Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Pustkowypełniacz
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2013-10-02, 18:28   Pustkowypełniacz

Na każdym zebraniu jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy... więc chciałem powiedzieć, że Samurai jest o niebo lepszy od Vitary. I w ogóle jest dobry i fajny. A do tego jest najlepszy nawet można tak powiedzieć.
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
sokratesb 
Specjalista
Off-top King



Pomógł: 8 razy
Wiek: 26
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 1497
Skąd: Kwilcz/Poznań
Wysłany: 2013-10-02, 19:04   

Oj, czuję, że nie jesteś obiektywny. :-P
 
     
Zawias 
Expert



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 2449
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-10-02, 19:11   

Też się zgadzam.A o co chodzi ?
_________________
Czasem wiarus - ogólnie Dziadek
 
     
Hałas 
Specjalista
GaDzik evo I



Pomógł: 31 razy
Wiek: 31
Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 1241
Skąd: Konin/Poznań
Wysłany: 2013-10-02, 22:47   

A ja nie.
A po za tym zdaje się, że dział się nie przyjmie, bo i po co?
Koledzy z viertarek mają swoje forum na którym mają już żylion informacji, my mamy forum z pierdylionem informacji. Po co zaczynać wszytko od początku?
Pomijając techniczne możliwości ideałem było by połączenie/fuzja (czy jak sobie to nazwiecie), bo sporo jest sporo rzeczy wspólnych :-)

Pozdro
 
 
     
emennaannopar
Gość
Wysłany: 2013-10-03, 14:02   could blood cause stool pink


To ja i moja rodzina :)
 
     
Zawias 
Expert



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 2449
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-10-03, 21:12   

Jak ktoś jeszcze szuka dachu blaszanego to allegro za 300 zł.
_________________
Czasem wiarus - ogólnie Dziadek
 
     
slavok 
Specjalista



Pomógł: 28 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 1492
Skąd: KWA
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-10-07, 22:18   

co za .... uparty :mrgreen:
_________________
La vie en rose :)
Proszę spuszczać olej z reduktorów/skrzyń które do mnie wysyłacie kurierem.

rzadko bywam na forum w razie pytań 6o8 o28 o94.
Ostatnio zmieniony przez slavok 2013-10-14, 16:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2013-10-07, 22:25   Re: could blood cause stool pink

emennaannopar napisał/a:
[url=http://www.indivart....89&q=85]Obrazek[/url]
To ja i moja rodzina :)


Swoją drogą dość liczną i zróżnicowaną etnicznie ma tą rodzinę. Coś jak motyw "wszystkie dzieci nasze są" :D
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
blind.one 
rozgadany



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2013-10-16, 22:52   

Dzial jest ok, przynajmniej dla mnie.
Niedawno kupilem samuraia 1.9 d bez turbo i nie ma mocy :( aut jest tak malo ze nie moge sprawdzic czy ten typ tak ma, czy pan nadlesniczy sprzedal mi padake :/ na reduktorze i drugim biegu nie jestem w stanie podjechac pod gorke, pod ktora samurai 1.3 podjezdza bez problemow. Nawet nie mam po co wiekszych opon zakladac. zastanawiam sie czy nie sprzedac jednak tego auta i kupic vitare bo silniki mocniejsze wiec odpada swap a i sprezyny tez juz sa wiec nastepny problem z glowy. Jakie sa wady vitarek?

Blagam nie zlinczujcie mnie.
 
     
sokratesb 
Specjalista
Off-top King



Pomógł: 8 razy
Wiek: 26
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 1497
Skąd: Kwilcz/Poznań
Wysłany: 2013-10-16, 23:23   

Myślę, że nie ma jakiejś wielkiej różnicy, w takim sensie, że i w Vitarze i w Samuraiu potrzeba wiele przeróbek. W Samuraiu, SWAP i zawiecha, w Vitarze sztywny most z przodu, lift i pewno jeszcze wiele rzeczy o których nie wiemy.

Nie peniaj! Motaj Samcia!
 
     
Zawias 
Expert



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 2449
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-10-16, 23:40   

Blind.one-zmień filtr powietrza i wtedy się przejedź.Kiedyś to zaniedbałem i skutek był podobny.
_________________
Czasem wiarus - ogólnie Dziadek
 
     
blind.one 
rozgadany



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2013-10-17, 08:32   

Filtry (powietrza i paliwa) bede zmianil w sobote. Zobacze, czy auto bedzie troche zwawsze. Ogolnie jest bardzo pozytywnie zaskoczony mozliwosciami tego auta. Nawet na moich niezbyt agresywnych oponach kumho daje rade (oczywiscie w miare moich skormnych umiejetnosci).

W ogole bardzo polubilem samcia mimo, ze jest mulowaty i niewygodny (musze znalezc sposob na odsuniecie fotela troche bardziej, bo skurczy miesni nog dostaje).

Musze sie tez zajac resorami bo to co mam jest klapniete. Zastanawiam sie wlasnie co brac: mazur czy cos innego.

