Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Coś strzeliło i stracił moc.
Bangout 
świeżak


Dołączył: 02 Cze 2020
Posty: 13
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2023-11-26, 13:44   Coś strzeliło i stracił moc.

Cześć. Pojeździłem trochę na tylnym napędzie po lekkim błocie, potem wyjechałem na asfalt i po 300m coś strzeliło (wydaje mi się, że z tylnej części auta był dźwięk). Auto mimo, że wkręca się na obroty i ładnie pali stracił moc, nie miał siły ciągnąć ten ciężar. Jechałem do domu 20km/h. Na reduktorze było podobnie. Wiem, że wróżenie z fusów ale może ktoś miał podobną sytuację? Co może być przyczyną?
 
     
Tomek_0181 
świeżak


Dołączył: 09 Wrz 2023
Posty: 19
Skąd: KeNTaki
Wysłany: 2023-11-27, 12:29   

Jeśli silnik moc stracił moc, to może być jego wina. Odpala normalnie? Nie kopci? Kompresja w normie?
 
     
Bangout 
świeżak


Dołączył: 02 Cze 2020
Posty: 13
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2023-11-28, 09:32   

No i się sprawa trochę rozjaśniła. Strzał był ewidentnie jakby się coś urwało, ale to nie to. Przełączyłem go na paliwo i zapierdala jak dziki, potem znów na gaz i mulił, porobiłem kilka takich cykli i wydaje się, że jest w normie. Pojeżdżę jeszcze wieczorem i to lepiej zweryfikuje. Ciekawe

[ Dodano: 2023-11-28, 20:57 ]
No i ta sama sytuacja. Zrobiłem kilka kilometrów i jak walnęło spod samochodu to od razu można było pomyśleć o czymś urwanym, ale już wiedziałem że to problem z gazem, bo od razu auto zaczęło mulić. Wróciłem na benzynie
 
     
sokratesb 
Specjalista
Off-top King



Pomógł: 8 razy
Wiek: 26
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 1497
Skąd: Kwilcz/Poznań
Wysłany: 2023-12-02, 23:04   

Detonuje Ci gaz w kolektorze dolotowym. Do przejrzenia i regulacji układ zapłonowy. Kable, świece, kopułka z palcem.
No i sama instalacja gazowa też do przejrzenia, bo jeżeli raz jedzie na LPG dobrze, a raz muli to coś jest nie tak. Może sama regulacja, a może reduktor gazu do wymiany. :)
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2023-12-08, 14:36   

Pewnie po detonacji robi się gdzieś nieszczelność (spada rura dolotu?) i ciągnie lewe powietrze.
Dobrze jest wyregulować gaz i/lub wstawić sobie tzw klapy antywybuchowe w dolot
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.