Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Reduktor 1.3
Seba_d 
świeżak


Dołączył: 08 Gru 2021
Posty: 6
Skąd: śląsk
Wysłany: 2021-12-08, 10:16   Reduktor 1.3

Witam,
Ostatnio robiłem remont reduktora,
Wymienione łożyska, uszczelniacze i wałek. Wszystko złożone zgodnie z serwisówka, reduktor działa ale mam mały problem. Zostały mi dwie przekładki i za cholerę nie wiem gdzie one mają być. Czyżby poprzedni mechanik - partacz dołożył ekstra podkładki przekładki. Są to cieniutkie duże podkładki podobne do tych co idą pomiedzy łożyska a połowkę obudowy reduktora. Nie wiem po prostu zgłupiałem. 32 i 5 sa założone a te co mi zostały wyglądają podobnie. Trzeba reduktor zrzucić i zobaczyć, może gdzieś będą pasować.

 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2075
Skąd: wawa
Wysłany: 2021-12-08, 10:39   

Nie doczytaeś manuala :)
Podkładki są do regulacji wysokości (coś jak w sworzniach zwrotnicy)
 
     
Seba_d 
świeżak


Dołączył: 08 Gru 2021
Posty: 6
Skąd: śląsk
Wysłany: 2021-12-08, 10:45   

kostuch,
mógłbyś rozwinąć temat, domyślam się gdzie mają być ale nie mam pewności.
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2075
Skąd: wawa
Wysłany: 2021-12-08, 12:41   

Seba_d napisał/a:
kostuch,
mógłbyś rozwinąć temat, domyślam się gdzie mają być ale nie mam pewności.


Manual. Sekcja "reduktor".
Długo by pisać - masz tam pokazane na obrazkach o co chodzi.
 
     
Seba_d 
świeżak


Dołączył: 08 Gru 2021
Posty: 6
Skąd: śląsk
Wysłany: 2021-12-08, 14:33   

Ok. Manual co najmniej trzy razy przeczytałem, jak to się mówi nasi już tam byli. Śmiem twierdzić że po prostu zamiast wymienić wałek druciarz dodał podkładek, a dlaczego bo wsadził tuman zamknięte łożyska.
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2075
Skąd: wawa
Wysłany: 2021-12-08, 15:39   

Ale podkładki daje się właśnie żeby wszystko ustawić prawidłowo - to nie żadne druciarstwo.
Zamknięte łożyska to też nie grzech. Olej i tak się tam dostanie. Możesz wydłubać plastykowe zaślepki łożysk jak się z tym lepiej poczujesz. Nie spotkałem się z tym że te plastyki "pogrubiają". Może zaczęły wypływać od temperatury? :lol:
 
     
Seba_d 
świeżak


Dołączył: 08 Gru 2021
Posty: 6
Skąd: śląsk
Wysłany: 2021-12-08, 16:32   

kostuch, Spokojnie, łożyska już się zdążyły posypać i są nowe KOYO takie jakie mają być, tak samo jak uszczelniacze i wałek. Lepiej się poczułem jak je wywaliłem do śmieci. Więc nie ma co się denerwować. Chciałem tylko info gdzie one mogły być, ale już sam się domyśliłem gdzie mają być, więc dziękuję za pomoc. Ponadto nie mam tak precyzyjnych przyrządów pomiarowych aby wychwycić brak podkładki o grubości 0.5mm. Co do łożysk to mogę wysłać zdjęcie jak plastikowe osłony spuchły. Czy od temperatury, czu olej je rozpuścił, nieważne nie powinno ich tam być.
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2075
Skąd: wawa
Wysłany: 2021-12-09, 10:39   

Ja się nie denerwuję. Nie ma czym. :-)
Naukowe wymierzanie i wyliczanie grubości tych podkładek to trochę sztuka dla sztuki.
Przy typowej eksploatacji samuraia nie ma to większego znaczenia.
No i czy dasz Koyo/Timken czy FŁT-Kraśnik to bardziej komfort psychiczny, niż jakiś faktyczny plus.
 
     
Seba_d 
świeżak


Dołączył: 08 Gru 2021
Posty: 6
Skąd: śląsk
Wysłany: 2022-02-16, 07:40   

Temat do zamknięcia
 
     
markopolo1793@o 
świeżak


Wiek: 48
Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 4
Skąd: Tuchola
Wysłany: 2023-09-25, 10:10   

witam mam pytanie zwiazane z reduktorem a mianowici chodzi mi o PTO czy ktos przerabiał temat ? prosze o info w tym temacie .Zgłownie chodzi mi jak rozwiazaliscie sprawe załaczania i wyłaczania pto jak to wyglada od strony technicznej czy jest takm jakies sprzegło itd .Zgóry dziekuje za pomoc
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.