Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
zakup arch
Myszon 
niby że szefo


Wiek: 45
Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 868
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: 2010-03-30, 14:13   

Napewno na szerokim moście?. Za tą kase to bym nie wchodził w gaźnikowca bo z nimi same problemy - niema to jak wtrysk.
_________________
Suka 1.6 16V Kajman 31", 5,125, Springi, DW 10000lbs, sprzęgło FSO Dron Kielce
 
     
PrzemoCK 
stały bywalec
Anti Gravity Man



Wiek: 44
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 221
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-03-30, 14:16   

zajebisty, kupuj
 
     
witson 
nowicjusz



Wiek: 40
Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 59
Skąd: Jedrzejow
Wysłany: 2010-03-30, 14:27   

Ten sami wygląda całkiem nieźle, ale tak jak kolega myszon mówi z gaźnikowcem mogą byc problemy, ewentualnie założysz gaz i problemy znikną ;) obejrz dokładnie fure, przekalkuluj wszystko i obejrz najlepiej kilka samurajów, przejedź sie nimi i wybierz najlepszego.
 
 
     
Hans Kloops 
świeżak
ArturoK4



Wiek: 56
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 22
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2010-03-30, 14:34   

Nie wiem o co chodzi z tym szerokim mostem :oops:

z tym gaźnikiem takie problemy ?

żeby aż nie brać :shock:


ps. właśnie z tym obejrzeniem paru będzie problem , kolega nie ma czasu a ja też nie za bardzo nim dysponuję

wiem , wiem że to nie po bożemu :mrgreen: żeby brać w ciemno ale nic nie poradzę na to że kolega w gorącym rosole kompany :roll:

dla tego też liczę na waszą pomoc ;-)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=m_xfhqVmYGw
http://www.youtube.com/watch?v=63OcqbuGVRk
 
     
Myszon 
niby że szefo


Wiek: 45
Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 868
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: 2010-03-30, 17:04   

gaźnik nie chodzi tak jak wtrysk poza tym często się chrzani i jest nie do ustawienia nawet przez najlepszych fachowców, dlatego właśnie przygoda z gaźnikiem kończy się założeniem LPG.

Samuraie przed '87 szły na węższych mostach ale często zdaża się że nawet wyższe roczniki np 89 jakimś cudem mają wąskie mosty - prawdopodobnie to są jakieś kombinacje - nie polecam.

Zakup optymalnego samuria to:
-szeroki most
-wtrysk
-szerokie nadkola
-felgi trójkąty

spokojnie można takiego kupic za ok 6000-7000tys
_________________
Suka 1.6 16V Kajman 31", 5,125, Springi, DW 10000lbs, sprzęgło FSO Dron Kielce
 
     
corny 
pomocnik mechanika



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 460
Skąd: Swietokrzyskie TJE
Wysłany: 2010-03-30, 18:05   

Myszon napisał/a:
gaźnik nie chodzi tak jak wtrysk poza tym często się chrzani i jest nie do ustawienia nawet przez najlepszych fachowców, dlatego właśnie przygoda z gaźnikiem kończy się założeniem LPG.

Samuraie przed '87 szły na węższych mostach ale często zdaża się że nawet wyższe roczniki np 89 jakimś cudem mają wąskie mosty - prawdopodobnie to są jakieś kombinacje - nie polecam.

Zakup optymalnego samuria to:
-szeroki most
-wtrysk
-szerokie nadkola
-felgi trójkąty

spokojnie można takiego kupic za ok 6000-7000tys


poza samymi minusami nic mu nie dales na plus ... wazne ze pakiet startowy jest ( opony i snurek )
remonty zawieszenia i silnika przeprowadzone ... ot już coś masz za sobą...... z ceny na pewno coś urwiesz ...zlukaj dokładnie blachę progi nadkola podloge wewnatrz kolo nog pasazera i kierowcy w rogu w komorze silnika nadkola od wewnatrz ... luzy na walach czy nie szarpie przy starcie i jeździe ..czy reduktor nie strzela , czy zbytnio nie szumi itp ( lekki szum jest dozwolony te auta sa w teren nie na szose one nigdy idealnie ciche nie beda ) silnik ma porostu chodzić .. odpalac z zimnego i rozgrzanego .......aaaaa gaźnik zawsze możesz wymienić na pony... cena nie wugorowana i nie widać zęby był zamęczony na smierc ...
 
