Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Łoświetlenie wokół autka (kierunkowskazy)
Valkyr_87 
zapaleniec
Valkyr_87



Pomógł: 12 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 267
Skąd: Egiertowo
Wysłany: 2019-11-01, 16:46   Łoświetlenie wokół autka (kierunkowskazy)

Koledzy grzebie przy swym Samcu.. (i mam kryzys bo nic nie idzie tak jak powinno). Potrzebuje Waszej wiedzy i tutaj kolejno:
1. Kupiony zderzak przód IKEA... nie ma wyciętych otworów na kierunkowskazy... pytanie czy są one obowiązkowe? Dodam, że kierunki na błotnikach będą.. musiałem wyciąć otwory pod nie, dokładnie 2.5 cm pod znaczkiem SAMURAI... oryginalnie są w miejscu gdzie mam snorkel, więc zamontowałem je tam.
2. Tylny zderzak (by IKEA) ma wycięte otwory 21.5 x 7 cm - wiecie może od czego mogą to być lampy? Ursus?
3. Jak ustawić przednie światła przy lifcie 2,5 cala tj. na jakiej wysokości odcina Wam się światło prawej i lewej przedniej lampy?
4. Czy światło wstecznego mogę wpiąć sobie np. pod halogen? Czy są jakiej regulacje prawne w tym zakresie?


dzięki z góry za pomoc.. szczerze to nie chce mi się poszerzać/wycinać otworów piłą... wolałbym zostawić jak jest
_________________
Był: F650 end
Był: Jeep XJ 4.0 Moros
Jest: Jeep KJ 2.8 CRD
Jest: Samurai 1.9 TDI, 4.16, HD RF przód-tył, Dragon Maverick 12000lbs, 32x11,5x15 MT, 4-link
 
     
Didymos 
Expert
SJ416



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 2027
Skąd: Węgrów
Wysłany: 2019-11-03, 11:07   

Ściągnij "rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia" - tam są opisane wszelkie wymagania jakie powinno spełniać oświetlenie, także dodatkowe.
Kierunki przednie nie tylko są obowiązkowe, ale muszą być zamontowane z zachowaniem odpowiednich odległości.
Przednie reflektory ustawia się z opadem wiązki 1-1,2%, czyli wysokość odcięcia mierzysz w zależności od tego, w jakiej odległości masz swój ekran pomiarowy (np. ścianę), dla 10 m to będzie odpowiednio 10-12 cm poniżej osi reflektorów.
Światło cofania musi się przede wszystkim włączać razem z biegiem wstecznym, a czy będzie wykonane z halogenu, lampy roboczej itd., to już sprawa drugorzędna, tak, czy siak polecam lekturę ww. rozporządzenia, tam są wszystkie odpowiedzi i to w przejrzystej formie tabeli.
Polecam też używanie homologowanych źródeł światła, zawsze to jeden argument mniej do utraty dowodu w razie kontroli.
 
     
Valkyr_87 
zapaleniec
Valkyr_87



Pomógł: 12 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 267
Skąd: Egiertowo
Wysłany: 2019-11-03, 13:21   

Dzięki! Dokładnie o to mi chodziło. Szukałem wcześniej ale jedynie znalazłem sporo informacji na temat kierunkowskazów bocznych.

ps. Lampy na tył w tym rozmiarze pochodzą z Zetora:)
_________________
Był: F650 end
Był: Jeep XJ 4.0 Moros
Jest: Jeep KJ 2.8 CRD
Jest: Samurai 1.9 TDI, 4.16, HD RF przód-tył, Dragon Maverick 12000lbs, 32x11,5x15 MT, 4-link
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.