Co sadzicie o takim komplecie?
http://allegro.pl/suzuki-...3620000463.html

Troche drogi (przynajmniej dla mnie) ale jesli warto to niedlugo mam urodziny i moze malzonka wyda zgode ;)
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2013-10-17, 09:21   

oj blind.one widzę że skrajne emocje dominują - od chęci porzucenia zabawki do planów inwestycyjnych :)

Mój diesel od PSA jest całkiem dynamiczny :D spokojnie da się zapiszczeć pod gimnazjum na asfalcie a i do tych 60 km/h ładnie jedzie.

Jeszcze taka głupia myśl, ale może... zerknij pod pedał gazu, u mnie tam jest taka regulowana śruba którą jak wykręcę to mi ogranicza skok pedału gazu tak, że nie mogę go wcisnąć do oporu. Może leśniczy w taki sposób ograniczył swoje zapędy do orania leśnych traktów.

Górka górce nierówna, ale ten dieselek z zapiętym reduktorem spokojnie rusza z 3 na polnej lekko grząskiej drodze bez żadnego pałowania gazem...
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
blind.one 
rozgadany



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2013-10-17, 09:52   

Bo z jednej strony auto kompletnie seryjne daje ogromna radosc z jazdy. Dodatkowo bardzo mi sie podoba i juz sie do niego przyzwyczailem. A z drugiej nie wiem co jest z silnikiem. U ilu osob bym nie byl, wszyscy mowia cos innego. Jedni, ze glowica jest do zrobienia, inni ze to nie glowica, bo by nie palil itp. Co mechanik to inna diagnoza. A ja nie mam najmniejszego pojecia o tym temacie. Auto odpala na dotkniecie, nie kopci (oprocz wcisniecia gazu do oporu, ale to tez niezbyt mocno), ale cos tam z niego kapie... Mam straszny dylemat. Zastanawialem sie nawet nad tym, zeby swapa od razu zrobic. Bo jak zdejam glowice i okaze sie, ze wszystko w porzadku to i tak jestem jakis 1000 PLN w plecy (wyliczenie na szybko: robocizna 350, graty 300, a jak rozbebeszony to i rozrzad przdaloby sie wymienic wiec znow 300). Jesli po tym silnik bedzie mocniejszy to ok, moge przyjac to na klate. No ale jesli sie okaze, ze "ten typ tak ma" to jestem w punkcie wyjscia. A za ten 1000 moge kupic jakiegos 1.6 TD albo inny silnik. A tu znowu ktos rzucil, zeby go opchnac i kupic vitare, bo bardziej rozwojowa.

Mieszkam w malym miescie i mechanikow jest niewielu. A dobrych to w ogole jak na lekarstwo.

Ja wiem, ze ta zabawa kosztuje, ale niestety trafilem na nieuczciwego sprzedawce i mam teraz problem :(

A tak w ogole to u mnie sa szybkie decyzje. Jak zostawie samca to bede go dopieszczal :)

Sruba jest, ale jej nie ruszalem. Poczekam do soboty i zobacze co dadza filtry.

Ja zpiszczec nie dam rady. Raz udalo mi sie na mokrej kostce i drugim biegu wprowadzic auto w maly poslizg na zakrecie, ale to wszystko.

Sorki za przydlugi post
 
     
jeżu 
zapaleniec



Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 348
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-10-17, 10:42   

A może ktoś skręcił dawkę paliwa, żeby oszczędniej jeździć. Kiedyś przejechałem się bardzo słabym mercedesem znajomego i później się przyznał że zmniejszył dawkę paliwa na pompie.
_________________
Samurai ,89,1,6td, Lockright, Silverstone Extreme
31/10,5r15
 
     
blind.one 
rozgadany



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2013-10-17, 10:54   

Jak to sprawdzic?
 
     
SamNaSamZSam
Guru 4x4



Pomógł: 120 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 4722
Wysłany: 2013-10-17, 11:50   

Podpytaj Zawiasa, przystępnie tłumaczy takie rzeczy a dodatkowo miał albo nadal ma styczność z Samciuniem z takim silnikiem i pompą jak Ty masz.
_________________
Długie Koromysło z kowadłem pod maską
 
     
blind.one 
rozgadany



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2013-10-17, 12:15   

Zawiasie wypowiesz sie? JEsli mnie pamiec nie myli to ktorys z mechanikow wspominal, ze pompa jest Lucasa (cmokajac przy tym z dezaprobata).
 
     
Kokoru
nowicjusz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 25
Wysłany: 2014-01-22, 09:36   

A ja chciałbym powiedzieć, że dział dla Jamnika bardziej by się przydał. Jakoś sensownego forum dla Jamników nie mogę znaleźć, albo nie potrafię się na nich zadomowić. Tu mi pasuje, więc może coś da się zrobić w tym temacie... :)
 
     
sokratesb 
Specjalista
Off-top King



Pomógł: 8 razy
Wiek: 26
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 1497
Skąd: Kwilcz/Poznań
Wysłany: 2014-01-22, 16:17   

Ale tutaj nie ma praktycznie ludzi, którzy mają Jamniki... :( Tylko parę egzemplarzy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.