     
tom1989 
świeżak


Wiek: 35
Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 6
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2010-10-15, 14:55   

Witam wpadł mi w oko taki o Samuraj http://moto.allegro.pl/su...1273996293.html co sądzicie o nim, jest wart zachodu?
 
     
radex1 
pomocnik mechanika
rolnik



Wiek: 42
Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 462
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2010-10-15, 19:34   

fajna FURA ;-)
 
     
Suzuka 4x4 
Specjalista
Krystian



Wiek: 30
Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 1446
Skąd: Osiek
Wysłany: 2010-10-15, 20:01   

Moim zdanie fajnie zrobiony i zadbany widać bo nigdzie nie po obijany ale wiesz musisz jechać sam ocenić i obejrzeć :-)
 
     
corny 
pomocnik mechanika



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 460
Skąd: Swietokrzyskie TJE
Wysłany: 2010-10-16, 19:53   

wiesz wszystko kwestia ceny bo na pewno to nie jest 8000 zl bo trudno kupić niemotany oryginał z tego roku ...wcale bym się nie zdziwił ze koleś wola kolo 15000........ same części policz ile kosztują
 
     
tom1989 
świeżak


Wiek: 35
Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 6
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2010-10-17, 13:22   

Cena właśnie jest podejrzanie niska i to mnie zastanawia. Jak tylko sprzedam swoja Fronterę to od razu jadę na oględziny :-D
 
     
corny 
pomocnik mechanika



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 460
Skąd: Swietokrzyskie TJE
Wysłany: 2010-10-17, 13:59   

tom1989 napisał/a:
Cena właśnie jest podejrzanie niska i to mnie zastanawia. Jak tylko sprzedam swoja Fronterę to od razu jadę na oględziny :-D


to jakoby nie bylo rozczarowania lepiej zadzwon ale po krotce liczyc to same dodatki warte sa okolo 7500 zł jesli oczywiscie sam je zamontujesz i tak jak pisalem dobry rocznik :mrgreen:
 
     
corny 
pomocnik mechanika



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 460
Skąd: Swietokrzyskie TJE
Wysłany: 2010-10-17, 14:12   

oooo ....prosze jakiez mile rozczarowanie mnie spotkalo ....aze z ciekawosci zadzwonilem do pana a tu ciach cena 10000 by chcial wziasc ..ooooooo :mrgreen: :mrgreen: bezmala chce sprzedac w cenie dodatkow
 
     
tom1989 
świeżak


Wiek: 35
Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 6
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2010-10-17, 15:43   

corny napisał/a:
oooo ....prosze jakiez mile rozczarowanie mnie spotkalo ....aze z ciekawosci zadzwonilem do pana a tu ciach cena 10000 by chcial wziasc ..ooooooo :mrgreen: :mrgreen: bezmala chce sprzedac w cenie dodatkow

No i chyba coś jest tu nie tak, gdzieś musi byc jakiś haczyk co nie? Ale i tak chyba wart jest uwagi, nawet jeśli trzeba by było coś zainwestowac w niego.
 
     
Myszon 
niby że szefo


Wiek: 45
Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 868
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: 2010-10-17, 18:14   

Ja chyba swojego będe sprzedawał ale narazie nic pewnego - myśle nad życiową decyzją :(
_________________
Suka 1.6 16V Kajman 31", 5,125, Springi, DW 10000lbs, sprzęgło FSO Dron Kielce
 
     
Suzuka 4x4 
Specjalista
Krystian



Wiek: 30
Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 1446
Skąd: Osiek
Wysłany: 2010-10-17, 18:31   

Myszon napisał/a:
Ja chyba swojego będe sprzedawał ale narazie nic pewnego - myśle nad życiową decyzją :(


