
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-12-08, 21:57   

ja mam takie cuś tyle że 3L od trzech sezonów uzytkuje na budowach i działa agregat allegro W domu mam przełącznik agregatowy i pewnie też pociągnie tyle że muszę fazy sprawdzic bo pompa ciepła ma CKF
aha jedyne co czasem mozna nie sprawdzic to jest funkcja spawania na agregatach i można go załatwić na spawarce gdy tej funkcji nie ma. Tak załatwiliśmy 2 agregaty u teścia na spawaniu zbrojenia
_________________
Samuraj- neverending story...
 
     
Junior 
pomocnik mechanika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 417
Skąd: Gaszowice
Wysłany: 2018-12-09, 11:56   

Czyli raczej firmy kraft&dele się nie bać ;) nie szukać stanlejów na chama. Spawania raczej nie przewiduję ale słuszna uwaga bo nie wiedziałem o tym ;) tyle że faktycznie te ok 2tys trzeba będzie dać ale za to mamy elektryczny rozruch i może nawet ładowarke 12v ;)
 
 
     
Starscream 
4x4 guru



Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 1731
Skąd: SZY
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-12-09, 12:57   

mnie było szkoda dać 4000 za hondę. tym bardziej że nie działa co dziennie. dużo to mogę dać za wkrętarkę, młota lub piłę które uzywam co dzień praktycznie non stop przez 10-12h. A miałem doświadczenie z takimi agregatami no name z teściowej firmy -tam agregat działał 6-8 h dziennie przez 5 dni w tygodniu i tak od wiosny do jesieni bo jak robiło się mury oporowe z kamienia w lesie czy inne podobne budowle w rzekach to beton zamawialiśmy tylko na przysłowiową ławę reszta murarka z betoniarki. I takie marpole czy inny szajs działał 2-3 lata i nowy się kupowało, a i części jak padły to firma przysyłała i nie było problemu. Najszybciej to siadały akumulatory a potem te elastostarty i trzeba było dziada z kabli zapalać. A w firmie jak firmie pracownik na pake w busie walnął agregat i jezdził z nim pół roku nikt go nawet nie zdejmował czy lało czy śniegiem sypało. A jak by był agregat za 7000 to juz by był problem. Pewnie i tak taki agregat wrócił się na jednej robocie 5x Więc do domowego użytku jak najbardziej myślę że będzie ok tylko się zastanów czy chcesz ON czy Pb te pierwsze głośno chodzą i jak odpalisz to czarno wkoło.
_________________
Samuraj- neverending story...
 
     
Junior 
pomocnik mechanika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 417
Skąd: Gaszowice
Wysłany: 2018-12-10, 06:18   

Jak coś na pewno na Pb bo używany sporadycznie jak zniknie prąd z sieci. Ma obsługiwać hydrofor na 380 i jakąś lodówkę przy okazji
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.