Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Odciążone półosie - full floater
Valkyr_87 
zapaleniec
Valkyr_87



Pomógł: 12 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 267
Skąd: Egiertowo
Wysłany: 2020-07-21, 08:28   Odciążone półosie - full floater

Hej

Posiada ktoś u siebie odciążone półosie na tyle w samcu (szerokie mosty). Szukam informacji skąd można nabyć części do tej operacji - wiem, że w US są gotowe kity (półośka + flansza z uszczelniaczem). Czytałem jednak w jednym z tematów, że można zastosować piastę z przedniego mostu. Czy wystarczy drugi komplet czop piast + sama piasta + sprzęgiełko manual lub stała spinka? Oczywiście do tego sama półoś frez=frez - skąd takie ustrojstwo dostać? Macie kogoś?

Alternatywą jest zestaw wzmocnionych półosi - TG- ~2400zł plus ~250 zł nowe łożyska - no powiedzmy 2700 i jestem zamknięty z całością - jak to wyjdzie w przypadku półosi odciążonych?
_________________
Był: F650 end
Był: Jeep XJ 4.0 Moros
Jest: Jeep KJ 2.8 CRD
Jest: Samurai 1.9 TDI, 4.16, HD RF przód-tył, Dragon Maverick 12000lbs, 32x11,5x15 MT, 4-link
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2020-07-21, 08:52   

Posiada.
A właściwie posiadał, bo je częściowo zabiłem z powodu skrzywienia mostu.
Trzeba mieć oczywiście dedykowane półosie, przerobić pochwę mostu i przerobić dla niego przednie piasty.
Most robi się szerszy, więc trzeba poszerzyć poszerzenia i ewentualnie dać dystanse na przód żeby wyrównać rozstaw kół.
Kosztowo wychodzi podobnie do wzmocnionych półosi.
Największą wadą jest to, że jest to konstrukcja do której w razie awarii na szybko nie dokupisz elementu zastępczego, bo w tej galaktyce tylko ty masz taki most :roll:

Jakby co, to mam resztki tego mostu - można odbudować dorabiając jedną półośkę. Ja odpuściłem z powodu wspomnianej wady.
 
     
Valkyr_87 
zapaleniec
Valkyr_87



Pomógł: 12 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 267
Skąd: Egiertowo
Wysłany: 2020-07-21, 09:22   

Dzięki - to wiem, że idę w TG. Przynajmniej łatwo będzie o zamiennik.
Co z tego, że wzmocnie tył skoro z przodu będę musiał dołożyć dystanse co dodatkowo obciąży półosie. Nie chce zbytnio poszerzać samuraja bo nie zmieści mi się między drzewami :)
_________________
Był: F650 end
Był: Jeep XJ 4.0 Moros
Jest: Jeep KJ 2.8 CRD
Jest: Samurai 1.9 TDI, 4.16, HD RF przód-tył, Dragon Maverick 12000lbs, 32x11,5x15 MT, 4-link
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.