Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Jaka opona w 2022
romanek88 
świeżak


Dołączył: 27 Lip 2021
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-04-06, 21:50   Jaka opona w 2022

Cześć!
Od roku jestem szczęśliwym posiadaczem SJ413 z seryjnym zawieszeniem. Do tej pory więcej stał po warsztatach niż jeździł i pewnie szybko to się nie zmieni ale opony wymagają zmiany pilnie :D Obecnie na trójkątach mam założone mocno sfatygowane Firestony Radial ATX 195/65(?) r15. Samochód pozostanie w serii (ewentualnie 2" na wieszakach w przyszłości) i zastanawiam się nad nowymi gumami.
W planach mam 205/70 R15 na obecnej feldze. Po lekturze kilku wątków w tym temacie doszedłem do wniosku, że to chyba optymalne rozmiary. Celuję w AT lub AT+ czy jakkolwiek inaczej nazywane są agresywniejsze ATki. Auto nie będzie ekstremalnie upalane więc nie ma potrzeby spoglądać w stronę MT.

I tu pojawia się moja prośba/pytanie: jaki model z obecnie realnie dostępnych na rynku jest godny polecenia. Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o opony, producentów, jakość czy cokolwiek z tym związane. Zależy mi na dobrej, wytrzymałej, nowej oponce na kolejne wiele lat.
Proszę podrzućcie jakieś propozycje, a jeśli uważacie, że wybrany przeze mnie rozmiar nie jest optymalnym to chętnie poczytam Waszych opinii.

foty :)
 
     
Wojteksk 
rozgadany



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 29 Paź 2018
Posty: 140
Skąd: Klimkowo
Wysłany: 2022-04-08, 01:12   

Nie mów że robiłeś remont seryjnego silnika, sprawna używka kosztuje 5 dobrych flaszek :P
 
     
romanek88 
świeżak


Dołączył: 27 Lip 2021
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-04-08, 06:17   

Wojteksk napisał/a:
Nie mów że robiłeś remont seryjnego silnika, sprawna używka kosztuje 5 dobrych flaszek :P


Jest właśnie tak jak mówisz. Koszt był porównywalny z kupnem. zamiennika. A. Ja chciałem się czegoś nauczyć. I teraz mam blade pojęcie o silniku i pewny silnik w moim autku 😊

A co do tematu to podrzuci ktoś jakąś sugestie na temat opon? Bo te obecne są w tak stanie że diagnosta nie chce przeglądu podbić 😂
 
     
przemo32 
nowicjusz


Wiek: 38
Dołączył: 15 Paź 2019
Posty: 50
Skąd: Sulechów
Wysłany: 2022-04-08, 12:48   

Ogólnie co użytkownik to opinia. Ja w samcu teraz będę zakładał Insa Sahara turbo 31 cali ale autko głównie w teren. W jeep którym jeżdżę na codzień mam BFG allterain KO2 jeżdżę już piąty rok i widać że jeszcze z 2 lata pociągną. Kupiłem nowe oczywiście oryginały. są w miarę ciche na mokrym lepiej się zachowują niż poprzednie MT. Aczkolwiek na piasek i małe kałuże spoko śnieg jednak słabo. Następne będą jednak raczej jakieś nieagresywne MT bo czasami jednak brakuje mi tego protektora głównie jak trzeba gdzieś w niedostępne miejsce na ryby podjechać.
_________________
jest Jeep XJ do turystyki
jest SJ 413 po prostu samiec budowany pod wyczyn +, i ciągłe modyfikacje
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.