Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Gaśnie na biegu jałowym.
RanczoLife 
świeżak



Dołączył: 12 Gru 2021
Posty: 9
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-02-13, 18:38   Gaśnie na biegu jałowym.

Witam,

W tę sobotę zamontowałem i wyregulowałem zregenerowany gaźnik(przed regeneracją praktycznie nie trzymał wolnych obrotów). Dzisiaj po około godzinnej jeździe(normalnej bez upalania) dojeżdżając do skrzyżowania wrzuciłem luz i auto zgasło(przed tym faktem wszystko było super, auto jechało normalnie). Auto odpala ale natychmiast gaśnie, jak trzymam nogę na gazie to jest w miarę ok, da się jechać ale auto jest trochę zmulone, wciśniecie sprzęgła bez gazu powoduje natychmiastowe wyłączenie silnika. Na postoju po odpaleniu(trzeba dodać gazu przy odpalaniu) auto zaraz gaśnie jak nie ma choć trochę wciśniętego gazu - objaw taki sam jak po zamontowaniu gaźnika ale bez podłączonego elektrozaworu. Elektrozawór sprawdziłem, jest 'click' po kluczyku, napięcie też jest. Filtr paliwa, przewody wysokiego napięcia, odma wymienione jakieś 2-3 tygodnie temu.

Szczerze to już mi ręce opadają co jest nie tak. Czy jest możliwe że znowu coś padło w gaźniku ? Zastanawia mnie ten elektrozawór, objaw jest praktycznie taki sam, jak gaźnik zamontowałem ale zapomniałem wpiąć kostkę od elektrozaworu. Po wpięciu auto pracowało normalnie. Teraz na wpiętej wtyczce niestety nie działa :-/
Ostatnio zmieniony przez RanczoLife 2022-02-13, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2022-02-13, 19:16   

Wymontuj ten elektrozaworek i daj tymczasowo zaślepkę (albo chociaż przytkaj palcem) - wyeliminujesz możliwość, że iglica nie podnosi się i nie dopuszcza paliwa.
 
     
RanczoLife 
świeżak



Dołączył: 12 Gru 2021
Posty: 9
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-02-13, 20:23   

Ok, tak zrobię. Zakładając że elektrozawór okaże się ok, to co sądzisz ? gaźnik do ponownej rozbiórki ? :evil:
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2022-02-14, 10:24   

RanczoLife napisał/a:
Ok, tak zrobię. Zakładając że elektrozawór okaże się ok, to co sądzisz ? gaźnik do ponownej rozbiórki ? :evil:


Zależy co oznacza, że został "zregenerowany" :roll:
 
     
RanczoLife 
świeżak



Dołączył: 12 Gru 2021
Posty: 9
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-02-14, 10:49   

Dzwoniłem dzisiaj do tego gościa co mi regenerował gaźnik, jeżeli elektrozawór będzie ok to na 99.9% dysza wolnych obrotów. W ramach gwarancji to ogarnie. Dodatkowo ma jeszcze dać dodatkowy filtr przed gaźnikiem. Pewnie pasowało by też zbiornik wyczyścić.

Ale tak sobie myślę że to trochę mija się z celem, dmuchanie, chuchanie na gaźnik żeby czasem się malutki paproch nie dostał :/ Chyba czas pomyśleć o swapie.
Co do regeneracji to gaźnik z tego co wiem był rozebrany, szkiełkowany, przedmuchany, nowe uszczelki itp. i złożony. Wygląda jak nowy :)
 
     
kostuch 
Expert


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 2074
Skąd: wawa
Wysłany: 2022-02-14, 12:48   

Zakładałem że czyściłeś zbiornik (o obecności filtra nie wspomnę, bo to oczywista oczywistość).
Bez tego wszelkie regeneracje to pieniądze w błoto.
:->
 
     
RanczoLife 
świeżak



Dołączył: 12 Gru 2021
Posty: 9
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-02-14, 14:16   

kostuch napisał/a:
Zakładałem że czyściłeś zbiornik (o obecności filtra nie wspomnę, bo to oczywista oczywistość).
Bez tego wszelkie regeneracje to pieniądze w błoto.
:->


Heh, niestety ja tego nie wiedziałem :mrgreen:
Wyczyszczę zbiornik, założę ten dodatkowy filtr i zobaczymy.

Dzięki za informację

[ Dodano: 2022-02-19, 09:46 ]
Dysza wolnych obrotów zatkana przez syf z baku. W komorze pływakowej też sobie pływały jakieś czarne cuś. Czyli cała instalacja do czyszczenia.
Ciężko się zdejmuje bak ? W manualu tylko schemat widzę, nic o demontażu. Niby 6 śrub ale się zastanawiam czy w pojedynkę da radę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum owner .::Myszon::. Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.