Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Ile to roboczo-godzin?
miczo1 
zapaleniec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 287
Skąd: TLW
Wysłany: 2022-09-19, 12:55   Ile to roboczo-godzin?

Hej, chciałbym zapytać osoby bardziej obeznane w temacie, jaką orientacyjnie ilość roboczogodzin trzeba poświęcić na zdjęcie i ponowne założenie budy i przełożenie wszystkich gratów z jednej ramy na drugą. Z góry dzięki za info.
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2022-09-19, 15:19   

To zależy co się wysra po drodze, ile gwintów zapiecze, i jakim sprzętem dysponujesz.
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
miczo1 
zapaleniec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 287
Skąd: TLW
Wysłany: 2022-09-19, 16:30   

Warsztat w którym serwisuje inne samochody mógłby mi to zrobić. Tylko takich rzeczy na co dzień nie robią więc chciałbym sobie mniej więcej skalkulować koszty zanim w stawie auto żeby mi potem przykro nie było. Sprzęt na pewno każdy potrzebny jak to w profesjonalnym warsztacie.

[ Dodano: 2022-09-19, 16:38 ]
Generalnie chodzi mi o jakąś przybliżoną wartość, żebym np nie założył sobie 25 godzin a wyjdzie mi np 70 bo to się koszty drastycznie zmieniają
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2022-09-20, 21:15   

Założoną czasochłonność np 40 roboczogodzin pomnóż przez 3 (jeżeli jesteś optymistą) albo 4 (wersja realistyczna).
:-P
 
     
miczo1 
zapaleniec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 287
Skąd: TLW
Wysłany: 2022-09-21, 08:27   

Kurde szkoda, myślałem że jak tu tyle ludu to ktoś chociaż z doświadczenia podzieli się jakimiś uwagami.Myśmy kiedyś np mając wózek widłowy i troche kluczy zdjęli budę blaszankę za popołudnie, mimo że śruby były stare i syfiaste. Ale nie wiem jak wygląda sprawa z ramą. Nic trudno temat do zamknięcia, dzięki
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2022-09-22, 20:33   

Co innego przerzucić budę, a co innego jak napisałeś: "przełożenie wszystkich gratów z jednej ramy na drugą".
W pierwszym przypadku nie ruszasz zawieszenia, napędów, silnika.
 
     
przemo32 
nowicjusz


Wiek: 38
Dołączył: 15 Paź 2019
Posty: 50
Skąd: Sulechów
Wysłany: 2022-09-22, 23:37   

ja częściowo przerabiałem temat. jeżeli nikt od dawna nie grzebał przy samuraiu to raczej nastawiałbym się że większość śrub do cięcia to wydłuża roboczo godziny przynajmniej o 50%. roboczo godziny ciężko określić zalezy jak chcesz, to zrobić ja demontowalem elementy czyściłem malowałem i zakładałem ponownie. przy przekładaniu budy też mialo być chop siup ale gdzie ale z rudą okazało się gorzej wiec tu łatka i tam łatka zeszło długo. mi zajęło to 8 miesięcy licząc 5 dni w tygodniu od 3 do 5 godzin dziennie. wszystko robiłem sam i nie zawsze zgodnie z sztuką. wiec patrząc na pryzmat warsztatu i robienia tylko twojego wozu przez dwóch ludzi to w miesiąc może ogarną. koszty przy takiej pracy raczej nie będą małe.
_________________
jest Jeep XJ do turystyki
jest SJ 413 po prostu samiec budowany pod wyczyn +, i ciągłe modyfikacje
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.