Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
HARD TOP LONG
Didymos 
Expert
SJ416



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 2027
Skąd: Węgrów
Wysłany: 2019-08-20, 09:33   

Tak byłoby najprościej - wywalić oryginalne szyby i wkleić poliwęglan albo zamówić na wymiar szyby ze szkła hartowanego i też wkleić, ewentualnie osadzić na uniwersalnej uszczelce.
Ten sam problem występował w starych patrolach, wewnątrz uszczelki jest stalowy ruszt, który oczywiście gnije na potęgę i przesuwne szyby nie mają się w czym przesuwać :mrgreen:
 
     
kejkej 
nowicjusz


Dołączył: 04 Lip 2019
Posty: 26
Skąd: SK
Wysłany: 2019-09-28, 20:16   

witam biore sie za pomalowanie hardtopu. jak to ogarnąć,bo z żywicą robi się to inaczej prawda ? myśle też na pomalowaniu np.raptorem :lol:
 
     
Didymos 
Expert
SJ416



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 2027
Skąd: Węgrów
Wysłany: 2019-09-29, 10:48   

Ja bym użył materiałów do malowania łodzi z laminatu, np. sea-line albo oliva, mają w ofercie adekwatne podkłady epoksydowe i lakiery poliuretanowe.
 
     
Valkyr_87 
zapaleniec
Valkyr_87



Pomógł: 12 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 267
Skąd: Egiertowo
Wysłany: 2019-09-29, 14:31   

Musisz użyć uelastyczniacza do lakieru lub kupić gotowy komponent. Niestety sztywna powłoka będzie się kruszyc z uwagi na wygnanie się materiału. Ponoć Cobra jest elastyczniejsza ale nie sprawdzałem. Ogólnie kiedyś czytałem na forum lakierniczym, że epoksyd plus akryl. Do obydwu dodajesz uelastyczniacza, jeżeli masz szpalowac to używa się szpachli do plastików.

Mnie też czeka malowanie hardtopa więc Twoje doświadczenie z empirycznych testów będą miłe widziane 😋
_________________
Był: F650 end
Był: Jeep XJ 4.0 Moros
Jest: Jeep KJ 2.8 CRD
Jest: Samurai 1.9 TDI, 4.16, HD RF przód-tył, Dragon Maverick 12000lbs, 32x11,5x15 MT, 4-link
 
     
jeżu 
zapaleniec



Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 348
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2019-09-29, 21:17   

Didymos napisał/a:
Ja bym użył materiałów do malowania łodzi z laminatu, np. sea-line albo oliva, mają w ofercie adekwatne podkłady epoksydowe i lakiery poliuretanowe.


Też bym poszedł w tę stronę, tym bardziej że kilka miesięcy temu malowałem osłonę koła zapasowego z laminatu poliuretanem do łodzi i ładnie się trzyma :)
_________________
Samurai ,89,1,6td, Lockright, Silverstone Extreme
31/10,5r15
 
     
kejkej 
nowicjusz


Dołączył: 04 Lip 2019
Posty: 26
Skąd: SK
Wysłany: 2020-06-19, 22:15   

witam,samurai juz dawno pomalowany.dziękuję za rady. Niestety mam problem ponieważ mój hard top jest w wersji podwyższonej. Tylne drzwi trzymają się tylko na dwóch zawiasach które są usytuowane bardzo nisko przez co gdy lece po dziurach góra tylnych drzwi zaczyna mi pukać. Czy nie powinno być przypadkiem gdzieś tam dodatkowego zabezpieczenia żeby one nie pukały?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.