Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Samurai demontaż skrzyni biegów
CZASAMI.pl 
świeżak



Dołączył: 08 Lip 2018
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-20, 12:01   Samurai demontaż skrzyni biegów

Przymierzam się do demontażu skrzyni biegów w Samuraiu 1.3.
Mógłbym oddać do warsztatu ale rozważam zrobienie tego samemu.
Jedyna obawa jaką mam dotyczy tego, czy da się ją samemu wyciągnąć leżąc pod autem bez unoszenia auta?
Mam garaż, ale bez podnośnika/kanału itd.
Znalazłem gdzieś, że waży około 24 kg, ale nie mam pewności czy bez uniesienia auta znajdzie się tam tyle miejsca aby ją wyciągnąć?
Praktycy jak to wygląda?
_________________
Moje portfolio:
https://czasami.pl
 
     
Hałas 
Specjalista
GaDzik evo I



Pomógł: 31 razy
Wiek: 31
Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 1241
Skąd: Konin/Poznań
Wysłany: 2020-07-20, 14:23   

Da się. Nie jest to wygodne ani przyjemne ale swego czasu zdarzało mi się wymieniać skrzynie/sprzęgło przed blokiem.
 
 
     
Didymos 
Expert
SJ416



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 2027
Skąd: Węgrów
Wysłany: 2020-07-21, 08:42   

Bez problemu da się to zrobić, a jak fura wyliftowana, to jeszcze łatwiej.
Ja zawsze zapinam za podłużnice ramy, pod skrzynią, pas transportowy, raczej luźno, na wypadek, jakby skrzynia postanowiła w niekontrolowany sposób upaść mi na klatę.
 
     
CZASAMI.pl 
świeżak



Dołączył: 08 Lip 2018
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-21, 11:44   

Dzięki. Uspokoiliście mnie. 2 cale liftu jest.
Zobaczymy jak mi pójdzie, muszę sobie wygospodarować jakiś luźniejszy czas,żeby Sami mógł postać bez skrzyni kilka dni.
_________________
Moje portfolio:
https://czasami.pl
 
     
michau 
stały bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 190
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2020-07-27, 11:15   

Najedź dodatkowo kołami na deski/belki itp. Masz dodatkowo kilka/naście cm. Tylko wiadomo z głową - konstrukcja musi być stabilna. Zazwyczaj tak robię, żeby nie podnosić samochodu.
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2020-07-27, 11:40   

wyjąć to jedno :D praktycznie sama wypadnie jak zesuniesz z dzwona, ale później trudniej ją tam wsadzić. Być może w benzynie jest nieco więcej miejsca do manewrowania przód tył bo nie ma dodatkowego kołnierza na silniku, ale u mnie to był "pajn in di asss" i jeszcze mam tunel wyłożony takim oryginalnym wygłuszeniem i wszystkie wtyczki tudzież ucho do podwieszenia skrzyni cały czas mi się o to zaczepiało i klinowało. Robota do zrobienia, wiadomo, ale kilka kurew musiało paść i trochę palce pougniatało przy tych manewrach. Przy wsadzaniu przydał mi się mały lewarek hydrauliczny do podpychania jednej strony a ja majtałem przód tył.

Nie znam celu wyciągania skrzyni, ale np. samo sprzęgło ponoć da się wymienić odsuwając tylko skrzynie, bez targania jej zupełnie poza auto.
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
CZASAMI.pl 
świeżak



Dołączył: 08 Lip 2018
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-27, 15:11   

Sprzęgło do weryfikacji przy okazji, ale głównym celem jest wymiana łożysk w skrzyni. Stuka i hałasuje podczas jazdy, najgorzej 4 i 5 bieg.
_________________
Moje portfolio:
https://czasami.pl
 
     
Starscream 
4x4 guru



Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 1731
Skąd: SZY
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-08-10, 20:55   

ja przy wymianie silnika wywaliłem skrzynie kupiłem u chłopa z olx z Nysy bodajże -cały komplet i śmiga wzorowo.
_________________
Samuraj- neverending story...
 
     
CZASAMI.pl 
świeżak



Dołączył: 08 Lip 2018
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-08-11, 12:10   

Kontynuując moje boje ze skrzynią.
Wyciągnąłem ją bez podnośników, bez kobyłek i bez kanału. Na leżaka. Czyli tak jak pisaliście da się :-)
Niezbyt wygodne jest jedynie manewrowanie nią po zsunięciu z silnika aby się zmieściła, lubi klinować się o obudowę docisku sprzęgła. Trzeba ją lekko obrócić i wtedy jakoś wyszła.
Skrzynia oddana do regeneracji, wleci komplet nowych łożysk, cała reszta podobno w dobrym stanie nie wymaga interwencji.
Przy okazji kompletne sprzęgło z dociskiem i łożyskiem. Uszczelniacz wału pod zamachem i łożysko prowadzące w zamachu.
i ciekawe czy to wszystko poskładam ;-)
_________________
Moje portfolio:
https://czasami.pl
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2020-08-11, 12:26   

klej do gwintów zanabądź i mi sprawę ułatwił taki przyrząd (można też sobie wystrugać kawałek patyka lub użyć wałka skrzyni jak masz jakiś stary):
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
CZASAMI.pl 
świeżak



Dołączył: 08 Lip 2018
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-08-16, 11:22   

Zamówiłem takie ustrojstwo, faktycznie sporo ułatwia z montażem sprzęgła, klej też miałem :-)

Skrzynia zamontowana. Skrzynia, rozrusznik, wały, wydech, przy okazji wymieniłem jeszcze gumowe osłony wieloklinów na wałach, montaż całości zajął mi około 3 godzin.
Dzisiaj nie czuje rąk :lol:
Skrzynię trzeba delikatnie obrócić aby się zmieściła, ile ja się namęczyłem aby przeszła przez docisk :shock:

Dzięki za wszystkie rady, kolejna drobna poprawa w samuraiu zrobiona.
Natomiast teraz jak już skrzynia nie wyje podczas jazdy wyraźniej słychać jak stuka reduktor :lol:

[ Dodano: 2020-09-02, 17:33 ]
Tematu ciąg dalszy. Niestety skrzynia znowu musiała wyjechać. Tym razem zajęło mi to już tylko godzinę z kawałkiem.

Powiedzcie mi proszę jakim smarem smarujecie wieloklin na wałku sprzęgła? Miałem ten smar z zestawu ale będę musiał wyczyścić wieloklin i nie mam co tam położyć teraz.

Czy samą tarcze sprzęgła mogę przemyć zmywaczem do hamulcy?
_________________
Moje portfolio:
https://czasami.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.