Ło a to dlaczego chcesz samiego sprzedać :?: :lol:
 
     
supermajku 
świeżak


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 1
  Wysłany: 2010-10-18, 22:32   

rozważam zakup: http://allegro.pl/suzuki-...1265755140.html
auto jest po 2 raczej ciężkich rajdach:
2 wciągarki przód tył zarżnięte (sprzęgła, silniczki)
4 pióra do roboty
do wymiany wszystkie amory
luzy w układzie kierowniczym
ogólny syf i nie ład
bieżącemu właścicielowi zabrakło paliwa i tankował lurę na kiepskiej stacji po czym okazało się pełno wody w paliwie]
obecnie moja diagnoza czemu silnik gaśnie: woda w paliwie, uszkodzony gaźnik(teza bieżącego właściciela), lewe powietrze, lub skatowany silnik
mimo niewielkiego pochylenia olej na minimum
pół łyse simexy
brak możliwości sprawdzenia ( silnik gaśnie)
nie wymieniony rozrząd
brak szyby, jest plexiglas
wielka niepewność....

proszę obejrzyjcie i pomóżcie zadzwońcie niech każdy o coś tam zapyta. dodam że obecny właściciel trochę nie wie co ma.....
 
     
misiak 
świeżak


Wiek: 41
Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 2
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-10-18, 22:53   

Witajcie, jak widac jestem nowym uzytkownikiem forum.
Nie mam jeszcze Samuraia ale mam nadzieje ze do konca roku to sie zmieni :-)
Po przejrzeniu forum widze ze bardziej polecacie kupno "normalnej" Suki i stopniowego przerabiania go - wprawdzie nie jestem zawodowym mechanikiem ale mysle ze z nienajtrudniejszymi przerobkami sobie poradze (mam nadzieje).
W zwiazku z tym podesle wkrotce kilka linkow ktore zwrocily moja uwage i prosilbym Was o ocene, chyba ze moze wiecie o jakims dobrym Samuraiu gdzies do sprzedania - wtedy dajcie znac.
Poki co wiem ze ma byc 1.3 wtrysk, nie gaznik (bo o dieslu raczej nie marze) i most ma byc szeroki w zwiazku z tym stwierdzilem ze bede szukal czegos po 1990r.
Chce wydac ze startu ok 6-7tys.
PS. chetnie zobaczylbym Wasze furki takze jesli jest ktos ze Śląska lub Warszawy to chetnie wprosze sie na ogladanie Samuraia :)
 
     
Myszon 
niby że szefo


Wiek: 45
Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 868
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: 2010-10-19, 13:59   

supermajku napisał/a:
rozważam zakup: http://allegro.pl/suzuki-...1265755140.html
auto jest po 2 raczej ciężkich rajdach:
2 wciągarki przód tył zarżnięte (sprzęgła, silniczki)
4 pióra do roboty
do wymiany wszystkie amory
luzy w układzie kierowniczym
ogólny syf i nie ład
bieżącemu właścicielowi zabrakło paliwa i tankował lurę na kiepskiej stacji po czym okazało się pełno wody w paliwie]
obecnie moja diagnoza czemu silnik gaśnie: woda w paliwie, uszkodzony gaźnik(teza bieżącego właściciela), lewe powietrze, lub skatowany silnik
mimo niewielkiego pochylenia olej na minimum
pół łyse simexy
brak możliwości sprawdzenia ( silnik gaśnie)
nie wymieniony rozrząd
brak szyby, jest plexiglas
wielka niepewność....

proszę obejrzyjcie i pomóżcie zadzwońcie niech każdy o coś tam zapyta. dodam że obecny właściciel trochę nie wie co ma.....


Przelicz sobie ile to wszystko będzie kosztowało i sam sobie odpowiedz.
Moim zdaniem nie bierz.
_________________
Suka 1.6 16V Kajman 31", 5,125, Springi, DW 10000lbs, sprzęgło FSO Dron Kielce
 
     
Suzuka 4x4 
Specjalista
Krystian



Wiek: 30
Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 1446
Skąd: Osiek
Wysłany: 2010-10-19, 16:25   

Nie bierz kupa złomu :!:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.